Skocz do zawartości
marecek

Lampy Xenon RHD (UK/Japonia) - przesłona do świecenia "na wprost"?

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że mam auto z rynku japońskiego, mam też lampy przystosowane do ruchu lewostronnego... w niczym mi to nie przeszkadza w tym dziwnym kraju, w którym jestem, ale jednak chciałbym się dowiedzieć czy da się te lampy jakoś bezinwazyjnie ucywilizować? W Pasku z normalnymi lampami była taka metalowa przesłona, którą się ustawiało w taki sposób, że lampa po przestawieniu świeciła na płasko, bez tych dodatkowych ukierunkowań w prawo (tak jak na rynek US, jak dobrze rozumiem). Pytania:

1/ Czy w lampie Xenonowej (ori) też jest takie coś?
2/ Czy jest to ustawialne bez wyjmowania lampy?
3/ Czy da się przestawić te lampy do świecenia w prawo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bixenonie też jest możliwość ustawienia światła symetrycznie-śruba od tego jest obok odbłyśnika od świateł drogowych-taka z plastiku półprzeźroczystego-będzie widoczna po ściągnięciu dużej zaślepki od D2S.

https://www.google.pl/search?q=passat+b5+bi+xenon&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiTwpDNl73WAhVDDJoKHS-MC4sQ_AUIESgB&biw=412&bih=652#imgrc=rbdIAqJDphDg5M:

Na tym foto widać ją po prawej stronie od odbłyśniki bixenon, tuż powyżej wiązki czterech kabelków.

Poza tym myślę, że tutaj też jest możliwość obrócenia przesłony-ale tutaj już musisz zdemontować reflektory i wyciągnąć odbłyśnik-jest to do opanowania bez rozklejania lampy.

To tak z pamięci tylko, bo ostatni raz takie lampy miałem w rękach chbya 3-4 lata temu i przez chwilę tylko, jak wymieniałem palniki.

Edytowane przez Krawcol82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego te lampy nazwają się bi-xenon? Tam jest jeden palnik (soczewka, po zewnętrzej stronie), a światła drogowe są napędzane żarówką, a nie palnikiem... ? skąd to "bi" się bierze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bixenon ma taka roznice, ze przeslony sa ruchome. W momencie zalaczenia swiatel drogowych przeslony sie otwieraja i jest jakby ich nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to to co w passacie jest zwyczajowo nazywane "bi-xenon" bi-xenonem nie jest ;-) (czy jest, a ja dodatkowo po prostu widzę, że świeci żarówka?)

...przyjrzę się tym lampom na dniach...

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bixenonem, w innych autach z bixem ta sama sytuacja... jedna soczewka w lampie odpowiedzialna za mijania i drogowe. W passacie dodatkowo jeszcze masz te h7 na drogowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hyhy:

fajnie, mam bi-xenon :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bixenon, bo są realizowane światła mijania i drogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krawcol82 napisał:

W bixenonie też jest możliwość ustawienia światła symetrycznie-śruba od tego jest obok odbłyśnika od świateł drogowych-taka z plastiku półprzeźroczystego-będzie widoczna po ściągnięciu dużej zaślepki od D2S.

Co takiego? 

To jest regulacja horyzontalnego poziomu słupa światla.

Bix w 3BG ma stałą przesłone i nie da się nic zrobić z granicą światłocienia po za fizyczną wymianą przesłony.

P.S. No chyba że chcesz ją potraktować szlifierką. ;)

 

A H7 jest tylko jako dodatkowy słup doświetlający.

Marek, przełóż przesłony z angielskich bixów lub z US jeśli chcesz mieć prostą granicę światłocienia i jest po temacie. 

 

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest regulacja świateł asymetryczne/symetryczne.

Regulacja światła góra/dół i lewo/prawo jest na zewnątrz puszki.

viperek, ja rozkręcałem te reflektory, robiłem z tych soczewek swap do 3C (projekt incognito na tym forum), także wiem, jak wygląda soczewka w 3BG w bixenonie :-)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vipereeek napisał:

Bix w 3BG ma stałą przesłone i nie da się nic zrobić z granicą światłocienia po za fizyczną wymianą przesłony.

P.S. No chyba że chcesz ją potraktować szlifierką. ;)

to też wchodzi w grę ;-) w sumie rozklejałem już kiedyś lampy (jedyny problem jaki miałem to że mi odbłyśnik zaczął odłazić jak go dotknąłem... więc się boję tego numeru powtórzyć wiedząc jak ta farba delikatna jest). Muszę wyjąć tą lampę i zobaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek, ale nie trzeba tych lamp rozklejać, to nie są zwykłe soczewki H7.

Tutaj możesz wyciągnąć z lampy odbłyśnik, rozebrać soczewkę, odwrócić sobie przesłonę, złożyć wszystko do kupy i wsio.

viperek nie zrozumiał, o którą śrubę mi chodzi-ja mam na myśli taką brązową z tworzywa półprzeźroczystego przy samym odbłyśniku, a nie na puszce lampy.

maxresdefault.jpg

Może na tym zdjęciu będzie lepiej widać-brązowa śruba przy samym odbłyśniku na pierwszym planie, przy samej przesłonie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:padam:

szykują mi się długie zimowe wieczory spędzone w garażu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności