Skocz do zawartości
Łysy

Co to za część - nie wiesz tu spytaj.

Rekomendowane odpowiedzi

to jest tzw plecionka - tłumik drgań zalecana natychmiastowa wymiana

jest mocowana na gwint czy odkręcamy jakieś śruby?? Jutro kupię ją i postaram się wymienić:) Z gory dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno mocowanie masz na foto a drugie podobne jest przy dwururce za kolektorem wydechowym na 2 lub 3 śruby

P.S.

PRzyda się WD40 obficie zpryskaj sruby i odczekaj 15 min i odkręcaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto posiada navi ? lub tv
no właśnie nie mam ani navi ani tv. może to jest jakaś część od alarmu ? albo moduł do hmm xenonów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie mam ani navi ani tv. może to jest jakaś część od alarmu ? albo moduł do hmm xenonów ?
to może być antena alarmu a to drugie to centrala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facet przywalil we mnie w bok - m.in w kolo i po stluczce zaraz pokazal sie wyciek plynu hamulcowego w tylnym lewym kole (te ktore dostalo strzala)

 

pomozcie mi nazwac uszkodzony element z ktorego cieknie plyn i ktory powinien byc wymieniony zeby wszystko w 100% gralo. potrzebne mi to jest do ubezpieczalni

 

widac na zdjeciach.

 

 

dodatkowo pytania:

czy po stluczce mozliwy jest wyciek z amortyzatora w passacie b5 kombi

czy mozliwe jest uszkodzenie tuleji tylnej belki (stawiam na 99% ze tak ale wole sie upewnic)

czy na zdjeciu tej tuleji widac jej uszkodzenie?

 

sprobuje napisac maila ze zdjeciami do ubezpieczani bo nie da sie do nich dodzwonic !!!! nawet na poczte glosowa sie nagralem i nie oddzwonili

 

 

dzieki za pomoc

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
facet przywalil we mnie w bok - m.in w kolo i po stluczce zaraz pokazal sie wyciek plynu hamulcowego w tylnym lewym kole (te ktore dostalo strzala)

 

pomozcie mi nazwac uszkodzony element z ktorego cieknie plyn i ktory powinien byc wymieniony zeby wszystko w 100% gralo. potrzebne mi to jest do ubezpieczalni

 

widac na zdjeciach.

 

 

dodatkowo pytania:

czy po stluczce mozliwy jest wyciek z amortyzatora w passacie b5 kombi

czy mozliwe jest uszkodzenie tuleji tylnej belki (stawiam na 99% ze tak ale wole sie upewnic)

czy na zdjeciu tej tuleji widac jej uszkodzenie?

 

sprobuje napisac maila ze zdjeciami do ubezpieczani bo nie da sie do nich dodzwonic !!!! nawet na poczte glosowa sie nagralem i nie oddzwonili

 

 

dzieki za pomoc

 

Przewód hamulcowy giętki ;) Co do amortyzatora-jest taka możliwość,w końcu są olejowe i gazowe (a dokładnie gazowo-olejowe,samych gazowych niema jak to niektórzy błędnie myślą).Jeżeli chodzi o tuleję-ciężko stwierdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten element to to co mowi patryk ale musisz go wymienic z zaciskiem hamulca bo chyba ci go z tamtad wyrwaloprzwod hamulcowy i jest tez uszkodzony a jak z ubezpieczenia to co by nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten element to to co mowi patryk ale musisz go wymienic z zaciskiem hamulca

 

wlasnie o to chodzi zebym przypilnowal rzeczoznawce z dokladnym nazwaniem tej czesci. bo jezeli to zacisk to roznica w cenie dsc spora

 

a na zdjeciu tuleji nie widac pekniecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za część?? jak jest przymocowana i do czego, bo u mnie lata na wszystkie strony jak by była zupełnie odkręcona:( Zaglądałem do silnika 90km i nie ma jej tam...

 

attachment.php?attachmentid=33149&stc=1&d=1278873363attachment.php?attachmentid=33150&stc=1&d=1278873577

DSC01177.JPG

DSC01176.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za część?? jak jest przymocowana i do czego, bo u mnie lata na wszystkie strony jak by była zupełnie odkręcona:( Zaglądałem do silnika 90km i nie ma jej tam...

 

attachment.php?attachmentid=33149&stc=1&d=1278873363attachment.php?attachmentid=33150&stc=1&d=1278873577

to chyba osłona termiczna nad katalizatorem lub częścią układu wydechowego przymocowana pewnie na 4 blachowkręty które się u ciebie przerwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kolegów pytanko, co obejmuje zestaw; 03G100103HX - czy w komplecie jest rozrząd, pompowtryski i sprzęgło ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co obejmuje zestaw; 03G100103HX

Jest to co na fotce.

opt1279007495t.png

 

---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

 

A tak dokładniej; blok silnika, wał korbowy, tłoki, pompa oleju, miska oleju, koło paska zębatego, czujnik poziomu oleju, filtr oleju, podstawa filtra oleju. I to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne dzięki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno w tym modelu reflektora jest montowany wewnatrz pod deklam żarówek mijania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Post #5 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38408&highlight=reflektor+3BG masz dokładny opis całego reflektora.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No tak tylko, że tutaj tego silniczka w tej formie ( jak na rysunku) "podobno" nie ma. I wygląda jakoś inaczej a nie chce mi odkręcać lamp razem z błotnikiem, żeby się przekonac, że to jednak nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: co to jest??? W pierwszej chwili myślałem że czujnik ciśnienia oleju, ale po konsultacji z ETOSem zacząłem podejrzewać że czujnik spalania stukowego... proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc...

Dodam że ukrywa się pod alternatorem i odkryłem że jest pęknięty wymieniając łożyska w altku :D

 

8019w.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko od czego ta biała kostka ? w8uryr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW Passat B5 3B; 1,9 TDI; rocznik 1999. Proszę o pomoc, za silnikiem w okolicy przegrody czołowej dzisiaj znalazłem wiszącą wtyczkę ale nie znalazłem wolnego miejsca do którego można byłoby wpiąć, może ktoś mógłby mi podpowiedzieć do czego ta wtyczka, poniżej dołaczam fotki, nie wyświetlają mi się żadne usterki. Również czy po podpięciu musze coś kodować resetować itd ? Zdjęcie zrobione jest od góry ze zdjętę osłoną.

 

rgh1280419655r.jpg arx1280419656o.jpg arx1280419656e.jpg arx1280419656v.jpg

 

 

Zróbcie mi fotkę w tej okolicy silnika czy macie w ogóle taki kabelek, lub coś mi wypieli i nie zamontowali podczas naprawy ?, proszę pomóżcie

 

//Edit by tony_w: Post wydzielony z Forum dla nowych...

BTW: marecek Cię rozstrzela za tego fotosika :lol

Edytowane przez kuna 1962
Dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności