Skocz do zawartości
Łysy

Co to za część - nie wiesz tu spytaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Passata B5 1.8t AEB od tygodnia. Zauważyłem z tyłu silnika jakiś luźny, niepodłączony kabelek/wtyczkę. Kolor przewodu - niebieski. Ktoś wie do czego to może być?

Dodam, że auto "po przejściach" i prawdopodobnie ma wymienioną wiązkę. Może to wiązka od innego 1.8t?

Dzięki za info, pozdrawiam.

 

8cd943326beb8.jpg

9166cf772c7a6.jpg

 

Pytanie nieaktualne. Jak szaleć, to szaleć. Od dzisiaj mam Passata B5 2.8 v6 syncro LPG ('98 kombi) - mam nadzieje, że będzie równie dobrze jeździł, tak jak 1.8t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś podpowie jak znaleźć lub chociażby nazwać tą ramkę zapalniczki tylnej w b5 fl? niestety wyłamał się z niej zawias i pozostała mi mało estetyczna dziura. Element zaznaczyłem na zdjęciu: http://i.imgur.com/c8GO0ZM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ktoś podpowie jak znaleźć lub chociażby nazwać tą ramkę zapalniczki tylnej w b5 fl? niestety wyłamał się z niej zawias i pozostała mi mało estetyczna dziura. Element zaznaczyłem na zdjęciu: http://i.imgur.com/c8GO0ZM.jpg

 

jak zdejmiesz ten element to od wewnętrznej strony powinieneś mieć numer tej części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to numer ogólny 3b0 863 289 i etka to nazywa jako "przesłona" do tego jeszcze kilka kolorów było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160307_154714.jpg

cyka / stuka gdy silnik chodzi. To dobrze czy źle? Znajduje się na obudowie od filtra powietrza.

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co to za część i do czego ona służy? Do czego służy kabelek, który do niej dochodzi?

(Samochód to Passat B4, 90KM, ABS, KLIMATYZACJA, 1994)

Dziękuję za odpowiedź

20160307_132904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierak biegów z włącznikiem świateł wstecznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakoś w listopadzie byłem u mechanika wymienił mi jakąś uszczelkę pod zaworami bo leciał tamtędy trochę olej, a przynajmniej tak mówił, mniejsza o to. Powiedział wtedy że niedługo do wymiany będzie rolka napinacza i to było związane z klimatyzacją. Tłumaczył że mała robota nie trzeba zdejmować zderzaka tylko od dołu można wymienić tą częśc i koszt około 100zł.

Mamy już kwiecień, nic się nie rozsypało albo nie widzę ^^ Ale podczas włączonego silnika słychać takie lekkie klekotanie jakby właśnie dzwięk popsutej rolki, dzwięk dochodzi blisko koła na dole po stronie pasażera.

Do czego dążę, jakie mogą być następstwa jak to padnie całkowicie ? Czy to nie ma nic wspólnego z paskami rozrządu ?

jak słabo wytłumaczyłem o co chodzi to zrobie filmik gdzie mniej więcej słychać ten dzwięk.

 

PASSAT B5FL SEDAN 1,8T AWT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padnie to nie będzie klimy. Rozrząd nic do tego nie ma... wymień te rolkę razem z paskiem i będziesz miał spokój. Nie czekaj aż jeb*ie bo szkoda nerwów na to. Prosta robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czekam aż padnie tylko po prostu dzisiaj znalazłem karteczkę gdzie mi gość napisał że ta część już w listopadzie miała być niedługo do wymiany hehe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz pod maskę jak paski wyglądają, jeśli ten z rolki kompresora jest chociaż trochę przydarty to nie masz na co czekać. Żeby Ci nie pękł i się nie wkręcił w coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pasek wygląda dobrze, rolka wydaje dziwne dźwięki, i mechanik o samej rolce wspominał.

 

Zaraz zejdę porobię zdjęcia bo jutro musze zrobić trasę ok 200km nie chce ryzykować i w razie jakby juz to zle wyglądalo pozyczye od kogoś auto na wyjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko czy pasek jest normalnie napięty, czy rolka nie ma luzu wyczuwalnego ręką... Jeżeli pasek jest ładny to wydaje mi się ze nic się nie powinno stać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić zdj i film tej rolki ale nie bardzo wiem która to jest dokładnie, po dzwięku wydawało mi się że to ta na samym dole ale tam nie ma dostępu żeby ręke wsadzić i sprawdzić pasek ale wygląda bardzo dobrze. Jak się wsłuchałem dobrze to wydaje mi się że dziwny dzwięk takiego "syczenia" wydają zawory które widać na filmiku.

Co o tym sądzicie ?

 

 

WP_20160403_16_17_52_Pro.jpg

WP_20160403_16_17_57_Pro.jpg

WP_20160403_16_21_44_Pro.jpg

WP_20160403_16_21_53_Pro.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś coś? martwi mnie ten dziwni dzwięk

mechanik powiedział żebym olał na razie tą rolke, jak padnie to klima przestanie działać i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy idzie kupić tą rurkę ?100808d333af0464d70f7578968e4a15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno da się kupić tą rurkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

panowie czy może ktoś wie jakie są wymiary (długość ) półosi w passacie przed liftem i czy podejdzie np od 130km

 

z góry dziekuje za odpowiedz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak to się nazywa(zaznaczone na czerwono)? Może ktoś wie gdzie to dokupić? Pozdrawiam. 13184617_1098421500216799_584955403_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności