Skocz do zawartości
Łoluś

Wycieraczki i przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Rok temu kupiłem wycieraczki firmy Oximo nie miałem żadnych problemów z nimi do teraz, mianowicie przy deszczowych dniach i niskich temperaturach mam takie ślady na szybie jak na zdjęciach . Dodam że jak szyba jest sucha nic nie widać żadnych rys itd:  Nie wiem co o tym myśleć czy to grafit zawarty w wycieraczkach czy może faktycznie porysowały mi szybę te wycieraczki . Można to jakoś usunąć ? Dodam że nigdy tak szyba nie wyglądała to znaczy w deszczowe dni była cała pokryta  mżawką nie było takich śladów jak na pierwszym zdjęciu .20170916_082711.thumb.jpg.f63524a6fb35038d62edd4bb4083d017.jpg20170920_050601.thumb.jpg.6e5fb926989849b13addd361a336816e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś piach miałeś na szybie i po prostu rozmazało i CI automatycznie porysowało ? Albo przeskakiwało CI na wieloklinie ramienia i po prostu coraz dalej się przesuwało ? Bo widać że nie zatrzymywała się cały czas w jednym miejscu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz zamazane szyby spryskiwaczem do szyb kupionym tanio w Biedronce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz taką rysę usunąć w zakładzie gdzie szyby wymieniają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Usunąłem  :hurra z racji tego że nie były to głębokie rysy  i tak jak pisałem nie było widać rys  jak szyba była sucha ,zrobiłem polerkę.  Kupiłem tlenek ceru 100g filc za 13zł z Castoramy co prawda nie mam maszyny polerskiej ale miałem krążek na wiertarkę z rzepem  i dałem rade co prawda wiertarką ciężko się to robi ale nie będę kupował polerki . Osłoniłem pól auta folią ale to i tak nic nie dało myjka do zaliczenia . Zrobiłem prawie tak jak na tym filmie z YouTube  Pozdrawiam.

 

 

 

Edytowane przez Łoluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki po tym polerowaniu dobrze tj. równo zbierają wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierają nie ma problemu nie chroboczą bo są nowe :D zobaczę jak będzie teraz z bosch-ami. U mnie na szczęście nie było głębokich rys , tak to bym musiał wymieniać szybę . Kilka fotem już po myjce .

20170930_160309.jpg

20170930_160935.jpg

20170930_163311.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polerowaniem szyb trzeba uważać żeby nie zrobić np soczewki,trzeba równo zebrać całą powierzchnię szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym szlifował w jednym miejscu to pewnie bym zrobił :D w taki sposób nie ma mowy o soczewce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że cel został osiągnięty i to małym nakładem kosztów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Mareckir1 napisał:

Z polerowaniem szyb trzeba uważać żeby nie zrobić np soczewki,trzeba równo zebrać całą powierzchnię szyby.

możesz mi wierzyć, że przy oryginalnej przedniej szybie prędzej usmażysz polerkę niż zrobisz soczewkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było to poglądowo dodaje jeszcze raz fotka przed 20170916_082711.thumb.jpg.f63524a6fb35038d62edd4bb4083d017.jpg

 

I fotka  po polerce . To samo miejsce i taka sama mżawka na szybie 20171015_092803.thumb.jpg.a48427282d6f2a54f41ef0552131f706.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności