Skocz do zawartości
LeszekR36

Zapaliła się żółta świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

z BKC ale mówisz że z BKP jest podobnie tak?tam gdzies go trzeba szukac...

 

Tak,patrz po rurze od intercoolera do góry i nie ma ..uja znajdziesz-czujnik z kabelkami-to ten :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwierz mi, że za chiny ludowe nie mogłem tego namierzyć. Już sie naczytałem na ten temat ze o hoho. Co dziwne auto ciągnie bez zająknięcia i ma moc... Może minimalnie mułowate jest z dołu jakby się dusiło ale po przesiadce z afn- a to subiektywne odczucie .heh. Ten schemat jest z bkc ale mówisz że z bkp jest podobnie tak?tam gdzies go trzeba szukac...

[attach]45667[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,patrz po rurze od intercoolera do góry i nie ma ..uja znajdziesz-czujnik z kabelkami-to ten

 

No i pięknie mielke Ci pokazał

nr18 symbol katalogowy dla BKP 038 906 051 C

Skoro wszystko wiesz,to trop jutro i napisz coś ździałał :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke wielkie dzieki pomógł poleciało. Panowie pracuje ktoś z was na kompie diagnostycznym launch x430? Pytam bo mam takiego i najlepiej wyłączył bym tą diabelską klapę gaszącą bo z tego co widze to bedą z nią tylko same problemy... Pytanko czy da się ją moim kompem usunąc czy tylko VAG-iem. A powiedzcie mi czy ten błąd boost sensora mogło wywalić dlatego że wężyk podcisnienia sterowania zmienną geometria był zerwany? Czy skoro napisało w błedzie zwarcie do plusa to czujnik bądz jego okablowanie bedzie zepsute?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke wielkie dzieki pomógł poleciało. Panowie pracuje ktoś z was na kompie diagnostycznym launch x430? Pytam bo mam takiego i najlepiej wyłączył bym tą diabelską klapę gaszącą bo z tego co widze to bedą z nią tylko same problemy... Pytanko czy da się ją moim kompem usunąc czy tylko VAG-iem. A powiedzcie mi czy ten błąd boost sensora mogło wywalić dlatego że wężyk podcisnienia sterowania zmienną geometria był zerwany? Czy skoro napisało w błedzie zwarcie do plusa to czujnik bądz jego okablowanie bedzie zepsute?
tak całkiem możliwe bo jak nazwa wskazuje CZUJNIK DOŁADOWANIA to jest a tym sprzętem jak najbardziej wyłączysz te klapkę chyb tak jak na VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiazany. Po poszukiwaniach feralnego bezpiecznika rzekomo F8 którego szukałem dosłownie wszędzie, doszedlem do wniosku ze jeszcze raz wyjmę całą klapę i ją dokładnie sprawdze. Ku mojemu zdziwieniu po podlaczeniu napiecia na pin silniczek nie zadziałał jak się okazało był spalony. Zakupiłem używke z paska o przebiegu 23 000km po cieżkim wypadku zamontowałem , wykasowałem błąd i autko już nie mruga denerwującymi kontrolkami i gaśnie jak bóg przykazał. hehe. W kwesti bezpiecznika to nigdzie go nie znalazlem a w skrzynce koło filtra powietrza miejsce F8 u mnie jest puste. Oczywście czujnik boost jest sprawny a powodem błedu był urwany węzyk podcisnienia tak jak wcześniej pisałem. Pasek śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie nie robić w moim temacie off-topu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tylko mógł założyc własny temat to tak bym zrobił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozecie nie robić w moim temacie off-topu!!

 

Sorki Leszek

Sprawdziłeś błędy,byłeś podpiąć się pod waga? Jak coś,to dam Ci namiary na gostka od elektroniki do naszych passków we wrocku,lub może coś pomożemy ale bez kodu błędu to jak wróżenie z fusów.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też migają świece żarowe, ale żeby było ciekawiej razem z zapoloną kontrolką ESP. Zdaża się to, gdy jadąć hamuję na dosyć ostrym zakręcie. Innych objawów brak. Silnik nadal wchodzi na obroty. Następnie wyłączam i ponownie włączam silnik. I wszystko wraca do normy. Dlatego ostatnio staram się nie brać zakrętów zbyt mocno. Może ktoś pomoże i miał coś podobnego, bo to mocno denerwujące zawsze mocno zwalniać przed zakrętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś pomoże i miał coś podobnego, bo to mocno denerwujące zawsze mocno zwalniać przed zakrętami.

 

odczytać kody błędów i wszystko będzie wiadome !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

PROSZĘ O POMOC.

Mam problem z odpalaniem B6 1.9 TDI BLS z 2007r. Na zimnym silniku długo musiałem kręcić, gdy temperatura spadła poniżej -6 nie odpalał ( kręcił, nowy aku). Zabrałem się za wymianę świec na nowe - okazało się , iż nie ma wcale napięcia na listwie świec ( oczywiście mierzyłem podczas grzania). Listwa była wymieniana - nowa izolacja. Proszę o podpowiedz gdzie szukać bezpiecznika, przekażnika grzania świec żarowych ewentualnie jaka może być inna przyczyna braku napięcia ( w 1.9 tdi są 5V świece).

W jaki sposób sprawdzić stan wyjętych świec 5V ( przy braku napięcia)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed tygodniem zapaliła mi się kontrolka silnika w moim Passacie 2.0 B6 3C tdi 140 KM. Komputer coś tam śpiewał o świecach żarowych. Miałem właśnie wymienić rozrząd co tez i uczyniłem i przy okazji wymieniłem świece żarowe i przekaźnik świeć (ten co znajduje się tam gdzie bezpieczniki). Po przejechaniu 110 km kontrolka silnika znowu się zapaliła. Silnik nie szarpie, pracuje jak zegareczek. Po podłączeniu do kompa mówi coś o obwodzie świec żarowych. Może jakaś porada od doświadczonych kolegów pomoże rozwiązać mój problem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obwód świec żarowych, to w przetłumaczeniu na nasze, przewody do tych świec. One mogą już gdzieś być upalone na łączeniach albo któryś przełamany w środku.
W B5 komputer podawał nawet, obwód której świecy. Komp nie podał więcej info?
Wpisuj na forum dosłowne komunikaty z komputera, to szybciej ktoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2017 o 14:11, atmosferyczny napisał:

Obwód świec żarowych, to w przetłumaczeniu na nasze, przewody do tych świec. One mogą już gdzieś być upalone na łączeniach albo któryś przełamany w środku.
W B5 komputer podawał nawet, obwód której świecy. Komp nie podał więcej info?
Wpisuj na forum dosłowne komunikaty z komputera, to szybciej ktoś pomoże.

Komputer wyświetlił następujące błędy: 1649, 1650, 1651, 1652 oraz 4711 - P1267(N242). Nic z tego nie rozumiem. Kazali udać się do elektryka. Może jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Kanada napisał:

Kazali udać się do elektryka.

 

31 minut temu, Kanada napisał:

Może jakieś wskazówki.

Udaj się do elektryka :D

A tak poważnie to:
1649, 1650, 1651, 1652 - masz do wymiany świece żarowe, albo padło zasilanie wszystkich świec. Sprawdź dokładnie bezpieczniki (w dziale warsztat jest rozpiska bezpieczników)

P1267(N242) - problemy z zaworem pompowtryskiwacza na 3 cylindrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece żarowe, sterownik świeć i moduł świec i dalej się pali. Zaraz po wykasowaniu gaśnie ale po kilku kilometrach zapala się z powrotem.

Przechwytywanie1.PNG

Przechwytywanie.PNG

11 minut temu, Kanada napisał:

Wymieniłem świece żarowe, sterownik świeć i moduł świec i dalej się pali. Zaraz po wykasowaniu gaśnie ale po kilku kilometrach zapala się z powrotem.

Przechwytywanie1.PNG

Przechwytywanie.PNG

Nie umiem odczytać tej  rozpiski.  

 

Jakby tak palcem wskazać, który to bezpiecznik jest odpowiedzialny za świece żarowe? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę się rozjechało. Poprawię w wolnej chwili. Sprawdź dokładnie wszystkie bezpieczniki w komorze silnika. Jeśli będą ok, to trzeba chyba szukać przyczyny w wiązce. A jeśli się okaże że to bezpiecznik to złap za twarz mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkpol napisał:

No trochę się rozjechało. Poprawię w wolnej chwili. Sprawdź dokładnie wszystkie bezpieczniki w komorze silnika. Jeśli będą ok, to trzeba chyba szukać przyczyny w wiązce. A jeśli się okaże że to bezpiecznik to złap za twarz mechanika

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i jest OK ale dla pewności każdy z osobna wyciągnąłem i z powrotem włożyłem. Odpaliłem auto a tu następny problem a mianowicie zapaliła się dodatkowo lampka świec żarowych a na dodatek wyświetlił się komunikat ,,warsztat awarii silnika! 18.0 c" i co ja biedny mam teraz począć. 

Komunikat o błędzie.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności