Skocz do zawartości
LeszekR36

Zapaliła się żółta świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

witam od pewnego czasu przy zapalaniu passata włącza mi się kontrolka świec żarowych i nie gaśnie!! nie mogę odpalić auta

popróbuje tak z 5 razy i kontrolka gaśnie odpalam auto i jade

auto zachowuje się normalnie nie ma utraty mocy

co się dzieje??

Edytowane przez mkpol
zmiana tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź błędy i podaj kody na forum

nikt z nas nie jest wróżką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zmień czcionkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włącza mi się kontrolka świec żarowych i nie gaśnie!! nie mogę odpalić auta
moze problem z blokada kolumny kierownicy, jesli jest z nia problem to miga tez kontrolka swiec zarowych i nie da rady odpalic auta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mrugała kontrolka od świec i musiałem wymienić czujnik stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny problem mialem w golfie 4 tdi. swiecila sprezynka od swiec, a padl czujnik stopu pod pedalem chamulcowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpiełem sie pod kompa i wyskoczyły mi takie kody

17911 sygnał alternatora

17978 moduł sterujący zablokowany

16618 turbina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym w pierwszej kolejności alternator i jego połączenia . Od jego zakłóceń bądź wadliwej pracy może blokować sterownik silnika aby go nie uszkodzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem i postanowilem sie podlaczyc do tego tematu. Magluje internet w poszukiwaniu rozpiski bezpieczników i przekaźników do mojego paska b6 2,0 tdi 140KM silnik BKD . Mianowicie mam problem z tzw klapą gaszącą , wyeliminowalem już olej z samego zalanego sterownika tejże klapy , i sama klapa jest na 100% sprawna. Problem tkwi w zasilaniu do tejże klapy. Szukam przekaznika lub bezpiecznika ktory jest za nia odpowiedzialny. Ma ktoś pomysł gdzie on? dodam ze sama wiązka jest cała. Dodam tylko ze miga kontrolka swiec i pali sie check engine. bledy na kompie to 19558 P3102 czyli Motor for sp intake flap- V157: no signal . jest to ewidentny bład klapy gaszącej, brak sygnału. Pomóżcie gdzie szukać bezpiecznika lub przekaźnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam od pewnego czasu przy zapalaniu passata włącza mi się kontrolka świec żarowych i nie gaśnie!! nie mogę odpalić auta

popróbuje tak z 5 razy i kontrolka gaśnie odpalam auto i jade

auto zachowuje się normalnie nie ma utraty mocy

co się dzieje??

 

jak nic masz problem z tym :poczytaj ten watek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem i postanowilem sie podlaczyc do tego tematu. Magluje internet w poszukiwaniu rozpiski bezpieczników i przekaźników do mojego paska b6 2,0 tdi 140KM silnik BKD . Mianowicie mam problem z tzw klapą gaszącą , wyeliminowalem już olej z samego zalanego sterownika tejże klapy , i sama klapa jest na 100% sprawna. Problem tkwi w zasilaniu do tejże klapy. Szukam przekaznika lub bezpiecznika ktory jest za nia odpowiedzialny. Ma ktoś pomysł gdzie on? dodam ze sama wiązka jest cała. Dodam tylko ze miga kontrolka swiec i pali sie check engine. bledy na kompie to 19558 P3102 czyli Motor for sp intake flap- V157: no signal . jest to ewidentny bład klapy gaszącej, brak sygnału. Pomóżcie gdzie szukać bezpiecznika lub przekaźnika

 

Już Ci napisałem w innym temacie:

To chyba bezpiecznik F8 zresztą tu masz wszystko ładnie opisane http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=36861 oraz tutaj http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=557403#557403

 

Nie wal tyle postów o tym samym :lol bo Ci moderny da :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok znalazlem inf na ten temat nawet na forum skody i seata , ale nikt jednoznacznie nie pisze który to bezpiecznik. Wiem też ze w komorze silnika są bodajze 2 skrzynki bezpiecznikowe.jedna zaraz tu po prawej kolo filtra powietrza a druga chyba na podszybiu pod oslona tez z prawej tak? a no i w przedziale pasazerskim w desce po stronie kierowcy. gdzie szukac tego bezpiecznika? Piszą ze jest połączony razem z wiatrakami od klimy, chyba to jest racja bo u mnie wiatraki tez nie kreca jak wlacze klime. Ale czy w tej temperaturze ktora panuje na zew moga sie załączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szok znalazlem inf na ten temat nawet na forum skody i seata , ale nikt jednoznacznie nie pisze który to bezpiecznik. Wiem też ze w komorze silnika są bodajze 2 skrzynki bezpiecznikowe.jedna zaraz tu po prawej kolo filtra powietrza a druga chyba na podszybiu pod oslona tez z prawej tak? a no i w przedziale pasazerskim w desce po stronie kierowcy. gdzie szukac tego bezpiecznika? Piszą ze jest połączony razem z wiatrakami od klimy, chyba to jest racja bo u mnie wiatraki tez nie kreca jak wlacze klime. Ale czy w tej temperaturze ktora panuje na zew moga sie załączyć?

 

Wyjmij ten bezpiecznik zaznaczony na czerwono i sprawdź.Na skodzie masz napisane ,,sprawdz w instrukcji bedzie opisany jako bezpiecznik "zawory sterujące" czy cos takiego,

jesli dobrze pamietam to jest ten pierwszy po lewej od przekaźnika 458. ''

Jak nie to sprawdź wszystkie-5min roboty

20100706150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsio było by proste tylko że skrzynka znaczy ułożenie w niej jest całkiem inne... Nie ma tam kwadratowych przekaźników. Sprawdzałem wszystkie tu w przedziale silnikowym koło filtra i są ok. szukać na podszybiu drugiej puszki czy moze w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsio było by proste tylko że skrzynka znaczy ułożenie w niej jest całkiem inne... Nie ma tam kwadratowych przekaźników. Sprawdzałem wszystkie tu w przedziale silnikowym koło filtra i są ok. szukać na podszybiu drugiej puszki czy moze w kabinie?

 

GURAL już o tym pisał-czytaj forum-ostatnia podpowiedź :lol pod czerwonym kółkiem :lol

39d16b24a2ae6712.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro tam pogrzebie , mam nadzieje ze znajde tam ten nieszczesny bepiecznik wrr. ciezko jest wyjać to plastikowe podszybie bo zalozone jest pod wycieraczke wiec pewnie trzeba bedzie zdjac ramie od wycieraczki zeby wszystko bylo jak na dloni. Jeszcze jedno pytanko czy problem z klapa może wywołać załączenie kontrolek check engine i spirali swiec żarowych? Bo u mnie palą sie własnie obydwie. Dodam że mialem też bład 16683 P0299 czyli Turbo super charger boost sensor Wyjście nie zamyka się / zwarcie do plusa. Jak się okazało urwany był przewód podciśnienia od sterowania geometrią turbo. Nowy przewód i auto ciagnie jak trzeba , po wykasowaniu błedu znikł check engine ale po chwili znowu sie zapalił. Może problem też tkwi w boost sensor tylko gdzie on się znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok jutro tam pogrzebie , mam nadzieje ze znajde tam ten nieszczesny bepiecznik wrr. ciezko jest wyjać to plastikowe podszybie bo zalozone jest pod wycieraczke wiec pewnie trzeba bedzie zdjac ramie od wycieraczki zeby wszystko bylo jak na dloni. Jeszcze jedno pytanko czy problem z klapa może wywołać załączenie kontrolek check engine i spirali swiec żarowych? Bo u mnie palą sie własnie obydwie. Dodam że mialem też bład 16683 P0299 czyli Turbo super charger boost sensor Wyjście nie zamyka się / zwarcie do plusa. Jak się okazało urwany był przewód podciśnienia od sterowania geometrią turbo. Nowy przewód i auto ciagnie jak trzeba , po wykasowaniu błedu znikł check engine ale po chwili znowu sie zapalił. Może problem też tkwi w boost sensor tylko gdzie on się znajduje?
podszybie jest na wcisk tak jak ramię wycieraczki po odkręceniu nakrętki kluczem 13 jest ono na stożku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to wiem. a powiedz mi jeszcze gdzie znajduje sie BOOST SENSOR w moim autku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak to wiem. a powiedz mi jeszcze gdzie znajduje sie BOOST SENSOR w moim autku?

 

Tutaj patrz na rysunku nr11

To jest czujnik ciśnienia doładowania G31

http://volkswagen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=86349&sid=9ce8cb0036f2b475f8680d3abb2bc23b

 

skoro zwarcie do plusa to zobacz dokładnie kabelki i sam czujnik.

Posiadasz wogóle google czy lenistwo ogarnia :lol

Sprawdź przy okazji dokładnie wszystkie rury od turbo bo może łykać lewe powietrze i też będą cuda się działy :)

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że za chiny ludowe nie mogłem tego namierzyć. już sie naczytałem na ten temat ze o hoho. Co dziwne auto ciągnie bez zająknięcia i ma moc... Może minimalnie mułowate jest z dołu jakby się dusiło ale po przesiadce z AFN- a to subiektywne odczucie .heh. ten schemat jest z BKC ale mówisz że z BKP jest podobnie tak?tam gdzies go trzeba szukac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności