Skocz do zawartości
jedrus

Grupy regionalne zostają zastąpione klubami

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z uruchomieniem nowego forum, mamy świetną moim zdaniem funkcjonalność - klubów.

Kończymy wraz z @artmin migrację forów regionalnych do grup.

UWAGA OPIEKUNI REGIONALNI

Jeśli w Waszym regionie / grupie jest więcej niż jeden opiekun - ustawiłem tylko jednego z nich jako właściciela grupy. Tylko taką możliwość daje nam silnik forum, liczę jednak na to, że nie będzie to żadnym problemem! Ci, którzy są drugimi opiekunami - wysłałem im prośbę o dołączenie do grupy. Po dołączeniu do grupy zrobię Was liderami co jest właściwie tożsame z właścicielami. Uwaga, jeśli gdzieś się pomyliłem (pomieszałem opiekuna głównego z vice lub cokolwiek innego) - proszę o znak na PW, naprawimy to.

1. Gdzie znaleźć kluby?

image.png.6c6701fd03dc11b396e17d407fe31ebc.png

2. Czy stare fora regionalne zostają?

Zostają jako przekierowanie do dyskusji w klubie - tzn. to co widzicie tutaj:

image.png.c890271ef24b88dde1ffee94669bd28c.png

to tylko linki do odpowiednich klubów, których listę znajdziecie klikając w wymienioną wcześniej opcję w menu

3. Czy muszę znowu zapisywać się do klubu jeśli wcześniej byłem w grupie?

Tak, niestety nie udało się przenieść członkostwa. Jest to jednak okazja na przeczyszczenie grup regionalnych z martwych dusz.

4. Jak zapisać się do klubu?

Wchodzicie na stronę klubu i po prawej jest odpowiedni przycisk - "Dołącz do klubu"

image.thumb.png.e36ab3eb50cc869fa6a6890ad80b9bfb.png

5. Czy jest coś o czym powinienem wiedzieć?

Kalendarz - nowa świetna funkcja! Każdy klub ma swój kalendarz, w którym może wpisywać to, co chce! Chcesz być automatycznie powiadamiany o spotach? Nic prostszego - wchodzisz w zakładkę "Kalendarz" i naciskasz przycisk "Obserwuj" image.thumb.png.1fe614db51c3c476acea0b11e67172be.png

6. Co jako przewodniczący / właściciel klubu muszę i mogę robić?

  1. ustaw zdjęcie w tle:image.thumb.png.56406d45f6240b3164960fc6687355ba.png
      
  2. zaproś do klubu tych, którzy jeszcze tam nie dołączyli z jakiegoś powodu a wiesz, że by tego chcieli: image.png.199a158fba4b4ac6e76fefff2daadb44.png
     
  3. wpisuj do kalendarza wydarzenia - spoty i inne okazje

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, jedrus napisał:

zaproś do klubu tych, którzy jeszcze tam nie dołączyli z jakiegoś powodu a wiesz, że by tego chcieli: 

Czy jest możliwość zaprosić grupowo użytkowników z grupy starego forum,czy trzeba wklepywać pojedynczo na piechotę każdego użytkownika?

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba wklepywać. Szukałem tego chwilę ale nie znalazłem... Wstawiłbym to do bazy ale struktura bazy na tym forum jest dość... osobliwa. Wstawienie czegoś ręcznie niekoniecznie skutkuje tym, czym byśmy chcieli.

Oczywiście każdy może sam dołączyć do grupy. Ludzie dostaną powiadomienia z wątków, w których się udzielali, więc myślę, że naturalnie te kluby się same zapełnią lada-dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tematy, posty zostały przeniesione do strefy Kluby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki @artmin za pomoc, do wieczora bym z tym siedział sam :drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na świętowanie jeszcze przyjdzie czas :)

Póki co krótka przerwa i wracamy ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcje moderacyjne Opiekunów/Właścicieli trochę ograniczone w stosunku do starego np: brak możliwości edycji tematu wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forum.vw-passat.pl/topic/24580-mazowiecki-off-topic-czyli-pogawędki-na-tematy-różne/

nie masz np. tutaj żadnych opcji moderacyjnych w pierwszym poście?

EDIT: faktycznie nie było, poprawiłem - powinno być lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności