Skocz do zawartości
jedrus

Zmiana silnika forum na IPB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, archiwum będzie działać? Wpisuję coś w google, otrzymuję link do forum passat i wyskakuję: https://forum.vw-passat.pl/ndex.php/t-145006.html/

Da się to jakoś obejść, żeby przeczytać tematy z archiwum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, tego nie zauważyłem. daj na PW zapytanie do google które zwróciło CI ten temat, zobaczę, co da się zrobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak tapatalka jest dużym minusem. Z perspektywy osoby używającej forum głównie mobilnie - ten minus przyćmiewa wszystkie zalety przejścia na inny silnik forum (których szczerze jeszcze nawet nie zauważyłem). Jasne, że da się używać w przeglądarce na komórce - tak samo jak da się korzystać w ten sposób z e-maila... Patrząc po tym ile osób się o to dopytuje - mam nadzieję, że jednak decyzja co do tapatalka nie jest ostateczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, lukaszop napisał:

Witam, archiwum będzie działać? Wpisuję coś w google, otrzymuję link do forum passat i wyskakuję: https://forum.vw-passat.pl/ndex.php/t-145006.html/

Da się to jakoś obejść, żeby przeczytać tematy z archiwum?

naprawione! dzięki - to dość ważny błąd :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tobol napisał:

Brak tapatalka jest dużym minusem. Z perspektywy osoby używającej forum głównie mobilnie - ten minus przyćmiewa wszystkie zalety przejścia na inny silnik forum (których szczerze jeszcze nawet nie zauważyłem). Jasne, że da się używać w przeglądarce na komórce - tak samo jak da się korzystać w ten sposób z e-maila... Patrząc po tym ile osób się o to dopytuje - mam nadzieję, że jednak decyzja co do tapatalka nie jest ostateczna.

Korzystam z forum tylko i wyłącznie mobilnie i jakoś nie widzę w tym wady. Gmail działa jak przeglądarka i otwiera linki w sobie. Nie ubolewam nad brakiem tapatalka bo jakoś nie przypadł mi do gustu. Kiedyś używałem go przez kilka dni na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, od lat przeglądam forum mobilnie i taptalk potrzebny nie jest. Prawda jednak taka, że zmiana forum oprócz stylistyki nic istotnego nie wniosła...no może więcej wodotrysków dla fejsbukowiczów...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, prezess7 napisał:

Prawda jednak taka, że zmiana forum oprócz stylistyki nic istotnego nie wniosła

Ale to chyba akurat dobrze. Zgodnie z zasadą, że najbardziej podobają nam te piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy, chodzi o to żeby zmiana była na "takie samo" Poza tym od zmiany silnika użyszkodnicy nie zaczną pisać ciekawszych postów :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2017 o 00:28, tomnik napisał:

W skrzynce PW miałem utworzonych kilka folderów, a w nich zapisane wiadomości-szablony (zdjęciowe, dosyć "rozbudowane" ). Po zmianach, folderów tych nie ma/nie mogę znaleźć :(  . Nie do odzyskania ? Czy w nowej skrzynce jest możliwość ich dodania/tworzenia ?

 

Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem o takiej funkcjonalności wcześniej. Tutaj jej nie ma. Czy poradzisz sobie jakoś inaczej z tym problemem?

Dnia 22.09.2017 o 08:22, Łysy napisał:

A może tak zrobić żeby po kliknięciu "oznacz jako przeczytane" wracało do strony głównej forum ? Tak jak to było na starym :) Bo teraz jak kliknę nieprzeczytane a potem dam oznacz jako przeczytane to zostaje forum w tych nieprzeczytanych :)

Mówisz o tym linku w widoku konkretnego forum już, tak? Niestety tak domyślnie to działa, nie chcę grzebać w szablonach, żeby później nie zostało to nadpisane przy aktualizacji :/ Samo forum nie pozwala na ustawienie tego. Może skrobnę do tego plugin a na razie trzeba sobie radzić z jednym kliknięciem więcej.

Dnia 22.09.2017 o 11:31, vipereeek napisał:

Tylko u mnie tak jest że po wejściu w temat z nowym postem nie przenosi was automatycznie w pierwszy nowo napisany post ? O.o

 

 

Dnia 22.09.2017 o 12:32, Duży napisał:

Była, była! I teraz tez by się przydała.

Jeśli wchodzicie z widoku tematów (widoku forum) to musicie kliknąć w ikonę gwiazdki lub kropki w pierwszej kolumnie, wtedy przerzuca Was do pierwszego nieprzeczytanego posta.

Ikony działają tak:

  • szara gwiazdka - brałeś udział w dyskusji, brak nowych postów
  • czarna gwiazdka - brałeś udział w dyskusji, są nowe posty - kliknięcie w gwiazdkę przenosi do pierwszego nieczytanego posta
  • brak czegokolwiek (kropki/gwiazdki) nie brałeś udziały w dyskusji, brak nowych postów
  • czarna kropka - nie brałeś udziału w dyskusji, są nowe posty - kliknięcie w kropkę przenosi do pierwszego nieczytanego posta

image.png.affc410b47150786ff0d697bfb1567a2.png

Dnia 22.09.2017 o 16:54, riccardoa napisał:

Czy jest możliwość aby wchodząc w Aktywność >  Moje kanały aktywności> Zawartość którą obserwuję wyświetlało tematy bez rozbicia na poszczególne posty,podobnie jak to jest gdy wchodzimy w Nieprzeczytaną zawartość ?

zapiszę do sprawdzenia ew. będziemy coś kombinować

 

Dnia 22.09.2017 o 18:28, Majki93 napisał:

Znaczniki modeli już fajnie wyglądają, ale może by tak zrobić, że każdy z modeli będzie miał swój inny odcień niebieskiego? Wtedy nie trzeba się skupiać co jest napisane, tylko po nauczeniu kolorów od razu będzie się wiedziało jakiego modelu dotyczy dany temat.

 

obecnie nie ma takiej możliwości, poszukam moda do tego bo pomysł bardzo dobry!

Dnia 22.09.2017 o 20:46, marcin_pesel napisał:

chodzi mi o  warsztat w poszczególnych generacjach, wydawało mi się że tam tylko władza może przenosić/pisać  tematy  i chwile temu jeden z użytkowników (pewnie nie świadomy tego co robi) założył tam temat. 

 

zdecydowanie! jesteśmy w trakcie obmyślania uprawnień / dostępów etc i oczywiście warsztat będzie jak kiedyś - ręcznie przenoszone będą tam tylko najlepsze poradniki!

Dnia 23.09.2017 o 00:39, StreamHD napisał:

Według mnie koniecznie trzeba zmniejszyć oczojebność tych ikonek z tagami co są pod tytułem tematu.  Jakoś rzucają się w oczy o wiele bardziej niż sam temat co przeszkadza w ogólnej czytelności.  Trzeba by je zrobić aby wyświetlały się tak ledwie ledwie, a na pierwszy plan musi iść tytuł tematu.

mówisz o tych czarnych tagach?

21 godzin temu, mkpol napisał:

1. Warto by zablokować możliwość cytowania w całości długich postów. Bo masę jest przypadków, że ktoś pisze posta na pół strony, drugi go cytuje, a cały jego komentarz ogranicza się do: "też tak uważam", "popieram"  itd

2. Netykieta zakazuje cytowania posta pod którym się bezpośrednio pisze. Oczywiście mało kto zwraca na to uwagę. Warto by więc zablokować cytowanie w całości posta poprzedzającego w całości. Przy czym oczywiście nie dotyczy to przytoczenia konkretnego fragmentu w celu odniesienia się dokładnie do niego.

Brak możliwości technicznych na to, trzeba będzie zdać się na moderatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, jedrus napisał:

mówisz o tych czarnych tagach?

Dokładnie tak. Moim zdaniem to tytuł tematu powinien się jako pierwszy rzucać w oczy, a według mnie to ikonki z tagami są na pierwszym planie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ogarnę to chociaż mam mieszane uczucia odnośnie tych tagów. zero wartości dodanej. importer ze starej wersji ponadawał te tagi na wariata, ludzie i tak nie potrafią tagować.

może całkiem się ich pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za pozbyciem się. Czytelność wzrośnie bardzo znacznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skasuj tagi, potem odpal i bedziemy nadawac na biezaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że forum nabiera fajnego wyglądu :D
A może by tak dodać jeszcze jeden nowy, ciemny styl, w którym będzie połączenie kolorów gorzkiej czekolady jako tło i napisów w odcieniach cappucino/ecru? Pamiętam, że w reklamie nespresso na sam koniec był napis ,,What Else?" w takim właśnie zestawieniu i wydaje mi się, że czytałoby się to bardzo przyjemnie.

obraz.png.5cc355549778430e37f42d9df7caba53.png

Edytowane przez Majki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Majki93 napisał:

A może by tak dodać jeszcze jeden nowy, ciemny styl, w którym będzie połączenie kolorów gorzkiej czekolady jako tło i napisów w odcieniach cappucino/ecru? Pamiętam, że w reklamie nespresso na sam koniec był napis ,,What Else?" w takim właśnie zestawieniu i wydaje mi się, że czytałoby się to bardzo przyjemnie.

 

dobra, wygrałeś dzisiaj :D znajdź mi taki styl to Ci go zainstaluję :D

masz czarny (nie wiem czy zauważyłeś) ale faktycznie jakaś sierota dobierała tam kolory. popracuję nad nim w przyszłym tygodniu, do końca tego mam nadzieję zakończyć sprawy "nie-wygladu" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jedrus napisał:

masz czarny (nie wiem czy zauważyłeś) ale faktycznie jakaś sierota dobierała tam kolory. popracuję nad nim w przyszłym tygodniu, do końca tego mam nadzieję zakończyć sprawy "nie-wygladu" :) 

przeklikaj sobie ipsdark na 206tkach -> trochę czasu spędziłęm próbując dobrać kolory i wy**ać te białe ramki dookoła postów, tabelek i formularzy, bo to wszystko zamiast po ludzku w opcjach zrobić jest zahardkodowane w templejcie...

a jak masz siły, to polecam zaimportować ten do testów: https://invisioncommunity.com/files/file/8421-surface-dark/ Surface Dark (imo rewelacja, chociaż ciut za wąski i trzeba to dopracować) - u mnie z jakiegoś powodu górne menu jest zrypane, więc trzebaby rzeźbić żeby działało.

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mogę pomóc w edycji stylu :) ot tak, grafik z doświadczenia i pasji w webdesign'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafik? to co powiesz na wykonanie topa dla forum :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary i coś się ulepi :) rozumiem, że oczywiście ma być logo forum, ale również można dodać ciekawe projekty passatów w topie :) kiedyś na swoim forum miałem mały skrypt, który po każdym odświeżeniu strony zmieniał "top" dosyć ciekawe rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, fajnie by było jakąś grafikę wkomponować ale ja osobiście wolę proste rzeczy :D 

Zdjęcia znajdziesz tutaj: https://vw-passat.pl/galeria a tak wyglądał nasz poprzedni top:

 

logo.png

jeśli chodzi o wymiary - to sprawdź sobie :D tzn. główny styl forum to będzie ten, na którym jesteśmy oraz czarny (można przełączyć na dole strony);

ogólnie layout ma responsive design więc fajnie jakby ten top dobrze wyglądał na różnych szerokościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to na komputerach forum jest dopasowane do rozdzielczości ekranu, a na urządzenia są napisane dodatkowe pliki .css które definiują rozdzielczość dla ekranu urządzenia, także trzeba wykonać całkiem osobny top :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności