Skocz do zawartości
jedrus

Zmiana silnika forum na IPB

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, jedrus napisał:

mkpol ma zupełnie inne pobudki, dla których pytał o listę userów. i ja go rozumiem ale nie mam jak pomóc

ja myślę, że @mkpol już znalazł rozwiązanie i @Duży może przegrać zawody :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jedrus Dokładnie, wcześniej było po 20 postów na stronę. Wszystko wróciło do normy.:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te reklamy między postami to tak ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Łysy napisał:

A te reklamy między postami to tak ma być ?

a coś z nimi nie tak? w poprzedniej wersji forum było ich więcej, tzn. jednocześnie pokazywały się reklamy w:

  • w pierwszym poście
  • w ostatnim poście
  • losowo między postami

teraz zostało:

  • po pierwszym poście

Napisałem w pierwszym temacie w poście, który zapewne przeczytałeś, zanim tutaj napisałeś, ale przypomnę:

Dnia 19.09.2017 o 00:22, jedrus napisał:

Co zostało do zrobienia:

  • reguły pokazywania reklam (teraz widzą je wszyscy)

Czyli to kwestia uprawnień grup, które mam nie ogarnięte. Chyba, że nie o to Ci chodziło, to rozwiń proszę swoją wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróci informacja kto kiedy zarejestrował się na forum? Czasami w dyskusji dobrze wiedzieć, czy rozmawiasz ze świeżakiem, czy z lidlakiem...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, prezess7 napisał:

czy rozmawiasz ze świeżakiem, czy z lidlakiem...

:lol

też o tym pomyślałem parę godzin temu! poszukam i przywrócę :) dorzucam na listę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz mogę zobaczyć, że brałem udział w dyskusji w danym temacie? Oczywiście oprócz wchodzenia w moje kanały aktywności. Otwierając dany dział w poprzedniej wersji od razu  widziałem (zaznaczone chyba było na zielono, czy zielona strzałka - jakoś tak), że umieszczałem w danym temacie swoje "wypociny"

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, grabson7 napisał:

A jak teraz mogę zobaczyć, że brałem udział w dyskusji w danym temacie? Oczywiście oprócz wchodzenia w moje kanały aktywności. Otwierając dany dział w poprzedniej wersji od razu  widziałem (zaznaczone chyba było na zielono, czy zielona strzałka - jakoś tak), że umieszczałem w danym temacie swoje "wypociny"

powinieneś widzieć takie szare gwiazdki na liście tematów:

image.png.eb167c10cd6683e22b9d5b06f59b3ffd.png

jak nie ma u Ciebie to krzycz, będę szukał ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jedrus napisał:

powinieneś widzieć takie szare gwiazdki na liście tematów:

Ok, mam. Powiem szczerze są w ogóle niewidoczne (takie jak znak wodny), w życiu bym nie wpadł co oznaczają. Dzięki.

P.S. współczuję Ci z tą robotą i mam nadzieję, że jakość na końcu wyjdzie, bo na razie dla mnie mało czytelne w stosunku do starej wersji (wiem, wiem malkontent, ale po prostu przyzwyczaiłem się do poprzedniej wersji była jakaś taka intuicyjna, bo ja konserwatysta starej daty jestem). W każdym razie szacun za wykonaną pracę na rzecz forum. 

Jeszcze jedno pytanie: jak mogę całkowicie usunąć swojego posta? (normalnie zagubiony jestem)

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2017 o 00:22, jedrus napisał:

Co zostało do zrobienia:

 

  • tapatalk

 

Hej,

Domyślam się, że niski priorytet ma ta funkcja, ale jest jakoś w niedalekim czasie w planach? Nie ukrywam, że dość fajnie i miło się tam przegląda forum :-)

ps. dużo lepiej teraz wygląda IPB.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jedrus napisał:

powinieneś widzieć takie szare gwiazdki na liście tematów:

image.png.eb167c10cd6683e22b9d5b06f59b3ffd.png

jak nie ma u Ciebie to krzycz, będę szukał ;) 

Faktycznie jest, ale jest naprawdę słabo widoczne. Jakby ta gwiazdka miały jakiś bardziej odznaczający się kolorek, było by świetnie. Wtedy tylko rzut oka i od razu widać w którym temacie coś się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się czarna jak ktos napisze nowego posta od Twojej ostatniej wizyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podziali znajomi z poprzedniego forum? Poblokowanych widzę, a polubionych nie.

Po czym teraz poznać czy ktoś jest on line czy nie?

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, grabson7 napisał:

Ok, mam. Powiem szczerze są w ogóle niewidoczne (takie jak znak wodny), w życiu bym nie wpadł co oznaczają. Dzięki.

 

tak, zmieniłem na ciemniejsze, powinno być ok

image.png.e0a2bee15bed36045cd780dfa2c8f8a2.png

40 minut temu, grabson7 napisał:

Jeszcze jedno pytanie: jak mogę całkowicie usunąć swojego posta? (normalnie zagubiony jestem)

włączyłem, było wyłączone

41 minut temu, grabson7 napisał:

P.S. współczuję Ci z tą robotą i mam nadzieję, że jakość na końcu wyjdzie, bo na razie dla mnie mało czytelne w stosunku do starej wersji (wiem, wiem malkontent, ale po prostu przyzwyczaiłem się do poprzedniej wersji była jakaś taka intuicyjna, bo ja konserwatysta starej daty jestem). W każdym razie szacun za wykonaną pracę na rzecz forum. 

 

nie pierwszy raz robię na jakiejś stronie tak dużą zmianę i wiem jak sam się czuję, gdy ktoś mi robi coś podobnego. będzie dobrze :D część połatamy, do części przywykniecie :P

4 minuty temu, daro200 napisał:

Domyślam się, że niski priorytet ma ta funkcja, ale jest jakoś w niedalekim czasie w planach? Nie ukrywam, że dość fajnie i miło się tam przegląda forum :-)

 

obawiam się, że tutaj mogę Cię (i kilka innych osób) rozczarować. wpisałem to na listę do zrobienia w przypływie rozgardiaszu po przeprowadzce, ale nie wiem czy nie będziemy się jednak wycofywać z tapatalk. Warunki prywatności jakie oni oferują, dane, które pobierają z naszego forum i ogólnie podejście do prywatności z ich strony.. powoduje, że rozważamy bardzo głęboko rezygnację z Tapatalk. Decyzja zapadnie do końca weekendu.

Wcześniej instalacja Tapatalk to było "zło konieczne" dlatego, że starej wersji forum praktycznie nie dało się przeglądać na komórce. Strona miała przestarzałą strukturę, nieprzystosowaną do mobile. IPB ma responsywny styl, część rzeczy na komórce jest uproszczone i Tapatalk jest tutaj.. Robieniem sobie dziury w bezpieczeństwie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jedrus napisał:

obawiam się, że tutaj mogę Cię (i kilka innych osób) rozczarować. wpisałem to na listę do zrobienia w przypływie rozgardiaszu po przeprowadzce, ale nie wiem czy nie będziemy się jednak wycofywać z tapatalk. Warunki prywatności jakie oni oferują, dane, które pobierają z naszego forum i ogólnie podejście do prywatności z ich strony.. powoduje, że rozważamy bardzo głęboko rezygnację z Tapatalk. Decyzja zapadnie do końca weekendu.

Wcześniej instalacja Tapatalk to było "zło konieczne" dlatego, że starej wersji forum praktycznie nie dało się przeglądać na komórce. Strona miała przestarzałą strukturę, nieprzystosowaną do mobile. IPB ma responsywny styl, część rzeczy na komórce jest uproszczone i Tapatalk jest tutaj.. Robieniem sobie dziury w bezpieczeństwie niestety.

Rozumiem... Nie no, teraz i tak jest dużo lepiej na GSMie niż wcześniej, choć przez reklamy Width tak bardzo się rozjeżdża, że muszę się scrollować o 3 szerokości ekranu w prawo, by móc korzystać z panelu (logowanie itd.).

Jeśli nie będzie opcji to trudno - jakoś trzeba będzie ogarniać sobie w zwykłej przeglądarce :]

dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daro200 napisał:

Rozumiem... Nie no, teraz i tak jest dużo lepiej na GSMie niż wcześniej, choć przez reklamy Width tak bardzo się rozjeżdża, że muszę się scrollować o 3 szerokości ekranu w prawo, by móc korzystać z panelu (logowanie itd.).

 

tak było do wczoraj - samego mnie to wkurzało ale zmniejszyłem reklamy i u mnie na komórce już jest ok! daj znać czy u Ciebie się nie poprawiło. z reklamami lipa ale postaram się dziś je ogarnąć dla "stałych użytkowników" żeby były niewidoczne, muszę tylko rozgryźć system promocji :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jedrus napisał:

z reklamami lipa ale postaram się dziś je ogarnąć

Nieeeee, czeeeemu? Uwielbiam czytać reklamy dacii sandero :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jedrus napisał:

tak było do wczoraj - samego mnie to wkurzało ale zmniejszyłem reklamy i u mnie na komórce już jest ok! daj znać czy u Ciebie się nie poprawiło. z reklamami lipa ale postaram się dziś je ogarnąć dla "stałych użytkowników" żeby były niewidoczne, muszę tylko rozgryźć system promocji :)

 

Faktycznie, jest już bajka! :-) Tak więc opcję z Tapatalkiem jak dla mnie można wykreślić z listy "to do".

Dzięki piękne za info

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mkpol napisał:

A gdzie się podziali znajomi z poprzedniego forum? Poblokowanych widzę, a polubionych nie.

Po czym teraz poznać czy ktoś jest on line czy nie?

status dodałem (patrz załącznik)

Jeśli chodzi o znajomych to obawiam się, że domyślnie IPB takiej funkcji nie ma. Dane przy imporcie zostały więc utracone.

Tak sobie myślę, czy funkcja "Obserwuj" nie dałaby rady:

image.png.5e193e3ec596a8f96167104e01d3657c.png

Można ustawić sobie w profilu, żeby nie powiadamiało Cię o zmianach u obserwowanych osób i może to będzie ok? Potestuj, jak nie zda egzaminu, będziemy coś kombinować.

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mkpol napisał:

Nieeeee, czeeeemu? Uwielbiam czytać reklamy dacii sandero :D:D

@mkpol to są reklamy bazujące na tym czego szukasz w necie :D więc nie wiem jakie Ty tam masz preferencje :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności