Skocz do zawartości
jedrus

Zmiana silnika forum na IPB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bez problemów ale udało się - pożegnaliśmy archaiczne, dziurawe i wkurzające VB.

Możecie już rozpocząć narzekania na IPB ;)

Czeka nas dużo pracy - przepraszam za wszelkie niedogodności w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że uda się szybko rozwiązać wszelkie problemy!

Zgłaszajcie tutaj to, czego brakuje, co nie działa, co chcecie, żeby działało inaczej. Wszystko rozpatrzymy - nie wiem, czy wszystko wdrożymy!

Czego nie ma i nie będzie:

  • shoutbox
  • tapatalk - teraz z forum da się już korzystać z urządzeń mobilnych, strona jest do nich dostosowana; ze względów tragicznej polityki prywatności i dostępu do zbyt wielu rzeczy na forum, których wymaga tapatalk - rezygnujemy z niego. Prosimy o wyrozumiałość

Co zostało do zrobienia:

  • GRUPY REGIONALNE - prawdopodobnie zmigrujemy je na kluby. Są tutaj o wiele większe możliwości niż na starym forum. Przygotowałem testowy klub - http://forum.vw-passat.pl/clubs/ Każda grupa regionalna będzie mogła we własnym zakresie (rękami opiekuna) tworzyć działy, ustawiać obrazy tła, powiadmiać innych etc. Mam nadzieję, że to się sprawdzi!
  • "odznaczenia" - pomocny , zasłużony dla forum - do odtworzenia
  • nowy topbar
  • scalanie postów
  • logo w grupach regionalnych
  • nie można wgrać avatara
  • ułożyć ładniej podfora spotkań regionalnych
  • modyfikacje szablonów - m.in. odstępy etc; dopracowanie stylu ciemnego
  • nie można edytować swojego (pierwszego?) posta
  • reguły pokazywania reklam (teraz widzą je wszyscy)
  • spolszczenie nazw rang
  • html w rangach się nie pokazuje
  • akceptacja postów w dziale "Sprzedam -> Samochód"
  • ograniczenia liczby postów i nowych tematów dla nowych członków na forum
  • pokazać datę rejestracji przy profilu użytkownika
  • pokazać użytkowników online
  • tagi zrobić wielkimi literami i zmienić im kolor na niebieski
  • wyszukiwarka - odbudowa indeksów wyszukiwania trwa - niestety z forum online potrwa to jeszcze co najmniej kilkanaście godzin. Do tego czasu wyszukiwarka może nie zwracać wszystkich wyników. Proszę o cierpliwość
  • wydajność forum - może być gorsza w pierwszych godzinach m.in. z powodu punktu wyżej ;) 
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare i dziurawe, a jednak było przejrzyste. Teraz trzeba się będzie przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pietrek_g napisał:

Stare i dziurawe, a jednak było przejrzyste. Teraz trzeba się będzie przyzwyczaić.

Jak zwykle i jak wszędzie do nowego trzeba się będzie przyzwyczaić. Zawsze narzeka się na nowe. Kwestia ustawienia i konfiguracji wszystkiego "pod nas", co na pewno potrwa ale mam nadzieję, że efekt końcowy będzie zadowalający :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to mówią :acute:"nadzieja matką..."

Będzie trzeba dać radę i jakoś to przetrawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płaczcie o wygląd.  Za 2 dni wszystko będzie oswojone a za tydzień zapomnicie jak stare wyglądało.  Siedzę w necie blisko 20 lat i za każdym razem to samo. Niepotrzebne narzekania. Chwila moment i będziecie znać forum na wylot jak silnik passata, a i zaczniecie doceniać nowe możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płaczę tylko mówię że to kolejne forum do którego na nowo muszę się przyzwyczaić po zmianie silnika.

Spoko. Damy radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jedno "ale" 

Jak założę temat na forum i ktoś na niego odpowie to ja jako autor wątku nie mogę edytować pierwszego posta (de facto i tak swojego). Da się coś z tym zrobić? W starym się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, dopiszę na listę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weźcie trochę to wszystko ściśnijcie, za duże odstępy wszędzie, mnóstwo scrolowania. na małych ekranach telefonów może to jakoś wygląda ale na normalnych komputerach jest tragedia, wygląda jak forum dla geriatryków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomekk831 napisał:

Weźcie trochę to wszystko ściśnijcie, za duże odstępy wszędzie, mnóstwo scrolowania. na małych ekranach telefonów może to jakoś wygląda ale na normalnych komputerach jest tragedia, wygląda jak forum dla geriatryków.

podzielam Twoje zdanie ;) to domyślny styl - te odstępy idą na pierwszy ogień :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jaja 2.15 w nocy, odpowiedź administracji po 4 minutach i jeszcze podziela moje zdanie. Best day ever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo admin ciężko pracuje ku naszemu zadowoleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się że będzie gorzej, ale takiej tragedii się nie spodziewałem:|

No cóż, poczekam na narzekania innych.

W tej chwilii wygląda to jak tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można wrócić do starej szaty ??? Ciężko się przegląda to forum teraz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, vwtdi90 napisał:

Nie można wrócić do starej szaty ??? Ciężko się przegląda to forum teraz ....

nie ma takiej możliwości. będziemy pracować nad wyglądem ale jest on powiedzmy 2 na liście :) cierpliwości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie! XXI :D@jedrus wytrwałości życzę, bo pewnie teraz siedzisz jeszcze po nieprzespanej nocy!

wygląd to sprawa drugorzędna, z czasem się "dotrze" (albo "opatrzy"), za to teraz mam forum, które odpowiada standardom forumowym innych marek (audi, subaru, peugeoty ;P )

Jedena rzecz, którą bym dorzucił (jak znajdziesz, to będziesz super) to podgląd postu przed wysłaniem. Ot - ja lubię spojrzeć na post (zwłaszcza jak mam kilka fotek w odpowiedzi i chcę zobaczyć całość przed wysłaniem) - tego nie ma na IPB domyślnie (jest tylko "Dodaj odpowiedź").

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marecek napisał:

podgląd postu przed wysłaniem

jestem za 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ są teraz 4 reakcje, czasem wydaje mi się, że jedna by wystarczyła (na zasadzie "Lubię to"), ewentualnie dwie ("Lubię to", "słabe to"), albo bez komentarza - łapka w dół i łapka w górę, bo to wtedy daje jasny obraz tego jak są przyznawane punkty za posty (plus +1, 0 albo -1).

confused.PNG.7c217bb7491bf9ca02fc6f84f9334621.PNG

+ pole Mój samochód pod rokiem produkcji do poprawki - aktualnie pokazuje obecny temat.

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dopisuje do listy ;) @marecek a wiesz moze jak obejsc ladowanie emotikon w edytorze? cale forum chodzi po ssl a ikony w edytorze gdy sie je wpisze i naciśnie spacje to autouzupelnienie dociga ja przez http i request jest blokowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jedrus u mnie bangla po SSLu wszystko... zielona kłódka nawet jak odpalam emotki z edytora... ale to może być wina SSL Everywhere? Nie widzę tego problemu na 206tkach. 

dodupy.thumb.PNG.be6b7b0b56bd6c7cf24639cac41dd28e.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności