Skocz do zawartości
RedBool

Kradzież auta w 6 sekund

Rekomendowane odpowiedzi

będę niedługo do Polski wysyłał swoje kombi (też B8 ;) )i zaczynam szukać zabezpieczenia. Szukałem zewnętrznego immo, mam dwa pomysły:

https://www.ghostimmobiliser.co.uk/ albo http://iblue.eu/immobilizer/

obydwa mają swoje zady i walety... ghost działa w oparciu o Twoją własną kombinację klawiszy (czyli coś jakbyś się logował z PADa do XBOXa czy PS4), więc pewnie można go obejść mając odpowiednie narzędzie wpięte w CAN... Za to iblue będzie działał w oparciu o bluetooth, czyli zonk jeśli padnie telefon albo coś się w telefonie sypnie z bluetoothem (ile to razy mi się zdarzyło, że musiałem restartować telefon bo mi słuchawka nie działała albo się z radiem nie chciał sparować...). Więc widzę ryzyko w obydwu przypadkach, nie mniej ghost wydaje się ciekawszy właśnie ze względu na to, że nie używa żadnego zewnętrznego komponentu...

ot ciekawostka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniose ten temat do Ogolnej dyskusji bo pod ten temat mozna podpiac takze B7 ;) ale tez i inne auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście mieszkam w bloku więc nie ma jak wzmocnić sygnału z klucza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 19.09.2017 at 7:31 AM, radekrp90 said:

Ale Bear'a też da się otworzyć, choć reklamy mówią co innego. Zabezpieczenie to tylko przedłużenie pracy złodzieja i zwiększenie szansy na zainteresowanie otoczenia. Ale z doświadczenia wiem, że ludzie mają to w d***. Sam otwierałem kilka razy swoje auto bez pilota, i alarm wył przez kilkadziesiąt sekund gdy ja uruchamiałem procedurę awaryjnego wyłączenia alarmu. Nikt nie podszedł, nikt nie dzwonił, Policja też mnie nie odwiedziła. Jedyne co może coś dać, to jakieś ukryte odcięcie i dobre AC. Ja osobiście unikałbym tych wszystkich KeyLess ile się da.

zysk takiego "Misia" polega na tym że jak pan złodziej ma kilka podobnych aut co pasują mu do zamówienia to weźmie się za te co mu mniej trudu sprawi. Innym trendem jest że kończy się czas włamywaczy mięśniaków- ślusarzy mających fach w ręku, teraz czas na młode szczurki-okularniki jedynie z laptopem czy innym gadżetem w reklamówce -co nie poradzą pokonać nawet zapięcia rowerowego z Lidla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...uspokoiłeś mnie. Żyjmy dalej w błogim spokoju :D

Bez urazy, ale jak będą chcieli to zwiną, jak im coś przeszkodzi to nawet otwartego auta nikt nie ukradnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, radekrp90 said:

...uspokoiłeś mnie. Żyjmy dalej w błogim spokoju :D

Bez urazy, ale jak będą chcieli to zwiną, jak im coś przeszkodzi to nawet otwartego auta nikt nie ukradnie.

...czyli Radku Twój przekaz jast taki, że można zostawiać auto otwarte skoro to nie ma znaczenia: "bo i tak ukradną jak chcą"?  Chyba jednak nie to miałeś na myśli, prawda?... Zabezpieczenia mogą cie uchronić pewnego dnia, ...to dać im szanse :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie sugeruję pozostawiania auta otwartego - chodzi mi tylko o to, że zawierzanie tym wszystkim sprzętom jest złudne. Ja wiem, że w nowoczesnych autach działają dwa, może trzy zabezpieczenia - OBD, brak Keyless oraz dobre AC :)

Tak czy inaczej wszystko to tylko przedłużenie czasu pracy złodzieja. GPS i GSM, można zagłuszyć, a znalezienie centralki to kilka minut. Fabryczne alarmy to atrapa (sam się przekonałem - nie zareagował na uderzenie innego auta w bok, gdzie w starym miałem zakładany przez siebie - działał nawet jak się w koło kopnęło).

Miałem również na myśli to, że jeśli złodziejowi się dane auto spodoba - to je sprzątnie, prędzej czy później, a zakładanie sobie systemów, które utrudniają codzienną eksploatacje to nieporozumienie. System ma być transparenty dla użytkownika, dlatego dobre są ukryte włączniki czy dodatkowe karty immobilizera (choć nie wierze w ich 100% skuteczność). Nie ukradnie całego? To weźmie radio, kierownicę, poduszkę, reflektor czy inny "szybki" element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radekrp90 napisał:

Oczywiście, że nie sugeruję pozostawiania auta otwartego - chodzi mi tylko o to, że zawierzanie tym wszystkim sprzętom jest złudne. Ja wiem, że w nowoczesnych autach działają dwa, może trzy zabezpieczenia - OBD, brak Keyless oraz dobre AC :)

Tak czy inaczej wszystko to tylko przedłużenie czasu pracy złodzieja. GPS i GSM, można zagłuszyć, a znalezienie centralki to kilka minut. Fabryczne alarmy to atrapa (sam się przekonałem - nie zareagował na uderzenie innego auta w bok, gdzie w starym miałem zakładany przez siebie - działał nawet jak się w koło kopnęło).

Miałem również na myśli to, że jeśli złodziejowi się dane auto spodoba - to je sprzątnie, prędzej czy później, a zakładanie sobie systemów, które utrudniają codzienną eksploatacje to nieporozumienie. System ma być transparenty dla użytkownika, dlatego dobre są ukryte włączniki czy dodatkowe karty immobilizera (choć nie wierze w ich 100% skuteczność). Nie ukradnie całego? To weźmie radio, kierownicę, poduszkę, reflektor czy inny "szybki" element.

Passat jest na tle popularnym samochodem, że każda blokada wydłużająca pracę złodzieja z widocznym oznaczeniem jest skutecznym odstraszaczem. W tym samym mieście znajdzie 5 bez zabezpieczenia i bez ryzyka. Oczywiście, że każde zabezpieczenie da się obejść, i pewnie gdyby to była jakaś rzadko spotykana fura to by się złodziej nad nim pochylił, ale jak ma wybór ? po co ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takie auta zeby otwierać bezkluczykowo samochód, ale pierwszy raz się spotykam z takim czyms i jestem w szoku że tak łatwo jest teraz ukraść samochod ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, idiom napisał:

Nie mam takie auta zeby otwierać bezkluczykowo samochód, ale pierwszy raz się spotykam z takim czyms i jestem w szoku że tak łatwo jest teraz ukraść samochod ...

im więcej technologii nas otacza, tym mniej ludzi jest w stanie przyznać się, że tak naprawdę wie jak to wszystko działa... a - jak pokazuje życie - każda technologia może zostać militaryzowana i/lub użyta do celów bandyckich... czy to ogień, nóż czy mikrokontroler ;)

(poniosło mnie, wiem...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dlatego lepsze wydaje się otwieranie z zwykłe kluczykiem, choć pewnie i też nie do końca, bo co to dla wprawionego złodzieja otworzyć samochód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że niektóre auta mają na stałe keyless go, nie ważne, czy to w karcie, czy w pilocie. Tak już od dłuższego czasu jest w Toyocie i Lexusie i nie wiem, czy ten keyless go można deaktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności