Skocz do zawartości
RedBool

Kradzież auta w 6 sekund

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to żadna nowość, reportaż może i świeży ale sposób na przesył sygnału z kluczyka keyless jest w użyciu od ładnych kilku lat. Kradną również w biały dzień, jak idziesz do restauracji, kina itp. a gość za Tobą i po furze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W '95 roku w taki sposób ukradli mojemu ojcu samochód w biały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie jestem kilka ładnych lat do tylu :hmm

 

Tak czy owak reportaż ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić sobie tytanowe pudełko na klucze :)

 

Swoją drogą naszła mnie taka myśl. Dlaczego producenci samochodów nie udostępnią zwykłemu Kowalskiemu możliwości aktualizacji samochodu. Tak jak smartfony mają aktualizacje by latać dziury, które mogą zagrażać jego bezpieczeństwu, tak samo samochód powinien też takie aktualizacje mieć.

Samochód dziś to jeden wielki komputer. Dlaczego wciąż takie rzeczy są przeprowadzane tylko w ASO i trzeba za nie płacić nie małe pieniądze.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W '95 roku w taki sposób ukradli mojemu ojcu samochód w biały dzień.

Ale pierwszy Keyless-Go na rynku pokazał się w 1998r wraz z wejściem do sprzedaży S-klasy W220.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, zabezpieczenia w samochodach raczkują. Ile to już było alertów że systemy samochodowe są banalne do złamania, można wpiąć w sieć CAN nadajnik i zdalnie sterować np kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nowego, zabezpieczenia w samochodach raczkują. Ile to już było alertów że systemy samochodowe są banalne do złamania, można wpiąć w sieć CAN nadajnik i zdalnie sterować np kierownicą.

 

w USA aut nie zamykają :) może dlatego producenci nie znają zwyczajów w PL :)

ciekawe jak do Keyless podejdą ubezpieczalnie - jeżeli to będzie zjawisko znaczące to pewnie pojawią się pytania o to przy polisie. a skoro sie jeszczce nie pojawily - to znaczy ze margines - i wcale tak aut nie kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze trzymam w domu klucze w takiej specjalnej saszetce faradaya, która blokuje sygnał. Można tam włożyć telefon i tak samo sygnał ginie, testowane. Specjalnie jak jeżdżę w zatłoczone miejsca typu galeria handlowa również wkładam kluczyk w tą saszetkę. Zawsze jakaś mitygacja ryzyka.

https://silent-pocket.com/

a dokładnie to:

https://silent-pocket.com/collections/faraday-cage-products/products/faraday-cage-sleeve-full-shielding?variant=505981301

 

chociaż cena skoczyła 3krotnie przez te 2 lata, bo w 2015 kupowałem za niecałe $30 z tej samej strony, chyba robi się popularne :D

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką saszetkę za ok 50PLN ostatnio - też działa :) (przetestowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://multi-com.pl/,details,id_pr,15981,key,pokrowiec-blokujacy-sygnal-gsm-3g-gps-wifi-maly,smenu,gsm.html

Etui generalnie jest przeznaczone na kartę, ale kluczyk od B8 wchodzi bez problemu (nawet większy by się zmieścił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://multi-com.pl/,details,id_pr,15981,key,pokrowiec-blokujacy-sygnal-gsm-3g-gps-wifi-maly,smenu,gsm.html

Etui generalnie jest przeznaczone na kartę, ale kluczyk od B8 wchodzi bez problemu (nawet większy by się zmieścił).

 

Kupiłem to samo etui i mogę polecić. Testowałem podchodząc do samochodu i próbując otworzyć z kluczem w saszetce i prawidłowo blokuje sygnał. W saszetce zmieszczą się nawet dwa klucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko po co w takim razie mieć keyless access, skoro i tak trzeba wyciągać i chować kluczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim pudelku czy saszetce. Ale mam blokadę skrzyni więc jak ktoś się włamie to narobi szkod w środku czy też zabierze rzeczy z auta ale nie pojedzie. Chyba że z laweta komuś będzie się chciało ale ciekaw jestem jak z garażu podziemnego można laweta auto wyciągnąć. Dla passata za nieco ponad 100tys chyba nie warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o dokladanej blokadzie skrzyni? Wnioskuje ze jest to manualna blokada która otwierasz i zamykasz używając auto? Jeżeli jest to elektroniczna blokada to musi być wpięta w CAN i wtedy i tak zwiną Ci auto, No chyba ze masz do niej jakiś osobny pilot a sama blokada nie jest podpięta pod system auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szuli88 napisał:

Mowa o dokladanej blokadzie skrzyni? Wnioskuje ze jest to manualna blokada która otwierasz i zamykasz używając auto? Jeżeli jest to elektroniczna blokada to musi być wpięta w CAN i wtedy i tak zwiną Ci auto, No chyba ze masz do niej jakiś osobny pilot a sama blokada nie jest podpięta pod system auta.

Oczywiście ze mechaniczna blokada zamykana na kluczyk od BearLocka. Elektroniczne zabezpieczenia nic nie dają choćby były ich miliony.

Blokada dolozona w VW aby nie tracic gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Bear'a też da się otworzyć, choć reklamy mówią co innego. Zabezpieczenie to tylko przedłużenie pracy złodzieja i zwiększenie szansy na zainteresowanie otoczenia. Ale z doświadczenia wiem, że ludzie mają to w d***. Sam otwierałem kilka razy swoje auto bez pilota, i alarm wył przez kilkadziesiąt sekund gdy ja uruchamiałem procedurę awaryjnego wyłączenia alarmu. Nikt nie podszedł, nikt nie dzwonił, Policja też mnie nie odwiedziła. Jedyne co może coś dać, to jakieś ukryte odcięcie i dobre AC. Ja osobiście unikałbym tych wszystkich KeyLess ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności