Skocz do zawartości
Dean

HomeLink - otwieranie garażu/bramy prosto z samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że temat nie poruszany to ja się nim zainteresuję.

Czy ma ktoś u siebie to zamontowane? Czy można to "dokupić" czy warto zrobić to na własną rękę lekkim montażem.

Znalazłem różne sposoby na to. Można kupić lusterko z przyciskami, tylko czy to wystarczy by zadziałało?

https://parts.vw.com/p/Volkswagen_2016_Passat/Enhanced-Rearview-Mirror-with-HomeLink/65176535/000072548A.html

 

Znowu na innym forum opisują to inną metodą http://www.forumpassat.fr/forum/topic/33709/installation-homelink/

 

Szczerze to nie wiem jak to wygląda oryginalnie i czy montowanie czegoś takiego do dużo roboty?

A może jakieś chińskie zamienniki, które także zrobią robotę. https://guide.alibaba.com/shop/brand-motion-20004101-homelink-module-black_32369857.html

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten system w Volvo XC60, ale oczywiście okazało się, że akurat brama, z którą miał działać funkcjonuje na innych częstotliwościach i ostatecznie nie jest używany. Musiałbym sprawdzić z innymi bramami, ale szkoda mi chyba czasu. W Passacie mam jeden uniwersalny pilot do kilku urządzeń i już. Jedyna sztuka to znaleźć sobie dogodne miejsce i nie wyjmować z auta. HomeLink to w sumie ładnie zamontowany pilot, ot tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie są plusy tego, ale i minusy ..

 

Jak masz to przypięte do kluczyków, czy do czegoś innego .. jak zamkniesz auto i bramę .. to nawet jak ktoś ci się włamie .. to będzie musiał jeszcze rozpracować otwieranie bramy/ garażu .. a tak to kradnie samochód i ma wszystko na miejscu.. bez dodatkowej zabawy..

 

Ja sam mam pilota do bramy i nigdy go nie zostawiam w samochodzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Keyless Go, to raczej nie chcesz mieć wiele przy kluczyku... Mam pilota w aucie i przynajmniej zawsze wiem, że zawsze jest tam gdzie ma być. Przekodować bramy z razie kradzieży auta z pilotem to szybka piłka. Ja zaś zakładam, że ważniejsza jest codzienna wygoda niż wieczne myślenie o najgorszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień korzystam z garażu podziemnego. Wyjechanie z niego to żaden wyczyn :) przy każdej bramie są przyciski, które ją otwierają.

Idę więc za głosem wygody. Jeśli korzystam z bezkluczykowego rozwiązania i mogę tak odpalać samochód, to po co mam pilnować gdzie jest pilot. Wolę, żeby był nad głową w każdym momencie, bez szukania go w kieszeni. A na siedząco bardzo trudno go z tej kieszeni wyciągnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego.

banan.jpg

http://allegro.pl/pilot-do-bramy-normstahl-banan-zamiennik-4-kanaly-i6241711086.html

Idealnie mieści się w tą szczelinkę obok przycisku AutoHold. Robi robotę, do tego jest całkiem dobrze wykonany (jak na taki pilot) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam piwo Szylton, mam dokładnie taki sam, i dokładnie tak samo twierdzę, że jest szyty na miarę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kciuki ja specjalnie szukałem takiego pilota jeszcze zanim odebrałem auto, wymierzylem dokładnie ta szczelinke i znalazłem pilot, zakodowalem co trzeba i gitara :):zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sposób w górnej części samochodu? Można dokupić dedykowany moduł oraz tę część plastiku przy podsufitce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tymczasowe "januszowe" rozwiązanie. Kupiłem magnesy neodymowe i przyczepiłem pilot do plastiku przy podsufitce.

Robi robotę, ale nie wygląda. Niestety ciężko jest znaleźć jakiś lepszy zamiennik do tego pilota. Podobno nie działają tak jak oryginał.

 

Plik 15.09.2017, 10 31 40.jpg

Plik 15.09.2017, 10 31 27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na co dzień korzystam z garażu podziemnego. Wyjechanie z niego to żaden wyczyn :) przy każdej bramie są przyciski, które ją otwierają.

Idę więc za głosem wygody. Jeśli korzystam z bezkluczykowego rozwiązania i mogę tak odpalać samochód, to po co mam pilnować gdzie jest pilot. Wolę, żeby był nad głową w każdym momencie, bez szukania go w kieszeni. A na siedząco bardzo trudno go z tej kieszeni wyciągnąć ;)

 

Ja klucz do bramy do garażu podziemnego woze zawsze w aucie w tej malej zamykanej skrytce pod klimą. Wyjeżdżając/Wjeżdżając tylko naciskam przycisk na pilocie a pilot zostaje w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czegoś takiegol

https://mojaautomatyka.pl/piloty-specjalne/133-pilot-hb-sensor-plus.html

Puszke montujesz w niewidocznym miejscu a przycisk jest dotykowy, działa przez plastik do 0,5cm grubości chyba. Montujesz pod plastikiem np na słupku bocznym przy szybie , dotykasz potem na zewnatrz słupek i dziala. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bramy garażowej i ogrodzeniowej trzeba kupować dwa oddzielne piloty, czy ten ogarnie obie bramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie kodowanie. Jak oba zmienne to dwa trzeba kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod firmą bramę ogrodzeniową z napędem NICE, a garażową z napędem firmy Wiśniowski. Mogłem kupić transmiter do jednej lub drugiej, wybrałem tańszy i w tym momencie przy silniku bramy ogrodzeniowej zamontowany jest transmiter działający na częstotliwości pilota z bramy garażowej. Innymi słowy pilotem z bramy garażowej otwierać mogę obie bramy. Oryginalny pilot z bramy ogrodzeniowej działa jedynie na tą bramę. Koszt tej akcji to niecałe 300zł chyba było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w adaptacjach DP coś takiego :

905C8C7A-39BA-4D7D-B46A-0C1CF714B354.thumb.jpeg.a0054f5966ca9b25d215ce6779e1784a.jpeg

Czy ktoś rozkminiał ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie cuś:

e6889b7f4479339a76e36acff3a4316c.jpg

 

i podpiąłem sie pod guzik od szyberdachu

a9b55a58f323801640b9e443581b9470.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , tylk że ja mam panoramę i ten guzik funcjonuje jako otwieranie dachu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Homelink to nieporozumienie. Ostatnio próbowałem sparować homelinka , w dwóch nowiutkich Porsche ( Panamera i Cayenne ).

Na 6 bram do których próbowałem się podłączyć działała tylko 1. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamiast dopłacać kosmiczne pieniądze warto założyć sobie np. to co wysłał kriss555. U siebie od ponad 2 lat używam dokładnie tego: https://mojaautomatyka.pl/piloty-specjalne/132-pilot-hb-sensor.html w systemie DTM. Jak widać tych standardów jest bardzo dużo i trzeba dobrać pod to co jest wbudowane w bramę.

Puszka leży sobie pod fotelem kierowcy, a kabelek z sensorem jest wsadzony pod boczny plastik tunelu centralnego. Dzięki temu nie "wyślizguję" w widocznym miejscu plastików auta, otwieranie bramy jest proste (wierzchem dłoni) i mogę pilota zabrać z auta w kilka sekund aby np. przełożyć do zastępczaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności