Skocz do zawartości
Dean

HomeLink - otwieranie garażu/bramy prosto z samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie mi, bo mam 2 takie piloty:

dorabianie_pilotow.jpg

dokładnie takie jak na zdjęciu (jeden z 2ma przyciskami ale i tak wszystko robi się jednym i drugi pilot z jednym przyciskiem).

O ile ten drugi jestem w stanie zaadoptować sam (brama w domku jednorodzinnym), o tyle w pierwszym przypadku nie mam dostępu do bramy (osiedlowy garaż podziemny). Pytanie czy jest możliwość samodzielnego skopiowania pilota? Taki jak wyżej podlinkował @szylton byłby dla mnie zbawieniem. Tym bardziej, że w niedługim czasie (ok roku) możliwe że dojdzie mi taki 3ci do szlabanu osiedlowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, musisz to zrobić z poziomu centralki bramy. Poniżej cytat wykopiowany z tej aukcji którą podlinkował @szylton.

"Pilot należy zaprogramować do konkretnego napędu, który ma obsługiwać. Programowanie wykonujemy zgodnie z instrukcją producenta drogi radiowej.

Jeśli pilot ma obsługiwać bramę osiedlową należy upewnić się w administracji osiedla czy w odbiorniku nie została zablokowana możliwość wczytywania pilotów.

Jeśli nie masz pewności jaką drogę radiową posiadasz, prześlij nam zdjęcie oryginalnego pilota. Dobierzemy kompatybilny zamiennik."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot który podał @szylton  (proxima banan) z tego co widzę nie jest samokopiujący. Znajomy ma Proxima sopel ale faktycznie musiał kodować przy bramie. Dumam nad takim patentem:

https://allegro.pl/oferta/pilot-samokopiujacy-uniwersalny-280-868mhz-kr37-7632192658

 

Tyle, że Elmesa nie ma na liście. Napiszę do sprzedawcy i zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shibby

Mam identyczny pilot jak ten Twoj z jednym przyciskiem, jego nie skopiujesz poniważ to pilot ze zmiennym kodowaniem. Tutaj wchodzi w grę jedynie kodowanie na centralce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s3bek wg zapewnień sprzedawcy powinno dać się skopiować

"Uniwersalny pilot samokopiujący umożliwia kopiowanie pilotów z kodem stałym, zmiennym oraz dynamicznym"

Sprzedawca zaznaczył też, że w razie niepowodzenia będę mógł zwrócić pilot. Chyba więc zaryzykuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shibby Jeżeli uda Ci się skopiować ten pilot z jednym przyciskiem z Twojego wcześniejszego posta, to proszę daj znać, też wtedy taki zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój pomysł na Homelinka ? domowej roboty ?.

A więc potrzebujemy przyciski do przedniej lampki, te od modułu SOS .

Musimy je trochę „ zmodyfikować „ bo nie działają zero - jedynkowy.

66835CF5-127F-466B-869A-A5100B842BBB.thumb.jpeg.6f3f4177ec9a00aec2a7c09ff948e92a.jpeg

Teraz łączymy to z naszymi pilotami i wyprowadzamy +12 , masę i podświetlanie .

Do podświetlania przycisków i zasilania pilotów .

D17D63F7-0388-43B7-B66F-D05876BD4554.thumb.jpeg.e63e8da0f17d6443d3984c6d078fe58e.jpeg

Wszystko pakujemy do niewielkiej obudowy, która potem schowamy po podsufitką.

DD278F5A-FC8A-4154-A457-A71688E0CEC7.thumb.jpeg.c79c75f0f1ca49e4db8712a7b809a522.jpeg

Montujemy to pięknie w samochodzie i mamy taki oto efekt .?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł.

Przemyślę implementacje w przyciskach nad głową :)

A tymczasem mam przycisk pilota otwierania bramy garażowej hormann na gniazdo zapalniczki :)

Nie palę a w gnieździe siedzi button otwierania bramy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mam jeszcze jeden taki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś montował u siebie coś takiego jaki pilot specjalny (np. Proxima HB) eliminujący  konieczność wożenia ze sobą pilota dedykowanego i dodatkowo ukrywający go gdzieś w samochodzie ?

Ludzie to wpinają np. pod manetkę świateł długich i wtedy 2x "długie" i brama się otwiera

Interesuje mnie gdzie wpinaliście to aby wyzwolić sygnał z tego pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności