Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mój B8 jest parkowany w garażu podziemnym wielostanowiskowym. Niestety był pożar kwestia otwarta czy to podpalenie, samozapłon czy zwarcie inst. elektrycznej garażu. To zadanie dla policji. Moje auto stało dość blisko aut całkowicie spalonych. W garażu była dość wysoka temp. ok 1000 st c wg straży w miejscu aut całkowicie spalonych. BYło dość duża zadymienie.

moje pytanie jest takie - Jak usunąć ten smród spalenizny z mojego auta i jaki wpływ mają te sadze którymi pokryty jest mój passat cały lakier cała komora silnika wszystkie możliwe zakamarki. i jak to usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi, gdy spaliło się mieszkanie pod nimi i całkowicie zadymiło ich mieszkanie, smród usunęli dopiero poprzez ozonowanie o ile pamiętam lub jakiś inny zabieg w tym rodzaju. Robiła im to jakaś firma, niestety nie wiem jaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad opcją na AC - myślę czy nie lepiej wymiana foteli, kanapy, podsufitka, podłoga filtry, chromy tylko czy warto i jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba musiałbyś prawie cały środek wymienić łącznie z wykładziną na podłodze, być może też kierownicę, boczki drzwi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie

tylko jak zarysujesz drzwi to można je zaszpachlować i zamalować i wyglądają OK ale zawsze może to później wyjść

jest to tańsze niż wymiana

tak samo sądzę powinno być ze środkiem można wyprać ozonować ale czy za miesić dwa jak się to ulotni to smród nie wyjdzie?

taniej niż wymiana ale może lepiej powymieniać.

Mam dziecko alergika i jak zawsze sprzątam to tylko sam bez żadnej chemii zapachowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się nad opcją na AC - myślę czy nie lepiej wymiana foteli, kanapy, podsufitka, podłoga filtry, chromy tylko czy warto i jak to zrobić
To garaż nie miał swojego OC??

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie mam firmę która specjalizuje się w usługach profesjonalnego sprzątania/prania. Jest to do zrobienia, jednak z perspektywy samej usługi nie da się tego zrobić bez chemii, przynajmniej nie u nas. Co do samego ubezpieczenia to trochę bez sensu żebyś Ty był poszkodowany i poczuł się do pokrycia kosztów związanych z naprawą auta/doprowadzeniem go do używalności. Inna droga dochodzenia swego to zapewne kwestia czasu, a auto potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garaż ma ubezpieczenie które wyłącza akt celowego podpalenia a niestety tu prawdopodobnie tak będzie. Zycie podpowiada że sprawca będzie nieznany bo nawet jak go znajdą to będzie biedny jak mysz i nie do ściągnięcia kasa

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W rodzinie mam firmę która specjalizuje się w usługach profesjonalnego sprzątania/prania. Jest to do zrobienia, jednak z perspektywy samej usługi nie da się tego zrobić bez chemii, przynajmniej nie u nas. Co do samego ubezpieczenia to trochę bez sensu żebyś Ty był poszkodowany i poczuł się do pokrycia kosztów związanych z naprawą auta/doprowadzeniem go do używalności. Inna droga dochodzenia swego to zapewne kwestia czasu, a auto potrzebne...

 

dasz jakiś namiar w razie W.

 

ja będę dążył do wymiany całego środka ale nie wiem czy się to tak da.

 

Bo ASO samo w sobie to nie czyści wnętrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomi, gdy spaliło się mieszkanie pod nimi i całkowicie zadymiło ich mieszkanie, smród usunęli dopiero poprzez ozonowanie o ile pamiętam lub jakiś inny zabieg w tym rodzaju. Robiła im to jakaś firma, niestety nie wiem jaka.

 

Ozonowanie jest bardzo wszechstronne ale na swoje potrzeby o wiele taniej i praktyczniej wyjdzie kupić własny generatorek za 100zł niż jeździć na kilkanaście sesji po 100zł każda. A wydaje mi się, że bez kilku sesji się nie obejdzie jeżeli auto grubo nasiąkło sadzą, dymem itp.

 

Polecam, generatorek 100zł, pierdoły 20 -30 zł

Uzywanie przez lata - darmowe.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/61344-Co-dzi%C5%9B-zrobi%C5%82em-w-swoim-VW?p=2455254&viewfull=1#post2455254

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał cały samochód do firmy która zajmuje się detalingiem. Zrobią tak, że nie poznasz że z autem było coś nie tak.

 

Gorszą sprawą moim zdaniem jest temperatura .. pytanie jak to wpłynęło na całą elektronikę , przewody , etc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
garaż ma ubezpieczenie które wyłącza akt celowego podpalenia a niestety tu prawdopodobnie tak będzie.

 

Ale właściciel garażu powinien mieć OC. No chyba że Ty jesteś właścicielem garażu... To tak jak z OC na samochód. Jak ktoś w Ciebie przywali bo mu coś na drogę wybiegło to i tak Ty robisz furę z jego OC...

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadmierna wiara w ubezpieczenia,

OC jak również AC to nie jest bezwarunkowa wypłata odszkodowania. Gdybyś nietrzeźwy prowadził samochód i kogoś uderzył, to poszkodowany z OC nic nie dostanie, bo odpowiedzialność osobistą ponosiłby sprawca. I wiele podobnych sytuacji mógłbym Ci wskazać dotyczących OC i AC. Dlatego kolega pisał o tym akcie celowego podpalenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nadmierna wiara w ubezpieczenia,

OC jak również AC to nie jest bezwarunkowa wypłata odszkodowania. Gdybyś nietrzeźwy prowadził samochód i kogoś uderzył, to poszkodowany z OC nic nie dostanie, bo odpowiedzialność osobistą ponosiłby sprawca. I wiele podobnych sytuacji mógłbym Ci wskazać dotyczących OC i AC. Dlatego kolega pisał o tym akcie celowego podpalenia ...

Wtedy ubezpieczalnia wypłaca bo ma ustawowy obowiązek i robi regres na sprawcę....

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była identyczna sytuacja, na szczeście mój samochód został wtedy w serwisie. Sytuacja była prostsza bo zapalił sie samochód sam więc był teoretycznie winny, chociaż przez pół roku dochodziły sie ubezpieczenia OC od garażu i samochodu. Powiem tak, sytuacja trudna, probujcie wyciągnąć kase z OC tego samochodu co sie spalił. Co do tego smrodu to jeszcze gorzej, nie wiem czy uda Ci sie go usunąć czymkolwiek bez wymiany całego środka...ubezpieczalnia z tskiego powodu że śmietdzi też nie będzie chciała wymieniać całego środka z AC bo to duże koszty. Dwie osoby wiem że sprzedały samochody bo nie były się właśnie w stanie pozbyć tego smrodu spalonych tworzych ale sprawa skończyła się oststecznie w Sądzie bo nikt nie chciał zapłacić za sam smród, ani OC sprawcy ani AC. A garaż wyremontowali z OC sprawcy. Popróbuj prania całego środka i ozonowania, jak to nie pomoże to marnie to widzę, wojna z ubezpieczycielem.

A jeżeli ozonowanie to profesjonalnym sprzętem a nie żadnym generatorkiem za 100zł bo takim to nawet zapachu klimy nie usuniesz. Musisz podzwonic i popytac o ozonowanie z prawdziwego zdarzenia z naprawde wysokimi stężeniami ozonu, takimi jak w Szpitalach sie robi dezynfekcję, wyedy to działa, ale zakleja sie drzei, okna, kratki, wsxystko dosłownie zeby utrdymać poziom ozonu.

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz podzwonic i popytac o ozonowanie z prawdziwego zdarzenia z naprawde wysokimi stężeniami ozonu, takimi jak w Szpitalach sie robi dezynfekcję, wyedy to działa, ale zakleja sie drzei, okna, kratki, wsxystko dosłownie zeby utrdymać poziom ozonu.

 

 

Tak jak wyżej linkowałem ten generatorek za 100zł sprawdza się doskonale do samochodów. Błyskawicznie wypełnia pomieszczenia a co dopiero wnętrze auta. Ona naprawdę ma moc. Nie pisałbym tak gdyby było inaczej. To urządzonko błyskawicznie produkuje ozon i nawet na wolnym powietrzu czuć go z całkiem daleka. W samochodzie jak pochodzi nawet 10 minut w jeden dzień, to jeszcze na drugi dzień czuć wyraźną woń ozonu i trzeba przed jazdą zdrowo wietrzyć.

 

W pomieszczeniu wystarczy włączyć go na dosłownie! 5 sekund i już w drugim pokoju czuć ozon.

Wiem jak to brzmi i jak to wygląda ale to sprawdzone urządzenie. Tanie, mocne, wydajne i napewno lepiej kupić takie coś za 100zł niż płacić po ileś tam dych za każdą sesję ozonowania.

 

Polecam. Kupiłem dla siebie bo walczyłem ze stęchlizną po zamoczeniu kanapy. Całodniowe wietrzenia na słońcu suszyły samochód, a wieczorne ozonowanie zabijało grzyby i bakterie ( bo to one wytwarzają ten swąd stęchlizny ). 3 dni i fura pachnie świeżością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności