Skocz do zawartości
PeterX

CC - kontrolki po naprawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Robiłem DYI mojemu pasiakowi sporą rewitalizację przodu: nowe wszystkie tuleje zawiechy, sworznie, łożyska kolumn, odboje, sprężyny, końcówki drążków, wewnętrzne przeguby, rolka aternatora z napinaczem, akumulator, katalizator, regeneracja hamulców, tarcze, klocki, wymiana płynu hamulcowego /również w sprzęgle/, czyszczenie podszybia. W związku z tym poodpinałem parę wtyczek tu i tam, zdjąłem sanki, żeby wymienić dolne poduchy. Auto stało jakiś czas na kobyłkach bez aku. Wczoraj późnym wieczorem skończyłem składać graty. Odpalił z pierwszego, pracuje normalnie, skaner nie zgłasza żadnych błędów, ale świecą się kontrolki:

- kierownica /wspomaganie działa/

- ESP

- nie działają: wycieraczki, spryskiwacz, auto hold.

- inne: okno kierowcy samo się uchyla o jakiś centymentr.

Nie wyjeżdżałem na próbną, z uwagi na pogodę i nie działające wycieraczki.

Wiem, że czeka mnie geometria, ale prośba o wskazówki od czego zacząć i co robić z w/w usterkami.

 

Pozdr

Peter

Edytowane przez PeterX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka kierownicy i esp zniknie jak przejedziesz i skręcisz w lewo i prawo kilka metrów bo to jest adaptacja po odłączeniu aku a wycieraczki i spryskiwacze to morze nie masz zamkniętej przedniej klapy sprawdź na zegarach

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a okno powinno się uchylać o centymetr kiedy otwiera się drzwi. tu musisz sprawdzić na zegarach i na kompie czy drzwi się otwierają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby w bezramkowcach się opuszczają przy otwieraniu i to normalne - może po odłączeniu potrzebują adaptacji (pełne otwarcie i zamknięcie przy zamkniętych drzwiach) skoro nawet w B6 wyrzuca błędem sterownika szyb po odłączeniu akumulatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Qashqaiu też trzeba adaptować szybę kierowcy po odpięciu aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre "adaptacje" to kwestia puszczenie szyby na max 2x góra/dół i np przytrzymania guzika 5sek, ale nie wiem jak to wygląda w CC... tak miałem w QQ i MINI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa już jak należy. Wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co zrobiłeś tak dla potomnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z w/w zaleceniami:

-kręcenie kierownicą +jazda na wprost ok 50m i kontrolki zgasły

-kilkukrotne zamkniecie maski obudzilo czujnik w zamku i wycieraczki ze spryskiwaczem ozyły

-szyba i autohold miały chyba związek z kierą, esp lub czujnikiem maski bo nic oddzielnego z nimi robić nie musialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autohold nie dziala jeśli jest błąd ESP, a ten był bo nie miałeś adaptacji położenia kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności