Skocz do zawartości
Dean

Wyposażenie - czyli funkcje samochodu po naszemu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zdobyłem spis wyposażenia swojego auta po numerze VIN (sprzedawca z salonu mi takiego nie dał)

Mam więc zapytania o kilka punktów, ponieważ nie wiem czy dane funkcje rzeczywiście są dostępne w moim aucie.

 

QG1 Service interval prolongation

UG6 Hill start assist (a podobno w skrzyni DSG7 tego nie ma)

4GF Windshield in heat-insulating glass

4I6 Central locking system "Keyless-Go" (samochód sam mi się nie otwiera gdy do niego podchodzę)

6K2 Forward collision w arning incl. autonomous emergency braking

VL1 Extended pedestrian protection measures (asystent wykrywania pieszych?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko:

 

QG1 Service interval prolongation - wydłużony okres serwisowania (jakiś pakiet masz pewnie)

 

UG6 Hill start assist (a podobno w skrzyni DSG7 tego nie ma) - to zwykły HillHolder działajacy przy pomocy AutoHold, tzn. musisz mieć włączony AutoHold :)

 

4GF Windshield in heat-insulating glass - szyba przednia z powłoką IR, czyli ta lepsza, auto się tak nie nagrzewa w upał

 

4I6 Central locking system "Keyless-Go" - masz przycisk do uruchamiania Silnika obok drążka DSG :)

 

6K2 Forward collision w arning incl. autonomous emergency braking - to zwykłe Front Assist (zwróć uwagę że Emergency Braking /bez Assist/)

 

VL1 Extended pedestrian protection measures (asystent wykrywania pieszych?) - na to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyba przednia z powłoką IR, czyli ta lepsza,

 

A to już chyba standard jest od jakiegoś czasu.

 

(asystent wykrywania pieszych?) - na to wygląda

 

Chyba raczej nie ;-) - http://en.volkswagen.com/en/innovation-and-technology/technical-glossary/fussgaengerschutz.html

 

Jednym z elementów tego systemu w Audi są np. pirotechniczne zawiasy maski ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VL1 Extended pedestrian protection measures (asystent wykrywania pieszych?) - na to wygląda

 

I to mnie zastanawia, ponieważ z tego co patrzyłem, mam kamerę PR-VL1, która niby tego systemu nie obsługuje.

Wagen pisał to przy kodowaniu tej funkcji

 

(większość aut które robiłem ma PR-VL1 i owej kamery NIE DA SIE ZAKODOWAĆ !!!, ponieważ nie obsługuje asystenta pieszych przez co nie przyjmuje zmian !!!)

 

Sam też nie zauważyłem by kiedyś wyświetliło mi ostrzeżenie z powodu pieszego. Nie wiem czy ikona jest taka sama jak w przypadku Front Assist. Może też z żadnym pieszym nie miałem do czynienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
motomouse napisał:
Chyba raczej nie - http://en.volkswagen.com/en/innovati...gerschutz.html

 

Jednym z elementów tego systemu w Audi są np. pirotechniczne zawiasy maski

OK, może mieli to na myśli...

ale z drugiej strony to jest chyba standard we wszystkich egzemplarzach a nie cecha wymagająca opisania osobnego wyposażenia...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dean napisał:
Sam też nie zauważyłem by kiedyś wyświetliło mi ostrzeżenie z powodu pieszego. Nie wiem czy ikona jest taka sama jak w przypadku Front Assist. Może też z żadnym pieszym nie miałem do czynienia

U mnie Wagen trochę eksperymentował i włączył mi tego Asystenta (choć nie był pewny czy do końca), pokazywał mi się komunikat przy włączeniu auta, ale po kolejnym updacie mi już się nie pokazuje. Co ciekawe od tego czasu miałem jedną sytuację kiedy auto zrobiło mi choinkę (tak jak przy FA) tylko nie zdążyłem wyczuć czy samo hamuje bo sam się wystraszyłem i depnąłem. Sytuacja taka że jadąc po jakiejś wiosce wyłoniłem się z zakrętu a tam po jednej i drugiej stronie drogi biegały dzieci, jak dla mnie nie było to zagrożenie, ale coś takiego się włączyło. Bardziej mnie ten alarm wystraszył niż sytuacja na drodze :)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale z drugiej strony to jest chyba standard we wszystkich egzemplarzach a nie cecha wymagająca opisania osobnego wyposażenia...

 

Jak popatrzysz, to w VIN'ie jest zakodowane wszystko co ma samochód ;-) Niezależnie od tego, czy jest to standard, czy opcja. Np. info o wlepce we wnęce koła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na oko:

 

QG1 Service interval prolongation - wydłużony okres serwisowania (jakiś pakiet masz pewnie)

Żaden pakiet, tylko przeglądy Longlife, czyli co 30tkm/2lata zamiast 15tkm/1rok :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj ktoś kto rozkodował by mi VIN? WVWZZZ3CZGE138173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Mam pytanie odnośnie wyposażenia w aucie :

- 6K3 VWGROUP AWV Forward collision warning incl. autonomous emergency braking, for adaptive cruise control "low" - rozumiem że jest to Front assist + awaryjne hamowanie po wypadku

- 3GA VWGROUP LBH Without luggage/load compartment floor - bez systemu szyn w bagażniku, pytanie czy można dołożyć to bez inwazyjnie ? na aukcjach są dostępne takie cuda.

- 9IF VWGROUP VTV Comfort telephony with WLAN -co to jest, moduł wifi ? ale jest system Comfort, z tego co czytałem nie ma miejsca na kartę sim. to jakim cudem uzyskać wlan ?

- PTV VWGROUP Instalacja telefoniczna "Comfort" - czy można zamienić to na wersje business ? - o dołożenia modemu na usb wiem.

- 9WT VWGROUP AUD MirrorLink - nie mogę się doszukać czy można app conect dołożyć.

 

Dziękuje za sugestie.

 

Pozdrawiam

 

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6K3... ostrzeżenie przed możliwym wypadkiem wraz z autoatycznym hamowaniem (w celu minimalizacji skutków wypadku, hamowanie przed wypadkiem, po wypadku to samochód zahamuje na innym), aktywny tempomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowych autach koncernu VW widnieje opcja "światła do jazdy w złej pogodzie" czy jakoś tak - czy to nowa mądra nazwa dla świateł przeciwmgielnych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W arteonie nie ma przeciwmgielnych. Jak to uruchomisz to przestawia sie wysokosc i rozpietosc strumienia swiatla i wlacza sie na stale doswietlanie zakretow na stale. Ile to daje nie powiem bo nie sprawdzilem w praktyce. Ale to nie halogeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, egzo napisał:

w nowych autach koncernu VW widnieje opcja "światła do jazdy w złej pogodzie" czy jakoś tak - czy to nowa mądra nazwa dla świateł przeciwmgielnych??

takie coś już od pewnego czasu jest w Audi - nie ma oddzielnych halogenów w zderzaku. W użytkowanym przeze mnie A4 B9, z podstawowymi światłami (bieda czyli xenon) faktycznie, tak jak napisał kriss555 zapala się na stałe doświetlanie zakrętów w reflektorach głównych. Co ciekawe, tej funkcji doświetlania nie mam tzn. odbłyśnik i żarówka jest, ale jak skręcam to się nie zapala. Jak na razie nikt nie rozszyfrował, jak doświetlanie można dokodować. Konstrukcja reflektora z doświetlaniem zakrętów w tym audiku jest bliźniacza do rozwiązania z Passata b6 z xenonem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając opcje wyposażenia znalazłem

GM1 Electronic engine sound measures: Standard electronic engine sound. 

Czy to znaczy ze b8 1.5tsi ma generator dźwięku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GM1 Dźwięk zewnętrzny standard.  Mam to samo u siebie nie ma generatora dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności