Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piecu napisał:

Trzeba się zapisać na beta-testy, ale ktoś musi Cię ręcznie zatwierdzić.

Google Maps jeszcze nie ma (też podobno jest jakaś beta, ale trudniej się dostać), Sygic milczy, TomTom ma być dopiero w przyszłym roku. Także póki co nie ma nic produkcyjnego.

Google Maps już jest :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie przetestowałem! Piękny dziś dzień! :) 

 

ADC9C5D0-027D-4B4E-90E0-CC6D2894935D.jpeg

97BAAC73-D8EE-4B85-9AFD-CB7A4F1199C5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego, sprawdź aktualizacje w App Store

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę niestety to stwierdzić. Google Maps jest wygodniejsze i wygląda też lepiej na Android Auto niż na CarPlay. Myślę, że nie jest to wina samego iOS, a Google który jakby "na szybko" przygotował swoje mapy do standardu CarPlay. Mapy skalują się tragicznie, przez co ciężko się nawiguje. W Android Auto mapa jest bardziej przechylona w 3D, dzięki czemu widać lepiej kolejne manewry oraz czas alternatywnych tras. Mam nadzieję, że to poprawią bo czuć tutaj pośpiech. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GM na CarPlay działa tragicznie i jest mocno zbugowane. To już beta Waze'a działa lepiej. Ale cieszmy się, że jest, w kolejnych wersjach przyjdą poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam mieszane uczucia względem GM... Ale za to Waze - moim zdaniem - działa bezbłędnie! Dokładnie tego się spodziewałem od strony funkcjonalnej. Tak, tak - wiem, że graficznie to trochę mapy sprzed kilku lat, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia i zupełnie mi to nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w momencie gdy mam włączone google maps z wykorzystaniem car play mogę mieć aktywną na wyświetlaczu VW mapę a na telefonie robić coś innego?

 

Za każdym razem gdy wychodzę na telefonie z GM wyłącza mi mapę. 

Trochę to irytujące. 

 

Dodatkowo gdy mam aktywne mapy, a ktoś zadzwoni to nie można przełączyć ponownie na mapę bo cały czas wraca do rozmowy aby podjąć jakąś akcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LeszekCzarny napisał:

Ale za to Waze - moim zdaniem - działa bezbłędnie!

Gdyby Waze pokazywał podczas nawigowania, że inną trasą będę jechać 3 minuty dłużej, a inną podobny czas to byłoby super. Uważam to za jedną z lepszych funkcji Google Maps, której brakuje w Waze. 

 

Teraz, adriansi napisał:

Czy w momencie gdy mam włączone google maps z wykorzystaniem car play mogę mieć aktywną na wyświetlaczu VW mapę a na telefonie robić coś innego?

Za każdym razem gdy wychodzę na telefonie z GM wyłącza mi mapę. 

Ze względów bezpieczeństwa nie można się bawić telefonem :)

 

1 minutę temu, adriansi napisał:

Dodatkowo gdy mam aktywne mapy, a ktoś zadzwoni to nie można przełączyć ponownie na mapę bo cały czas wraca do rozmowy aby podjąć jakąś akcję. 

Nie mam problemu by powrócić do map, okno z połączeniem robi się aktywne tylko jak ktoś dzwoni i odbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na serio, słyszeliście o jakimś kodowaniu lub innym modzie, który sprawi, że na AID nie będzie gasła mapa podczas nawigowania na CarPlay? Rozumiem oczywiście, ze żadnych wskazówek itp. tam nie będzie chociaż czasem fajnie by było mieć dwie nawigację włączone (ale to tez niekonieczne, byle tylko mapa nie gasła). Informacja o piosence z CarPlay też by była super ale to jest chyba jeszcze bardziej nieprawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2016 roku na WWDC Apple zapowiedziało, że CarPlay będzie dawać wskazówki dojazdu także na ekranie pomiędzy zegarami.

Nawet udało mi się to znaleźć 

 

 

Pytanie więc, dlaczego nie jest to stosowane? Wydaje mi się, że zarówno VW jak i Apple dali ciała w tym temacie. Sytuacja się na pewno zmieni, być może podczas premiery nowego Passata.

Volvo już ma swojego Androida na AID, VW też to zrobi, to tylko kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2018 o 12:11, Dean napisał:

Zapisać się tutaj https://waze.centercode.com/welcome/

Wypełnić formularze i czekać na akceptację z ich strony. Wtedy poprzez aplikację TestFlight na iOS instalujesz wersje beta.

i co teraz? Dostanę kod na maila?
obraz.thumb.png.181ad89a72391e166cfeb0d5ccc40dd4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] Dostaniesz na maila potwierdzenie o dołączeniu oraz osobnego maila od Apple TestFlight. Zainstaluj też samą apkę TestFlight z AppStore. Jak tylko zatwierdzą członkostwo beta i zaproszą do testowania, pojawi Ci się w tej aplikacji możliwość instalacji Waze.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem i u siebie mapy google  i to jest niestety słabe..

Czy tylko u mnie jest tak mało opcji w ustawieniach? Z tego co pamiętam mogę tylko wybrać jakie drogi mogę omijać oraz widok satelity...

Bardzo mało tych ustawień.

aaa i jeszcze jedno - czy mając ustawiony cel podróży mogę wyszukać cel pośredni? np. stację paliw? Nie widzę lub nie mogę znaleźć takiej możliwości...
Na drugim telefonie z JB poprzez NGXPlay nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia map na pewno będą biedniejsze niż w wersji na smartfon. Zapewne chodzi o "bezpieczeństwo". Myślę jednak, że więcej opcji pojawi się wkrótce. Mapy są mocno zbugowane, zrobione na szybko by zdążyć wraz z premierą iOS 12.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Superbie chodzi wszsytko elegancko... W końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie irytuje GM. Dean  - miałeś rację. To jest zrobione w pośpiechu i wiele rzeczy jest do poprawienia.

Wczoraj trochę jeździłem i jak celowo zboczyłem z trasy to bardzo długo myśli i zastanawia się jak mnie nakierować,,,

Gdy mam ustawioną trasę to nie mogę wyszukać po trasie punktu pośredniego: stacji paliw lub np. jadłodajni. Dla mnie to duży problem. Jeżdżę bardzo dużo i wyszukiwanie stacji paliw byłoby bardzo przydatne.

Korzystając z okazji mam pytania:

1. czy można korzystać z yanosika w tle i będę komunikaty przez głośniki w aucie podczas korzystania z GM?

2. Wiadomo kiedy Sygic lub Waze w wersji finalnej. Chyba mają komplet beta testerów bo zero reakcji z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam waze w orange 

Szczerze olalem  am i gm

Wiele fajnych  funkcji i biezące info o radarach itp

50 zł na rok

Swietnie pokazuje alternatywne drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności