Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekałem z moim X-em i wersją iOS 11.1.2 na jailbreak'a by nie bawić się w dwa telefony. W między czasie używałem Xperii Z5 Compact do MirrorLink, ale działało to mega słabo. 

Jakiś czas temu udało mi się ogarnąć Android Auto, tak bym mógł korzystać z iPhone'a do rozmów i z AA do nawigacji. Od tej pory nie chcę nic innego. Swojego iPhone'a X zaktualizowałem do najnowszej wersji z postanowieniem, że jailbreak'a nie robię. Rozwiązanie już znalazłem, działa mega dobrze. Zapraszam do osobnego tematu, gdzie opisałem w miarę krok po kroku jak ustawić AA, by było jak najlepsze :)

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam- to rozwiązanie jest wystarczające ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zmiana planów, kupię jakiś tel. z android i zrobię to jak i Dean dzięki za info, 

A kto poleci jakiś tel. Nie drogi a żeby to w miarę chodziło be zawieszen itp.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Baniadmx napisał:

Więc zmiana planów, kupię jakiś tel. z android i zrobię to jak i Dean dzięki za info, 

A kto poleci jakiś tel. Nie drogi a żeby to w miarę chodziło be zawieszen itp.  

Ważna jeszcze informacja. Sprawdź jakie masz radio w samochodzie i jak łączy się z nim Android Auto. U mnie w Discover Media połączenie telefoniczne leci po bluetooth a muzyka poprzez kabel. Z tego co pisze jeden z użytkowników w temacie o AA, u niego połączenie idzie po całości z kabla, więc opcja z wyłączeniem bluetooth nie zadziała i iPhone będzie rozłączany. Nie mam gdzie tego sprawdzić niestety.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean a nie sprawdzę tego bez zrobienia root w telefonie android?? Lub jak inaczej to sprawdzić, radio nam Bolero nie wiem czy Ci coś da 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, nie potrzebujesz roota by sprawdzić, czy telefon z Androidem po podłączeniu Android Auto wykorzystuje bluetooth do rozmów :) W sumie nie wiem też, jak cała procedura połączenia iPhone'a i AA jednocześnie ma się do radia Bolero, które posiadasz. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzałem na Car Play  nie idzie mieć car play i 2 telefon z rozmowy przez bluetooth  wywala komunikat że carPlay chodzi, ale i tak może yanosik, youtube itp. Bo aż tak dużo nie gadam przez telefon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest. Z ostatnich wieści, które do mnie docierają, w nowszych samochodach tak działa tez Android Auto, co wyklucza używania dwóch telefonów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Dean, odpaliłem u siebie AA Mirror - wygląda to tak jak niżej. Root jest potrzebny do sterowania dotykiem. Wszystkie apki można odpalić bez problemu. Ja użyłem Lenovo Tab 3 oraz Samsunga Galaxy J5.

Czekam cały czas na Jailbreak dla 11.0, ale nie wiem czy się doczekam...

Jak ktoś zainteresowany jak, pytać. Jak nieodpowiedni wątek - sorry - obiecuję poprawę :)

13cc7dc8df957535540bc921a6eb4c9b.jpg

 

Bez roota konfiguracja wygląda jak na filmie. Z rootem, można dotykowo sterować z ekranu radia i schować telefon.

 

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2018 o 22:23, enriquez napisał:

Jak ktoś zainteresowany jak, pytać

 

czy w przypadku korzystania z AA Mirror możesz uruchomić jednocześnie nawigację z systemu samochodu i telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że tą nawigacją jest Yanosik. Na AID masz wtedy tą systemową. Musiałbym sie upewnić co do Google maps. Wydaje mi się jednak że nie można też z tego korzystać nawet jak masz AA mirror. 

Jest to jednak do zweryfikowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie odpalić google maps po prostu przez stronę www a nie wbudowaną aplikację.

Taka proteza, ale na pewno działa. Natomiast jednocześnie wbudowanej i tej goglowej nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean. Zdaje mi się, że pojawił się jailbreak na 11 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, enriquez napisał:

Dean. Zdaje mi się, że pojawił się jailbreak na 11 ...

Tak, śledzę temat. Niestety na daną chwilę wciąż jest poprawiany, bo coś tam nie działa jak trzeba. Tym bardziej nie ma jeszcze aktualizacji NGXPlay, który jest niezbędny do naszego CarPlay’a. Jak ten dodatek będzie kompatybilny z iOS 11 to będzie powód by zrobić Jailbreak :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Też jak wielu użytkowników zastanawiałem się nad zakupem drugiego telefonu na androidzie żeby korzystać z androidauto lub mirror link. Dzięki Dean i jego instrukcji zmieniłem zdanie. Bo skoro można korzystać z iphona do którego jestem przyzwyczajony to po co mordować się z Androidem. Zdobyłem starego iphona 5 (koszt 300-500 pln). O wersję ios w tym przypadku nie musimy się martwić bo aktualny pozostał 10.3.3 na który bez problemu możemy zrobić jailbreak. https://www.google.pl/amp/m.pangu8.com/jailbreak/10.3.3/. Zgodnie z instrukcją Deana zainstalowałem NGXPlay.

Kolega, który na co dzień używa androidauto (ja swoje autko odbieram w środę) dostał iphona do testów i  twierdzi że CarPlay działa dużo stabilniej, szczególnie dobrze wygląda yanosik.

Jestem też gotowy do instalacji carbridge (alternatywa dla ngx) ale najpierw protestuje ngx. Wrażenia opiszę.

Z tego co się orientuję gościu, który stworzył carbridge usilnie pracuje nad wersją na Ios 11. Jakby mu się udało dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darkom72 napisał:

Mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Też jak wielu użytkowników zastanawiałem się nad zakupem drugiego telefonu na androidzie żeby korzystać z androidauto lub mirror link. Dzięki Dean i jego instrukcji zmieniłem zdanie. Bo skoro można korzystać z iphona do którego jestem przyzwyczajony to po co mordować się z Androidem. Zdobyłem starego iphona 5 (koszt 300-500 pln). O wersję ios w tym przypadku nie musimy się martwić bo aktualny pozostał 10.3.3 na który bez problemu możemy zrobić jailbreak. https://www.google.pl/amp/m.pangu8.com/jailbreak/10.3.3/. Zgodnie z instrukcją Deana zainstalowałem NGXPlay.

Kolega, który na co dzień używa androidauto (ja swoje autko odbieram w środę) dostał iphona do testów i  twierdzi że CarPlay działa dużo stabilniej, szczególnie dobrze wygląda yanosik.

Jestem też gotowy do instalacji carbridge (alternatywa dla ngx) ale najpierw protestuje ngx. Wrażenia opiszę.

Z tego co się orientuję gościu, który stworzył carbridge usilnie pracuje nad wersją na Ios 11. Jakby mu się udało dam znać.

Opisz jak tylko uda Ci się coś zdziałać. Jestem ciekaw jak działa Carbridge :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2017 o 20:47, Dean napisał:

Dzięki aplikacji Activator, którą pobrałem ze sklepu Cydia za darmo, ustawiłem sobie zautomatyzowane zadania. Gdy wchodzę do samochodu, iPhone 5s automatycznie się odblokowuje i przechodzi w tryb aktywny dzięki czemu rozmowy są prowadzone poprzez system samochodu. Gdy samochód zamykam, telefon się blokuje i przechodzi w tryb samolotowy. Dzięki temu automatycznie aktywuje się karta sim w moim 6S. Nie będę się rozpisywać o innych dodatkach jakie zainstalowałem z Cydii, które ułatwiają korzystanie z tego rozwiązania. Chyba, że ktoś będzie zainteresowany

Dean możesz napisać co trzeba ustawić w aplikacji Activaror żeby tryb samolotowy włączał się i wyłączał tak jak u Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Darkom72 napisał:

Dean możesz napisać co trzeba ustawić w aplikacji Activaror żeby tryb samolotowy włączał się i wyłączał tak jak u Ciebie. 

Chciałbym pomóc, ale nie mam teraz żadnego iOS'a z jailbreakem więc za bardzo nie mam jak pokazać co trzeba zaznaczyć. Wiem, że było robiło się to bardzo łatwo. Trzeba zaznaczyć w Activatorze co ma się dziać po podłączeniu CarPlay, a wewnątrz na dole znaczyć Toggles zaznaczyć wyłączanie lub włączanie trybu samolotowego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2018 o 20:16, Darkom72 napisał:

Jestem też gotowy do instalacji carbridge (alternatywa dla ngx) ale najpierw protestuje ngx. Wrażenia opiszę.

Z tego co się orientuję gościu, który stworzył carbridge usilnie pracuje nad wersją na Ios 11. Jakby mu się udało dam znać.

Jak wrażenia z ngx?

Udało się skonfigurować carbridge?

Przymierzam się do tej operacji w swoim A6 C7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2018 o 12:59, yatkha napisał:

Jak wrażenia z ngx?

Udało się skonfigurować carbridge?

Tak udało się odpalić carbridge. Wydaje się że działa stabilnej od ngx. Napewno ma lepsze skalowanie. Szczególnie Waze wygląda lepiej. Największy problem jest taki ze komunikaty z nawigacji wyciszają radio i często dźwięk z radia nie wraca. Trzeba z powrotem przełączyć się na radio aby dźwięk powrócił, Można wyłàczyć wskazówki nawigacji lub słuchać muzyki z carplay np radia internetowe, a wiadomości z podcast.

8E905A19-B05B-414B-8820-6F8F250F98E0.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności