Skocz do zawartości
Dean

CarPlay - Google Maps, Yanosik, YouTube i wiele więcej

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B8 1.8 TSI 180KM DSG7
    Rok prod: 2016

Cześć,

Poniżej postaram się opisać Wam, jak wycisnąć więcej z systemu CarPlay w waszych Discover Media oraz Discover Pro ale też innych radiach obsługujących CarPlay.

Co jest potrzebne?

- aktywna usługa App Connect

- złącze USB obsługujące iPhone'a (jeśli masz App Connect, ale wyskakuje Ci komunikat "Urządzenie nie jest obsługiwane", to znaczy że go potrzebujesz. Zapytaj w ASO)

- iPhone z systemem iOS od wersji 9.2 do 9.3.3 lub iOS 10 do wersji 10.2 (iOS 11 posiada już Jailbreak, ale nie ma działającej Cydii. Sam dodatek o którym napisałem poniżej także nie został jeszcze zaktualizowany, więc trzeba jeszcze poczekać)

Jeśli posiadamy wszystkie z powyższych rzeczy, to zabieramy się do działania.

Wersje iOS, które wymieniłem można "zrootować" czyli tzw Jailbreak.

Tutaj prosta instrukcja jak dany Jailbreak zrobić na przykładzie systemu iOS 9.3.3: 

(Możecie pytać w komentarzach, postaram się pomóc)

Jak już się z tym uporacie, odpalacie Cydię, ona coś tam pomieli, pościąga, zaktualizuje się.

Po tym wszystkim od razu szukajcie wtyczki NGXPlay, jest darmowa. Dzięki niej będziecie mieli możliwość aktywowania innych aplikacji, niż te, które udostępniło Apple.

IMG_0007.jpg

Po jej ściągnięciu i uruchomieniu wchodzicie w zakładkę Applications, gdzie zobaczycie listę aplikacji, które macie zainstalowane na telefonie.

IMG_0009.jpg

Wchodzicie w tę, którą chcecie zobaczyć na ekranie DM lub DP, klikacie enable.

W polu Mode ustawiacie, czy ekran aplikacji ma być kopiowany "Mirror" czy też natywnie wyświetlany z funkcją dotyku "Native". Ja wszystkie aplikacje ustawiam na opcję Native. Następnie możecie dopasować Native Scale po swojemu, dla systemu Discover Media skalowanie 1,5 jest idealne.

IMG_0010.jpg

Po włączeniu wybranych opcji, klikacie Wstecz i jeszcze raz wstecz aż dojdzie do ekranu głównego aplikacji.

Klikacie w czerwony napis Configurue & Respring, oglądacie kilka sekund reklamy (darmowa aplikacja) i potwierdzacie OK, by zrobić restart ekranu głównego iPhone'a.

Po podłączeniu do systemu VW App Connect możecie się cieszyć wybranymi aplikacjami.

To wszystko działa podczas jazdy, więc nie trzeba używać VCDS by cokolwiek kodować w oprogramowaniu samochodu.

IMG_7428.jpg

Jeśli chodzi o mnie. Na codzień używam iPhone'a 6S z systemem iOS 11 (beta) więc nie miałem możliwości zrobienia na nim Jailbreaka. Ale kupiłem używanego 5S z systemem 9.3.1 (czyli idealnie). Na nim zrobiłem jailbreak. Dodatkowo poszedłem to T-Mobile, by wydali mi kartę Tandem (jeden numer, 2 karty). Jedną mam w swoim 6S, a drugą w 5S, który służy tylko do CarPlay. Dzięki aplikacji Activator, którą pobrałem ze sklepu Cydia za darmo, ustawiłem sobie zautomatyzowane zadania. Gdy wchodzę do samochodu, iPhone 5s automatycznie się odblokowuje i przechodzi w tryb aktywny dzięki czemu rozmowy są prowadzone poprzez system samochodu. Gdy samochód zamykam, telefon się blokuje i przechodzi w tryb samolotowy. Dzięki temu automatycznie aktywuje się karta sim w moim 6S. Nie będę się rozpisywać o innych dodatkach jakie zainstalowałem z Cydii, które ułatwiają korzystanie z tego rozwiązania. Chyba, że ktoś będzie zainteresowany ;)

Miłej zabawy!

IMG_0008.jpg

IMG_7424.jpg

IMG_7425.jpg

IMG_7426.jpg

IMG_7427.jpg

Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Jeśli będziecie szukać tutoriali jak zrobić Jailbreak, pamiętajcie że jest on darmowy i za niego się nie płaci. Wszelkie strony, które proszą was o płatność lub o podanie numeru telefonu i wysyłanie smsów to oszustwo. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TSI 220KM DSG6
    Rok prod: 2017

:brawo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TDI 190KM DSG6

Brawo! Jak jeszcze sie uporam z połączeniem mojego iPhona z CarPlay to postaram się o to. Napisz proszę co to za apka na 7zdjęciu ? Z góry thx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisz proszę co to za apka na 7zdjęciu ? Z góry thx

Nawigacja Waze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chce spamu robić ale czy możesz jakoś kilkoma słowami powiedzieć coś za lub przeciw Waze w porównaniu z Yanosikiem? Nie miałem okazji/przyjemności skorzystać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2015

w mojej opinii Yanosik lepiej sprawdza się w Polsce, Waze za granicą.

W tego typu aplikacjach najważniejsza jest liczba użytkowników - czyli skuteczność.

Co z tego, że jakaś apka będzie pięknia i ergonomiczna, jak będzie miała 20tyś użytkowników i to akurat nie w naszym regionie.

Z Yanosika korzysta 1,5mln użytkowników. Codziennie ok. 100 tys. z nich jest online to daje im ogromną przewagę w PL.

Natomiast Waze jest super ale to raczej w UE/USA sam byłem z niego bardzo zadowolony podczas wakacyjnych wojaży :)

http://statystyki.mouse.one.pl/max.php

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, jak napisał Szymon. Do samych zgłoszeń o fotoradarch i niebezpieczeństwach Yanosik jest lepszy.

Waze jednak używam także do zwykłej nawigacji. Firmę jakiś czas temu kupiło Google, więc posiada ich mapy oraz informacje o korkach.

Dodatkowo pokazuje ograniczenia w danym miejscu, czego Google Maps nie ma niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Firmę jakiś czas temu kupiło Google, więc posiada ich mapy oraz informacje o korkach.

To działa tylko w jedną stronę - Google Maps posiada informacje o korkach i zgłoszeniach z Waze. Waze na tym wiele nie zyskało - no może poza niedawną integracją z Android Auto. Jeśli chodzi o mapy w Waze to są one tworzone w 100% przez użytkowników, możecie dodać swój adres jeśli go brakuje: https://www.waze.com/pl/editor :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, sory ze temat troche poboczny. Ale po zakupie B8 od razu nie dziala mi Car play. pokazuje info - "Nie udalo sie nawiazac polaczenia. Sprawdz czy urzadzenie obsluguje Apple Carplay lub jesli to mozliwe zmien zlacze USB".

Auto MY2018 moze ich "update" cos nie bangla. Telefon IPHONE SE - czyli zgodny z listą Apple. probowalem tez IPADA PRO i ten sam efekt - akurat IPAD bym podejrzewal moze nie dzialac. ale skoro ten sam efekt to cos nie bangla wyraznie po stronie VW.

Ktos mial podobny przypadek? Da sie te Media cale upgradowac? czy robi to tylko serwis?

UPDATE: już rozwiązałem: problemem było wyłączone SIRI które jest wymagane przez CARPLAY

Edytowane przez tjord

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B8 2.0 TSI 280KM DSG6

Rewelacja.... i mam już kartę tandem do dzieła ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ktoś z Was korzysta z VW Connect-aplikacji do pobrania na telefon?

Dean czy da się zmienić język w iPhonie na PL? Jak przychodzą smsy to nie da się ich odczytać a lektor czytając polską treść po angielsku to trochę słabo :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    A czy ktoś z Was korzysta z VW Connect-aplikacji do pobrania na telefon?

Dean czy da się zmienić język w iPhonie na PL? Jak przychodzą smsy to nie da się ich odczytać a lektor czytając polską treść po angielsku to trochę słabo :P

nie da sie. bo SIRI nie obsluguje jezyka polskiego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało mi się ogarnąć CarPlay w samochodzie przy IOS i wszystko śmiga. Jest jednak kwestia- Jailbreaka w telefonie. Niestety ja korzystam przeważnie z telefonu jedynie do tego żeby z niego dzwonić. Starałem się ogarnąć temat Jailbreaka w telefonie i niestety po straconym całym wczorajszym popołudniu poddałem się.

Zgodnie z instrukcją pobieram impactora oraz nvwa na kompa (system windows) jednak impactor po podłączeniu przez kabel nie widzi mojego telefonu. Sam komputer oczywiście nie ma z tym problemu. Telefon przełączony w "tryb samolotowy", system ios 9.3.5. Dean podpowiesz coś w tej materii?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat

Powinieneś mieć 9.3.3, jak w opisie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Thomson, u mnie jak Impactor nie widział telefonu to była to wyłącznie kwestia kliknięcia "Zaufaj" gdy telefon zapytał o autoryzację po podłączeniu do kompa. Sprawdź czy iTunes wykrywa Twojego iPhone'a.

Druga sprawa to fakt, że Jailbreak z systemem iOS 9.3.5 można zrobić jedynie na urządzeniach 32-bitowych, czyli do iPhone 5/5C. iPhone 5S, SE, 6S itp są już 64-bitowe i wspierane do systemu 9.3.3. Niestety kwestia z tym Jailbreak'em nie jest prosta, ale jak się przez przebrnie to dalej to już sama przyjemność z korzystania :)

Jeśli masz model nowszy niż wspomniany 5 lub 5C to zaktualizuj go do wersji 10.3.3 która obecnie jest najnowsza. Śledzę temat i jailbreak na ten system jest tuż tuż. Za tydzień wyjdzie iOS 11, nie aktualizuj, tylko pozostań przy 10.3.3

Edytowane przez Dean

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz jakąś instrukcję, jak zrobić Jailbreak na iPhone 4S?

Przez przypadek uaktualniłem do 9.3.5 i za Chiny Ludowe nie mogę zrobić downgrade na 9.3.3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety CarPlay działa od wersji iPhone 5 i nowszych.

Downgrade jest możliwy tylko wtedy, gdy zapisze się pliki SHSH z tej wersji.

Na Twoim miejscu zaktualizowalbym ajfona do 10.3.3 i czekał cierpliwie. Prędzej pojawi się na tej wersji niż na 9.3.5

Edytowane przez Dean

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za info. W takim razie czekam na 10.3.3 i zrobię w siódemce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekaw jestem czy ósemka wyjdzie jeszcze z 10 czy 11...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

8ka będzie bankowo na iOS 11, a juz jutro wieczorem po premierze nowych iphonow i iOS 11 powinno być dostępne dla wszystkich. No na iOS 11 w końcu powinny się wyświetlać zdjęcia kontaktów w nawigacji i liczniku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta