Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

38 minutes ago, Tobol said:

Trzeba też pamiętać, że nie dzieje się to z automatu, więc inne firmy będą musiały dostosować do tego swoje aplikacje, co niestety może zająć trochę czasu.

Myśle że Google szybko zrobi co nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale google już jest w CarPlay. Z tego co rozumiem tu chodzi o inne firmy, np AutoMapa albo NaviExpert bo teraz jest Google, Waze i beznadziejne mapy Apple

Edytowane przez dsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze przede mną chodziło o to ze ios 13.4 wprowadzi możliwość dzielenia ekranu wraz z apkami firm trzecich a nie tak jak obecnie tylko tych od Apple. Głównie chodzi oczywiście o nawigację. Żeby jednak się to stało producent musi ja dostosować. Cudów nie ma. 
To o czym ty mówisz przecież już zostało wprowadzone w życie skoro mamy różne mapy w Carplay

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kristof46 napisał:

ios 13.4 wprowadzi możliwość dzielenia ekranu wraz z apkami firm trzecich a nie tak jak obecnie tylko tych od Apple.

Pytanie: czy zadziała to tak, że np. na ekranie głównym, czyli największym okienku będzie GM a na tym mniejszym okienku:kolejny manewr, a na ostanim małym okienku: Yanosik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to raczej nie licz. Zobacz jak Dashboard wyglada teraz. To co się na pewno zmieni to fakt ze zamiast Apple Maps będziesz mógł zobaczyć Google Maps. To tyle. Na pozostałych będzie raczej to co jest w tej chwili. Może się mylę i Apple pozwoli na pełna edycje. Z drugiej pamietajmy ze to wymagałoby zaimplementowania konkretnych ustawień aby użytkownik mógł dostosować ekran do swoich potrzebne 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie jak to wygląda teraz? Chodzi mi o to dzielenie ekranu bo nie za bardzo wiem o czym piszecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz parę postów wyżej:

Zrzut ekranu 2020-02-5 o 23.12.10.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak było musi telefon być z najnowszym oprogramowaniem czy auto tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie samochodu nie gra roli. O ile w ogóle auto ma CarPlay 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2020 o 16:13, [email protected] napisał:

Poność jest już ta beta 13.4
Testował ktoś? Jak to teraz wygląda?

Większych nowości nie widzę. W oczy rzuca się animowana zielona belka nawigacyjna w Google Maps. Teraz animuje się jak w mapach Apple. Czekam na Google Maps w Dashboard :) 

Tu więcej opisane https://www.carplaylife.com/news/whats-new-in-apple-ios-13-4-beta-1-for-apple-carplay/

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownych wie, co należy zrobić, żeby Carplay działało także w porcie USB w podłokietniku? U mnie jest tak, że działa wyłącznie po podpięciu kabla do gniazda USB w centralnej konsoli, w "szufladce". Czy to się da jakoś zakodować? czy też trzeba zmienić hardware? ktoś coś? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa właśnie tylko w podłokietniku. MY2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, ciekawe :) U mnie też MY17, highline z Discovery Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Macmaciek napisał:

wow, ciekawe :) U mnie też MY17, highline z Discovery Pro

Też highline z Discovery Pro :) tylko 1.8. Ale, logicznie myśląc powinno właśnie działać z podłokietnika, bo ciągnąć kabel z zamkniętego schowka? Trochę bez sensu. Może masz jakieś uszkodzenie mechaniczne? Przetarty kabel gdzieś w środku obudowy, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nic nie jest uszkodzone. Ładowanie działa, nie działa Carplay. Logiką bym się nie wspierał w rozumieniu rozwiązań VW ;-)

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie w końcu dzisiaj Carlinkit (zamawiałem przez ali z ich oficjalnego sklepu) i pierwsze wrażenia są pozytywne. Używam go z Discover Pro MY2017. Aktualizowałem już firmware do najnowszego. Łączy się trochę dłużej niż po kablu. Są pewne dziwne zachowania - np. zmiana piosenek trwa dziwnie długo i czasem myśli, że ruszałem prawe pokrętło. Poza tym działa dobrze. Przy zakupie auta nie sądziłem, że kiedykolwiek będę miał w nim bezprzewodowego CarPlaya więc jestem mega zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się to podłącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gniazda USB (takiego, które obsługuje carplay po kablu). Samochód "myśli", że kabel jest wpięty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności