Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Dean said:

W mapach Google'a irytuje mnie działanie oddalania samej mapy. Czy jadąc trasą szybkiego ruchu, czy też autostradą (a nawet w mieście) widzę przed sobą jedynie 1,5km trasy . Nic więcej, nie wiem co się dzieje dalej. Na Android Auto potrafi oddalić do 14km i widzę czy jest korek, czy coś się dzieje. Waze na CarPlay też nie ma problemu z oddalaniem mapy. Google zrobiło gniota i przez cały rok nie chce go ulepszyć... bo nie.

Tu się w pełni zgadzam. Brak auto oddalenia i przybliżenia to poważna wada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę przyznać, że nowy CarPlay to miód na oczy. W nowej becie iOS 13.2 dalej starają się lepiej rozegrać przezroczystości w interfejsie. I brak tej ochydnym czarnej belki, która wizualnie zmniejszała ekran nawigacji. Rezultat na plus :)

 

97F81038-EA92-4880-8B0C-C8A3901A1A5C.jpeg

9C9EC45E-48C1-4744-A251-98FB55A2982C.jpeg

980C24BF-AF0E-42FF-ADAB-5B52CC132E00.jpeg

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza czerwone tło zegara? Nieodebrane połączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, piecu said:

A co oznacza czerwone tło zegara? Nieodebrane połączenie?

Czerwone tło oznacza aktywny mikrofon. Obstawiam prowadzona w tym samym czasie rozmowę. Równie dobrze może to być Shazam czy dyktafon ale nie wiem nawet czy dla tych aplikacji czerwone tło z telefony przenosi się do CarPlay. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czerwone tło zegara oznacza aktywny mikrofon. W tym przypadku aktywowało się bo robiłem tym telefonem zdjęcie. A jeśli funkcja Live Photos jest aktywna to i nagrywa krótkie video z dźwiękiem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek modyfikacja jest zapewne możliwa tylko i wyłącznie przy jailbreaku. Nie wyobrażam sobie żeby coś takiego było dostępne w App Store. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisują tę aplikację jako działającą bez jailbreak. Instaluje się profil developerski wraz z apką. Nie testowałem, ale chętnie dowiem się jak ktoś sprawdzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil deweloperski jest płatny zatem nie każdy ma możliwość. Zresztą wątpię aby to tak działało. Profil deweloperski owszem daje więcej możliwości co zrozumiałe jednakże dopóki Apple czegoś deweloperom nie udostępni dopóty nie będzie szans obejść pewnych rzeczy. Ogólnie o tej apce nic w internecie praktycznie nie ma co sugeruje że nie jest ona zbyt dobra. Niemniej znalazłem drugą stronę która ją opisuje i tam jasno stoi że trzeba mieć Jailbreak. iOS to nie Android gdzie da się wszystko wgrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do konca. Gdy ktos ma profil developerski moze sie bawic w swoj "maly" jailbreak - ladowac appki ktore normalnie by nie przeszly review, a nawet pirackie wersje.

Apple moze nie udostepniac publicznie pewnej funkcjonalnosci, ale ogranicza sie to do braku dokumentacji i oznaczania odpowiednik kawałków kodu jako "prywatne". Ale realnie jesli masz zaciecie i ten kod odnajdziesz mimo braku dokumentacji. mozesz go w swojej appce wykorzystac i z pomoca profilu zainstalowac na swoich urzadzeniach. Oczywiscie taka appka nie ma szansy przejsc review do App Store bo fakt wykorzystania prywatnego kodu blyskawicznie wykryje automat. 

No ale szczerze mowiac zupelnie nie ogarniam po co ludziom youtube w samochodzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, [email protected] napisał:

Myślałem, że Ty to przetestujesz ;)

Jak widać mam swój rozum i ograniczone zaufanie do tego typu programów i instalacji profili z niezaufanego źródła :)

Zadałem pytanie na Reddit, ktoś tam potwierdza że potrzebny jest JB. Czyli du*a.

https://www.reddit.com/r/CarPlay/comments/dky3w9/wheelpal_app_for_carplay_to_unlock_youtube_etc/

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Moje autko z 2015 roku nie zostało wyposażone w App Connect i zastanawiam się nad dodaniem (koszt ok. 1800 zł)

Pytanie czy warto? i drugie pytanie czy po uruchomieniu np. Google Maps podczas słuchania radia będzie wyłączać radio bo pójdzie komunikat z navi?

Dodam, że mam już na pokładzie iOS 13 :)

Proszę o wyczerpujące wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie warto po stokroć. To jest mega wygodne, nie musisz mieć uchwytu na telefon i celować w te małe ikonki. Podłączasz tylko telefon i odkładasz na półkę, a przy okazji ładnie się ładuje.
Odkąd dodali wsparcie dla innych map i masz Google Maps czy Waze'a naprawdę nie potrzeba nic więcej. Jest i Yanosik, ale wygodnie działa tylko, jeśli masz go na pierwszym planie (u mnie działając w tle traci GPS-a).

No chyba, że potrzebujesz mieć YouTube'a albo odpisywać na SMS-y w czasie prowadzenia…

Co do komunikatów, to podczas odtwarzania komunikatu ładnie przycisza radio, po odtworzeniu głośność się przywraca. A jeśli słuchasz czegoś przez CarPlay'a (np. Spotify czy podcastów), to dźwięk się wyłącza podczas odtwarzania komunikatu, a potem włącza z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że są aplikacje gdzie można słuchać radia online poprzez CarPlay. Jest to o tyle lepsze, bo stacji jest dużo dużo więcej, także polskich :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie rzecz ujmując - warto bez dwóch zdań?

Ok, w takim razie decyzja podjęta :) A macie może namiary na jakiś specjalistów z Wielkopolski?

Jedyna firma, z którą się dogadałem to firma z Wrocławia VagSystems - co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać ze Siri nie rozumie po polsku wiec odczytywanie i odpisywanie SMSow odpada. Chyba ze masz Apple Watch bo tam „odpisujesz” funkcja dyktowania w którą Carplay nie jest wyposażony. Niestety nie da sie już obejść kwestii podawania adresu czy kontaktu. Co prawda czasem system zrozumie jakieś słowo ale bardzo rzadko. Można kombinować ze skrótami które ustawisz na iPhone ale nie o to tez chodzi. Jeśli słucha się muzyki z telefonu do tego używa nawigacji z telefonu oraz zależy nam na wyskakujących powiadomieniach to warto. Należy jednak pamiętać ze nie jest to nie wiadomo jaki system. Wiele osób wydaje kasę a potem narzeka jakby oczekiwali osobnego systemu na którym wszystko można. Carplay to ios w bardzo okrojonej wersji. Dla mnie jako użytkownika kilku urządzeń Apple jest spoko. Raz ze muzyka której dużo słucham a dwa nawigacja. Te wbudowane to jakiś dramat. 
Co do ceny. Rozumiem ze dokładasz app connect do już posiadanego radia. Ja skorzystałem z usług ASO w Warszawie i wyszło mnie ciut mniej niż te 1800.  

Edytowane przez kristof46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kristof46  No i właśnie tutaj mam dylemat. Chcę dodać AppConnect głównie tylko dla nawigacji bo ta fabryczna to masakra (tak jak napisałeś). Słucham tylko kilku stacji radiowych, tak więc na radiu aż tak bardzo mi nie zależy, smsów podczas jazdy też nie piszę (wolę zadzwonić). w sumie 1800 zł za apkę do nawigacji to tanio nie jest, ale może przy odsprzedaży auta nikt nie będzie specjalnie marudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze Appconect nie jest dla większości ciekawe z tego względu ze Android Auto jest u nas niedostępne. Można je co prawda ściągnąć ale robimy to na własne ryzyko. Poza tym działa mocno średnio. Mirror link to taka proteza ale też nie umywa się do Carplay. Ten natomiast wymaga iPhone którego ma ledwie kilka % polskiego społeczeństwa. Krótko mówiąc Appconect to fajna rzecz ale nie sadze by był to argument za wyższa cena przy odsprzedaży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tej chwili korzystasz tylko z nawigacji fabrycznej (nie masz powieszonego telefonu), to moim zdaniem będziesz zachwycony. Odpalisz sobie Google Maps/Waze'a/Yanosika albo coś płatnego (AutoMapa, NaviExpert) i będziesz miał wieczne aktualne mapy i informacje o korkach. A bonusowo dostaniesz Spotify, aplikacje ze stacjami radiowymi, a może się przekonasz do podcastów.

A może dobrze by było, żebyś zobaczył CarPlaya na żywo przed wydaniem 1,8k? Skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności