Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych CarPlay z dodatkami. Na dniach wyjdzie Jailbreak dla iOS 11.3.1. Aplikacja CarBridge także jest na ukończeniu i według autora będzie działać na tym sofice. Sam mam zamiar ją potestować. Jeśli zrobiliście aktualizację do iOS 11.4 możecie jeszcze wrócić do wcześniejszej wersji, być może jutro już Apple zablokuje taką możliwość. 

Możliwości zapowiadają się obiecująco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Maps, Waze i inne nawigacje w CarPlay w iOS12! Bang! 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5616452C-33DE-4B23-BAB4-DA0D825DE46D.jpeg

No to pozamiatane :) 

Edytowane przez Macmaciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak dane aplikacje będą wyświetlane. Może się okazać, że do nawigacji jest jedno API, jak w przypadku muzyki czy wiadomości. Nie widzimy interfejsu Spotify, Apple Music a jedynie odtwarzacz. Nawigacja może mieć podobne rozwiązanie, uproszczone bez zaawansowanych opcji by „nie rozpraszać” kierowcy. Dowiemy się zapewne we wrześniu, ponieważ Google musi zaktualizować swoje mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prezentacji był też screen z Waze'a, coś tam to mówi.

waze_carplay.thumb.png.8cdfecc452ff109defa9204fa957551b.png

W końcu będę mógł wyrzucić telefon z Androidem ze schowka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było :) Jakby Yanosik był tez dostępny to nic więcej nie potrzebuję :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piecu napisał:

Na prezentacji był też screen z Waze'a, coś tam to mówi.

Do tych wizualizacji to bym się za bardzo nie przywiązywał. Pierwsze wersje CarPlay "iOS in the Car" wyglądały tak: https://youtu.be/ZIQ5zGOo6qE?t=1h43m50s Co ciekawe prezentowane na Chevrolecie Aveo, który nigdy nie dostał integracji z CarPlay...

651703575_Zrzutekranu2018-06-05o21_37_56.thumb.png.19b29bec1f180c0fb7511ae90ddeba5e.png

Przejrzałem wczoraj API do CarPlay i wychodzi na to, że system dostarcza te elementy ekranu ze wskazówkami (ale apka wypełnia je treścią) i narzędzia do przewijania mapy. Nie jestem jeszcze pewien czy będzie możliwość dodawania własnych interaktywnych elementów.

Nie wiem też czy ktoś to jeszcze pamięta ale chyba ze 2 lata temu prezentowali możliwość integracji CarPlay z ekranami między zegarami w celu wyświetlania strzałek nawigacji i pokazywali to na Oplu Astrze ale tego nie widziałem w rzeczywistości w żadnym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, ze dorobienia zgodności z CarPlay powinno być relatywnie proste. Nie wykluczałbym Yanosika. Ja bym za taka wersje był chętny porządnie zapłacić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2018 o 12:15, Dean napisał:

Dla zainteresowanych CarPlay z dodatkami. Na dniach wyjdzie Jailbreak dla iOS 11.3.1. Aplikacja CarBridge także jest na ukończeniu i według autora będzie działać na tym sofice. Sam mam zamiar ją potestować. Jeśli zrobiliście aktualizację do iOS 11.4 możecie jeszcze wrócić do wcześniejszej wersji, być może jutro już Apple zablokuje taką możliwość. 

Obecnie mam JB na wersji 10.3.2 i jak wejde w aktualizację to od razu chce zrobić do 11.4
Więc jak rozumiem nie mogę zrobić aktualizacji do 11.3?

W zasadzie gdyby można było uruchomić Google Maps poprzez AppleCar to nic więcej nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, [email protected] napisał:

Więc jak rozumiem nie mogę zrobić aktualizacji do 11.3?

Wczoraj wieczorem Apple zablokowało już podpisywanie 11.3.1 więc już nie można.

9 minut temu, [email protected] napisał:

W zasadzie gdyby można było uruchomić Google Maps poprzez AppleCar to nic więcej nie potrzebuje.

Pozostaje czekać na iOS 12. Tam już będzie można, tylko Google musi ruszyć do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drugiego Iphone'a z wersją 11.3.1 i póki co nie robię aktualizacji ;)
A wiadomo kiedy będzie można na 11.3.1 zrobić JB? Będzie działać na tym sofcie NGX Play czy Carbridge??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JB na 11.3.1 już jest, ale jeszcze niedostępny dla nas. Śledzę temat i ma pojawić się na dniach, bo prawie wszystko jest ukończone.

NGX nie będzie działać, koleś się chyba zapadł pod ziemię. Jestem na bieżąco na czacie CarBridge z autorem i ma działać na tej wersji. Będę testował jak tylko JB się ukaże. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dean napisał:

Jestem na bieżąco na czacie CarBridge z autorem i ma działać na tej wersji. Będę testował jak tylko JB się ukaże. 

No to czekam z niecierpliwością ;)
mam nadzieję, że CarBridge będzie bardziej płynniej dziać. I głównie chodzi o to, żeby dźwięk radia powracał po komendach głosowych z mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2018 o 23:08, Macmaciek napisał:

Z tego wynika, ze dorobienia zgodności z CarPlay powinno być relatywnie proste.

Niestety nie mogę tego potwierdzić. Po pierwsze prawdopodobnie wszystkie aplikacje wymagałyby znacznej zmiany architektury, a nawigacje samochodowe nie należą do najprostszych. Renderowanie kilku instancji mapy jednocześnie też może być problematyczne. Nie można też zastosować obecnego interfejsu. Z tego wszystkiego wynika, że trzeba zaprojektować i napisać dużą część aplikacji od nowa, a mogą też być potrzebne zmiany w SDK do widoku mapy. Nie liczyłbym na to, że w tym roku coś się pojawi, chyba że dla Waze albo Google jest to bardzo wysoki priorytet i zaczęli już prace. Do tego jeszcze Apple musi zaakceptować partnera takiej aplikacji. Dlaczego na przykład Audioteka nie wspiera CarPlay choć apki audio są już od dawna wspierane? Ostatnie ich stanowisko jakie widziałem to problem we współpracy z Apple. Biorąc pod uwagę to oraz koszty przedsięwzięcia nie spodziewałbym się, że Yanosik albo AutoMapa kiedykolwiek zawitają do CarPlay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w zabezpieczeniach. Znalezione w iOS 11.3.1 luki zostały załatane w iOS 11.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2018 o 14:30, Dean napisał:

JB na 11.3.1 już jest, ale jeszcze niedostępny dla nas. Śledzę temat i ma pojawić się na dniach, bo prawie wszystko jest ukończone.

 Jestem na bieżąco na czacie CarBridge z autorem i ma działać na tej wersji. Będę testował jak tylko JB się ukaże. 

Minęły 3 tygodnie. Coś się wyjaśniło? Jak z JB oraz z Carbridge?

Telefon cały czas domaga się aktualizacji do 11.4 a ja wciąż czekam z 11.3.1 na JB i Carbridge ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności