Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz chwilę poczekać, aż yanosik wyjdzie na carplay.

Oczywiście po jailbreaku działa bez problemu.

 

9d1024a2c7d2259d692d7374bbc57b2b.jpg

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2018 o 09:02, viperpl napisał:

przy discocery pro i car-play działa im np. Yanosik

Tak jak kolega wyżej napisał, nie Apple CarPlay a MirrorLink z telefonu z Androidem. I tak, trzeba wyłączyć blokadę MirrorLink in motion poprzez OBDeleven aby można było korzystać w trakcie jazdy.

Dnia 25.11.2018 o 00:27, enriquez napisał:

Oczywiście po jailbreaku działa bez problemu.

A pokaż screen, gdzie widoczne są przyciski zgłaszania. U mnie się to psuło, przez co wyświetlana była tylko reklama na pełnym ekranie a przyciski były gdzie na dole, nie do kliknięcia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy ... szczerze mówiąc już nie używam :)

bo jailbreak szlag trafił z pewnych względów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2018 o 00:27, enriquez napisał:

Musisz chwilę poczekać, aż yanosik wyjdzie na carplay.

Obawiam się, że to nie będzie tak szybko.

Yanosik nie jest nawet w stanie podać przybliżonej daty wprowadzenia do CarPlay
Szczerze wątpię, że nastąpi to w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny post odświeżony. Usunąłem poprzedni tutorial i zastąpiłem go informacjami o dostępnych aplikacjach na CarPlay, które według mnie są warte korzystania. Oczywiście wymagają systemu w wersji iOS 12. Pochwalcie się, jakich wy apek używacie na co dzień ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsza aplikacja to Pocket Casts. Słucham w samochodzie podcastów (polecam!) i ona mi się sprawdza idealnie (a przetestowałem wszystkie najpopularniejsze posiadające interfejs dla CarPlaya).

Z map interesującą opcją jest też Magic Earth. Wyświetla mapy z openstreetmap.org i jest całkowicie darmowa. Ma problemy z omijaniem korków i czasami jedziemy obok drogi, ale działa offline i może być interesującą pozycją, jeśli ktoś ma ochotę popatrzeć na openstreetmap.

W sumie teraz to brakuje mi tylko Audioteki, no i Yanosika, ale podobno ma być, a ja i tak nie jestem jego wielkim fanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest jakiś sposób, aby w Discovery Pro, w aucie z 2015 roku dodać CarPlay ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IQM1 Jesli sie nie myle to musisz isc do salonu i kupic App Connect po prostu (koszt ok 1000zł pewnie, to taka opłata licencyjna dla apple/google). AFAIK nie da się aktywować tego "na lewo" bo wymaga jednorazowego kodu od producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale radio musi wspierać App Connect. Z tego co mi wiadomo, auta z 2015 roku miały jedynie MirrorLink, więc nie ma mowy o CarPlay ani Android Auto. Rozwiązaniem może być wymiana jednostki Infotainment na nowszą lub ewentualnie opcja wgrania nowszego oprogramowania do aktualnej jednostki. Na pewno też potrzebne będzie nowe złącze USB, które obsługuje CarPlay i AA. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Yanosika na CarPlay. Wiele osób czeka, w tym ja. Naszła mnie jednak taka jedna myśl. Jak Yanosik to zrobi by na CarPlay się pojawić. Wiadomo, musi to być nawigacja, gdzie funkcja zgłaszania będzie tylko dodatkiem. To da się zrobić. 

Ale nie da się zrobić reklam w Yanosiku na CarPlay. Bynajmniej nie takiej formie bannerów jak to ma miejsce teraz. Apple nie pozwoli, by zbędne elementy na ekranie rozpraszały kierowcę. Yanosik ma ciężki orzech do zgryzienia. AutoMapa miała lekko, ponieważ za ich nawigację się płaci i nie muszą się martwić o kombinowanie z reklamami.

Czuję, że jeszcze długo poczekamy, a sam Yanosik nawet nie daje nikomu znać, że cokolwiek robi. Pisali jedynie, że są "zainteresowani".

Prędzej w Google Maps pojawi się funkcja zgłaszania zdarzeń na drodze, a wtedy Yanosik odejdzie w dalsze zapomnienie.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dean, n o Google Map[s ma mieć te funkcjonalność Beta testerzy w US podobno testują to juz ale screenów nie wiedziałem jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna informacja dla osób czekających na Yanosik pod CarPlay. Oficjalnie odpowiedzieli mi, że na daną chwilę nie są w stanie wprowadzić takiego wsparcia, z przyczyn (ograniczeń) od nich niezależnych. Domyślam się, że chodzi o reklamy, których wyświetlić nie mogą, a Yanosik z reklam żyje. 

Musieliby przeprojektować główną aplikację, a to pewnie za bardzo kosztowny proces. Tak więc, nie czekamy, korzystamy z alternatyw. Być może niebawem Google Maps zawita z podobną funkcją. To będzie coś.

 

Link do oryginalnej odpowiedzi.

https://twitter.com/yanosikpl/status/1103603717041995776

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Waze. Dla mnie wystarcza. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.03.2019 o 12:05, Dean napisał:

Oficjalnie odpowiedzieli mi, że na daną chwilę nie są w stanie wprowadzić takiego wsparcia, z przyczyn (ograniczeń) od nich niezależnych. Domyślam się, że chodzi o reklamy, których wyświetlić nie mogą, a Yanosik z reklam żyje.

Albo przyczyny od nich niezależne albo reklamy. Stawiam jednak na to drugie i kłamstwo ze strony Yanosika. Bo przecież nad wyświetlaniem reklam raczej są w stanie zapanować ;-) Inna sprawa, że gdyby kwestia nawigacji samochodowych została jakkolwiek uregulowana prawnie to i tak przepisy by z pewnością zakazywały wyświetlania tak wielkich rozpraszaczy jak reklamy. Na tą chwilę jedynymi "regulatorami" są Google i Apple. Można jeszcze mieć nadzieję, że YetiWay zostanie wydane na iOS z wbudowaną nawigacją i wsparciem CarPlay. Ale coś czuję, że prędzej Google wprowadzi u siebie funkcję zgłaszania kontroli prędkości i zabije tym Yanosika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Tobol napisał:

prędzej Google wprowadzi u siebie funkcję zgłaszania kontroli prędkości i zabije tym Yanosika.

Tak będzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oby tak właśnie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Iphona Xs lub Xr, którzy użytkują dwa numery telefonu w tych Iphonach.

Jak to wygląda w praktyce z CarPlay?
Jak trwa połączenie z jednym numerem, a ktoś próbuje dodzwonić się na drugi numer?

I jeszcze jedno pytanie. Jak jest z wybieraniem numerów, kontaktów z poziomu radia jednego i drugiego numeru telefonu? Jeśli jedne kontaktu przypisane są do jednego numeru, a inne do drugiego?

Planuje zakup Xs, żeby wreszcie nie nosić dwóch telefonów, ale mam pełno wątpliwości czy to będzie dobrze działać z CarPlay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do działania CarPlay potrzebna jest ważna subskrypcja usługi CarNet? Po 3 latach nie wykupiłem jej na kolejny rok za 300pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności