Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ten początkowo opisywał jak uruchomić Google Maps i inne aplikacje z naszego iPhone'a na ekranie samochodu za pomocą CarPlay.

Wraz z systemem iOS 12, Apple udostępniło developerom pisanie własnych aplikacji nawigacyjnych i audio, dzięki czemu w AppStore pojawia się ich coraz więcej.

Temat ten poświęcam więc na opisaniu aplikacji, które według mnie są warte zainteresowania.

Jeśli korzystacie z innych i uważacie, że warto je tu opisać to śmiało piszcie. 

Możecie też zadawać pytania czysto techniczne. W społeczności siła, na pewno postaramy się pomóc. 

 

Co potrzebujemy?

Oczywiście telefon iPhone (od iPhone 5 po najnowszy iPhone Xs) oraz aktywną usługę AppConnect w naszych Volkswagen'ach. 

Warto jednak poinformować, że większość poniżej opisanych aplikacji działa tylko pod systemem iOS 12, a ten dostępny jest od iPhone'a 5S (SE, 6, 6S itd). Mając więc iPhone 5 będzie działać wam CarPlay, jednak będą tam tylko mapy Apple, Spotify i inne systemowe aplikacje. Nie ma mowy o Google Maps czy AutoMapa.

 

 

chrome_2018-11-30_15-39-32.png.96e300895098099b60d92ea713c018b4.png  Google Maps

 Najpopularniejsza aplikacja do nawigacji od Google.

https://itunes.apple.com/us/app/google-maps-transit-food/id585027354

IMG_2017.PNG.698f54144b5bd29deb27ff9c17b1cfeb.PNG

 

 

chrome_2018-11-30_15-38-52.png.7801898542f895e7469e058178d8354c.png  AutoMapa

Rodzima nawigacja offline z bardzo dobrym pokryciem. Prowadzi idealnie pod konkretne adresy, czego Google Maps niestety nie potrafi. Posiada też funkcje zgłaszania zdarzeń na drodze tj. fotoradaru, policji czy wypadku.

https://itunes.apple.com/us/app/automapa-polska-i-europa/id392945795

IMG_3230.PNG.f282471d172457fc5bfc3aac4c8495de.PNG

 

 

chrome_2018-11-30_15-38-27.png.0c05d9db09d3af9c25b6514219d7a05c.png  Spotify

Serwis muzyczny w chmurze. Miliony utworów w jednym miejscu.

https://itunes.apple.com/us/app/spotify-music/id324684580

spotify-carplay-ios-12.thumb.jpg.bd87f0b080615ec266e4f50e3ab966c5.jpg

 

 

chrome_2018-11-30_15-37-57.png.f4efcb9cf01b7b92903380e5fd0a67f9.png  Waze

Społecznościowa nawigacja, która ma wbudowane funkcje powiadomień na drodze tj. fotoradaru, policji, korku czy wypadku.

https://itunes.apple.com/pl/app/waze-navigation-live-traffic/id323229106

IMG_2841.PNG.dce78d15072524c6eb38b461e8c91712.PNG

 

 

chrome_2018-11-30_15-38-17.png.609f79bca277aece4bbbb4e086738bd6.png  Sygic

Nawigacja offline. Wygląda i działa bardzo fajnie.

https://itunes.apple.com/us/app/sygic-gps-navigation-maps/id585193266

IMG_2257.PNG.ed9b02c9e1dc597b734113abcbf13975.PNG

 

 

chrome_2018-11-30_15-38-35.png.a8781741951bc87f1b18d3ebb34ae472.png  VOX Player

Odtwarzacz muzyki. Wspiera takie serwisy jak Spotify i Soundcloud oraz lokalne mp3 i flac.

https://itunes.apple.com/us/app/vox-mp3-flac-music-player/id916215494

IMG_2131.PNG.19ac96c44c13ea8bf8d11b7e89ed958b.PNG

 

 

chrome_2018-11-30_15-38-43.png.4431968f34dfdc0536a0899bb854291c.png  myTuner Radio 

Aplikacja do słuchania ulubionych stacji radiowych wprost na CarPlay. Mnóstwo polskich stacji.

https://itunes.apple.com/us/app/mytuner-radio-live-stations/id520502858

IMG_2123.PNG.e25116fd0472fb05f87c28de5aedf3a7.PNG

 

Edytowane przez Dean
Dostosowanie tematu do iOS 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Jak jeszcze sie uporam z połączeniem mojego iPhona z CarPlay to postaram się o to. Napisz proszę co to za apka na 7zdjęciu ? Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz proszę co to za apka na 7zdjęciu ? Z góry thx

 

Nawigacja Waze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce spamu robić ale czy możesz jakoś kilkoma słowami powiedzieć coś za lub przeciw Waze w porównaniu z Yanosikiem? Nie miałem okazji/przyjemności skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej opinii Yanosik lepiej sprawdza się w Polsce, Waze za granicą.

W tego typu aplikacjach najważniejsza jest liczba użytkowników - czyli skuteczność.

Co z tego, że jakaś apka będzie pięknia i ergonomiczna, jak będzie miała 20tyś użytkowników i to akurat nie w naszym regionie.

Z Yanosika korzysta 1,5mln użytkowników. Codziennie ok. 100 tys. z nich jest online to daje im ogromną przewagę w PL.

Natomiast Waze jest super ale to raczej w UE/USA sam byłem z niego bardzo zadowolony podczas wakacyjnych wojaży :)

http://statystyki.mouse.one.pl/max.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał Szymon. Do samych zgłoszeń o fotoradarch i niebezpieczeństwach Yanosik jest lepszy.

Waze jednak używam także do zwykłej nawigacji. Firmę jakiś czas temu kupiło Google, więc posiada ich mapy oraz informacje o korkach.

Dodatkowo pokazuje ograniczenia w danym miejscu, czego Google Maps nie ma niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Firmę jakiś czas temu kupiło Google, więc posiada ich mapy oraz informacje o korkach.

To działa tylko w jedną stronę - Google Maps posiada informacje o korkach i zgłoszeniach z Waze. Waze na tym wiele nie zyskało - no może poza niedawną integracją z Android Auto. Jeśli chodzi o mapy w Waze to są one tworzone w 100% przez użytkowników, możecie dodać swój adres jeśli go brakuje: https://www.waze.com/pl/editor :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sory ze temat troche poboczny. Ale po zakupie B8 od razu nie dziala mi Car play. pokazuje info - "Nie udalo sie nawiazac polaczenia. Sprawdz czy urzadzenie obsluguje Apple Carplay lub jesli to mozliwe zmien zlacze USB".

Auto MY2018 moze ich "update" cos nie bangla. Telefon IPHONE SE - czyli zgodny z listą Apple. probowalem tez IPADA PRO i ten sam efekt - akurat IPAD bym podejrzewal moze nie dzialac. ale skoro ten sam efekt to cos nie bangla wyraznie po stronie VW.

 

Ktos mial podobny przypadek? Da sie te Media cale upgradowac? czy robi to tylko serwis?

 

UPDATE: już rozwiązałem: problemem było wyłączone SIRI które jest wymagane przez CARPLAY

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was korzysta z VW Connect-aplikacji do pobrania na telefon?

Dean czy da się zmienić język w iPhonie na PL? Jak przychodzą smsy to nie da się ich odczytać a lektor czytając polską treść po angielsku to trochę słabo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś z Was korzysta z VW Connect-aplikacji do pobrania na telefon?

Dean czy da się zmienić język w iPhonie na PL? Jak przychodzą smsy to nie da się ich odczytać a lektor czytając polską treść po angielsku to trochę słabo :P

 

nie da sie. bo SIRI nie obsluguje jezyka polskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ogarnąć CarPlay w samochodzie przy IOS i wszystko śmiga. Jest jednak kwestia- Jailbreaka w telefonie. Niestety ja korzystam przeważnie z telefonu jedynie do tego żeby z niego dzwonić. Starałem się ogarnąć temat Jailbreaka w telefonie i niestety po straconym całym wczorajszym popołudniu poddałem się.

Zgodnie z instrukcją pobieram impactora oraz nvwa na kompa (system windows) jednak impactor po podłączeniu przez kabel nie widzi mojego telefonu. Sam komputer oczywiście nie ma z tym problemu. Telefon przełączony w "tryb samolotowy", system ios 9.3.5. Dean podpowiesz coś w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć 9.3.3, jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomson, u mnie jak Impactor nie widział telefonu to była to wyłącznie kwestia kliknięcia "Zaufaj" gdy telefon zapytał o autoryzację po podłączeniu do kompa. Sprawdź czy iTunes wykrywa Twojego iPhone'a.

Druga sprawa to fakt, że Jailbreak z systemem iOS 9.3.5 można zrobić jedynie na urządzeniach 32-bitowych, czyli do iPhone 5/5C. iPhone 5S, SE, 6S itp są już 64-bitowe i wspierane do systemu 9.3.3. Niestety kwestia z tym Jailbreak'em nie jest prosta, ale jak się przez przebrnie to dalej to już sama przyjemność z korzystania :)

 

Jeśli masz model nowszy niż wspomniany 5 lub 5C to zaktualizuj go do wersji 10.3.3 która obecnie jest najnowsza. Śledzę temat i jailbreak na ten system jest tuż tuż. Za tydzień wyjdzie iOS 11, nie aktualizuj, tylko pozostań przy 10.3.3

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś instrukcję, jak zrobić Jailbreak na iPhone 4S?

Przez przypadek uaktualniłem do 9.3.5 i za Chiny Ludowe nie mogę zrobić downgrade na 9.3.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety CarPlay działa od wersji iPhone 5 i nowszych.

Downgrade jest możliwy tylko wtedy, gdy zapisze się pliki SHSH z tej wersji.

Na Twoim miejscu zaktualizowalbym ajfona do 10.3.3 i czekał cierpliwie. Prędzej pojawi się na tej wersji niż na 9.3.5

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. W takim razie czekam na 10.3.3 i zrobię w siódemce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ósemka wyjdzie jeszcze z 10 czy 11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8ka będzie bankowo na iOS 11, a juz jutro wieczorem po premierze nowych iphonow i iOS 11 powinno być dostępne dla wszystkich. No na iOS 11 w końcu powinny się wyświetlać zdjęcia kontaktów w nawigacji i liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności