Skocz do zawartości
Kaczka1980

Spalanie na postoju 1-1,1 l/h kończy się wtryskiwacz 1?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich od niedawna mam passata silnik AVB zastanawia mnie duże spalanie na biegu jałowym ok 1-1,1l/h wyłączony klimatronik, synchronizacja w 4 grupie ustawiona na 0,0-0,6 brak problemów z paleniem czy to zimny czy ciepły silnik, ostatnio udało mi się zrobic logi prośba o pomoc Czy moje potwierdzenia że wtryskiwacz na pierwszym cylindrze się kończy a reszta wtrysków podaje mocno dawki na - żeby nadrobić i stąd takie spalanie?

013-018-023.xlsx

001-013-015.xlsx

001-003-023.xlsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po logach widać, że pierwsza pompka kuleje. Możesz spróbować przełożyć pompki miejscami jeśli korekcja pójdzie za pompką to będziesz miał pewność że jest padnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Michał Tak też przypuszczałem czy może pomóc wymiana uszczelnień? na tej pompce skoro daje na plus? i czy reszta korekcji na 2,3 i 4 ok bo tu pompki muszą skorygować 1 dobrze rozumiem? Co do Bipów są w miarę ok? I czy te spalanie na jałowym i podwyższone średnie to może być powód 1 pompki?Wprawdzie kanał 15 w Vagu daję około 1L niższe spalanie niż podaje FIS na chwilowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipy nie są za dobre szczególnie na pierwszym cylindrze. Możesz zacząć od wymiany uszczelnień i podoginać konektorki przy pompkac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok od tego spróbuje zacząć zawsze to tańsze rozwiązanie niż wymiana pompo-wtryskiwacza. A co myślisz z tym spalaniem?

Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności