Skocz do zawartości
Zetec

Brak dźwieku - głośniki wysokotonowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Pytałem o to, bo w wersji z dodatkowym wzmacniaczem, poszczególne głośniki zasilane są z osobnych wyjść. 

Zmierz zatem opór tego głośnika wysokotonowego i spróbuj ustalić czy jego kable łączą się z zaciskami dużego głośnika. 

Zdjęcie piszczałki z numerem może być pomocne. Może kondensator jest tuż przy nim? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie łączy się z dużym głośnikiem. Opór to 0,9 Ohma. Zastanawiam się czy nie odpiąć go od wiązki i połączyć z dużym stosując kondensator. Bo nie zauważyłem takowego przy syczku. 

IMG_20200709_185137266.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.9 to prawie zwarcie, czyli pewnie głośnik uszkodzony. Powinno być, jak na nim napisane, około 5ohm.

Jeśli ohmomierz nie wykazuje połączenia między kablami tego głośnika i zaciskami dużego to albo tam faktycznie go nie ma, albo jest gdzieś po drodze kondensator. Oba kable (+ i -) nie mają "przejścia"?

Możesz podłączyć w miejsce piszczałki jakiś inny (nie duży) głośnik i sprawdzić czy coś tam słychać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik jest jednak sprawny, źle wskazywał mi miernik. Alee, dla pewności podłączyłem działający głośniczek z prawych drzwi i nie zagrał ?, czyli chyba jednak nie dochodzi sygnał po kablu. Na zdjęciu widać że kabelek wychodzi z wiązki. Jeszcze raz proszę o poradę, bo już skłonny jestem wyprowadzić kabelek bezpośrednio od dużego głośnika, ale nie wiem pod które piny (są 4). No i wtedy muszę wstawić kondensator? Mam tylko 100mikroF 

aaasyk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SzymonGrz napisał:

Mam tylko 100mikroF

To za duży. Musi być w okolicach 10mikro.

22 minuty temu, SzymonGrz napisał:

Na zdjęciu widać że kabelek wychodzi z wiązki

Możesz sprawdzić stan kabli pod gumową harmonijką przy słupku - tam jest nawet złączka pozwalająca odłączyć całą wiązkę od reszty samochodu. Zaglądnij tam, poszukaj miernikiem czy kable od piszczałki dochodzą do tego miejsca.

Jeśli będziesz chciał zrobić wersję z kondensatorem to w głośniku niskotonowym skrajne przewody to zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody we wtyczce pod gł.niskotonowym to: pin 1 i 3 sygnałowe a pozostałe dwa? Czy 1 i3 to tylko niskotonowy, a pozostałe to do średnio  i wysokotonowego? Czy to CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAN do głośnika? Jeszcze nie ten czas... 

To głośnik średniotonowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem błędy w VCDS. Nie działał wysoko i średniotonowy, takie podawał komunikaty.Ale powodem była nie taka wiązka drzwi, które przeszczepiłem z uboższej wersji auta.

Po dowolnych kombinacjach, grały wszystkie ale podle.Musiałem zakombinować z wiązką. I wysokotonowy jest na skrajnych pinach a nisko i średniotonowy na wewnętrznych.Bez kondensatorów.Błędy zniknęły, jakość dźwięku w normie.System z 1 głośnikiem zasilany jest z pinu 2 i 3 via kondensator elektrolityczny  15uF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności