Skocz do zawartości
Zetec

Brak dźwieku - głośniki wysokotonowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdzie mieści się filtr (kondensator) głośnika wysokotonowego w drzwiach przednich w B6?

Domyślam się że jest umocowany przy głośniku średnio-niskotonowym, ale w koszu czy gdzieś na wierzchu?

Komputer pokazał mi błąd głośnika wysokotonowego i nie słyszę go, a miernik pokazuje omy na nim więc się domyślam, że problem jest z filtrem.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos kiedys taki problem, że nie graly mu glosniki z przodu te gorne ? Rozebralem przed chwila boczki i wyciagnalem te glosniczki zeby sprawdzic czy nie sa spalone, i nie są.

Dziwne to troche bo z tylu graja.

 

Meczace to troche bo podczas podróży zeby zrozumiec cos wyraznie to musze sie do tylu wychylac i sluchac tych glosnikow z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki zasilane są z dolnych głośników poprzez szeregowy kondensator, który jest schowany za złączem dużego głośnika (wewnątrz głośnika). Jeśli wysokotonowe są sprawne, to ten kondensator musi mieć przerwę, albo przewody między głośnikami. Musisz zdjąć tapicerkę drzwi, żeby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzieki za podpowiedź !!!!!!

Jade na urlop w piatek do Polski wiec bede mial czas pogrzebać, dam w przyszlym tygodniu znac co i jak.

Juz myslalem ze z radiem jest cos nie tak (mfd2). Teraz tylko mam misje znalesc manual jak rozebrac do konca boczek drzwi, bo gdy wyciagalem maly glosniczek to caly boczek drzwi tylko odgiąłem aby odpiac wtyczke od glosnika.

 

A jeszcze jedno pytanko, u dołu drzwi sa dwa glosniki niskotonowe ? Bo jak sie patrze na drzwi to u dolu są jakby dwie maskownice czy jak to tam nazwac.. Pytam bo gdy przykladam ucho na sam dół to słysze glosnik hula... a tam gdzie mi sie wydaje ze jest drugi glosnik wyzej to nie slysze nic...

Jeszcze raz dzieki i pozdro :)

Edytowane przez tomi14101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podstawowej wersji jest jeden głośnik, ale faktycznie miejsca jest na dwa: niskotonowy i średniotonowy - to dla wersji "Dynaudio"

Tu masz porównanie głośników:

IMG_0005.jpg

Dostęp do tych kondensatorów jest dość trudny i raczej bez wymontowania głośnika się nie obejdzie, a głośnik niestety jest "przynitowany" więc potrzebna jest wiertarka i nitownica (nity fi 5mm, długość około 10mm, 8szt na głośnik).

Ale w sumie można to obejść i dać kondensatory w innym miejscu - gdzieś na kablu, tylko trzeba wtedy przerobić jeszcze kabel przy wtyczce głośnikowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dla takiej pomocy istnieje forum !!!

 

Serio ogromne dzieki!!! Spedzilem wiele godzin na szukaniu problemu w necie, a teraz ten watek zostamie dla potrzebujacych!

 

Juz zacieram rece na mysl o naprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze do kompletu instrukcja w załączniku.

 

I polecam kupić sobie narzędzia w stylu:

i-yato-zestaw-sciagaczy-do-tapicerki-6cz-yt-0837.jpg

B7_tapicerka_drzwi_przod.pdf

Edytowane przez nTomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego OGROMNE DZIEKI w tym momencie oficjalnie!!!

Wymienilem kondensatory i działa !!

 

Operacja trwała okolo 2 godzin bo się strasznie bałem o zatrzaski aby ich nie połamać. Pierwszy raz w ogóle używałem nitownicy :D

Samo przelutowanie trwało okolo 10 minut w sumie, a i tak mam kiepską lutownice .

 

Ogólnie ciesze sie teraz każdym dźwiękiem !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi się czyta, że miło ci się słucha :muza :)

 

Gratulacje za udaną naprawę i pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przyłączam się do pytania. Mam ten sam problem w B7. Wymieniłem już nawet głośnik, bo czasami grał, a czasami nie, ale efekt jest ten sam. Nowy pograł trochę i znowu go nie słyszę. Co powinienem sprawdzić lub wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sq2ejq W tym temacie znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Teraz szukam jakiegoś fachowca, który poradzi sobie z wyjęciem głośnika i jego ponownym przynitowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki był kondziorek do wymiany ? elektrolit czy suchy ? 50V, 15uF ? proszę o info bo chciałbym zawczasu zakupić.

Pozdrawiam

B7, wysokotonowy nie gra...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie też nie gra głośnik wysokotonowy. Przymierzam się do naprawy i  przy okazji demontażu boczków postanowiłem wygłuszyć drzwi i może wymienić komplet głośników.

W moim Pasku B7 sedan mam radyjko RCD510 i 8 głośników. Jest jeszcze coś zamontowane na podłodze pod przednim fotelem pasażera, przykryte jakby piankową obudową, której nie mogę zdemontować (jakby przyklejona była). Wie ktoś co to za ustrojstwo jest tam zamontowane, wzmacniacz może ???

Jakie jest połączenie głośników w przednich drzwiach, czy z radia/wzmacniacza do drzwi biegnie jeden kanał następnie rozdzielany na dwa głośniki ?

W zależności od budżetu mam dwie opcje: 1. Pozostawić oryginalne 2 głośniki,  dołożyć szerokopasmowy 8,7 cm  przy niskotonowym (jak w dynaudio) i zastosować trójdrożną zwrotnicę. 2 Wymienić wszystkie głośniki, zastosować niskotonowy, średnio i wysokotonowy ze zwrotnicą. Pytanie tylko, czy zachowując umiarkowaną moc głośników fabryczne radio uciągnie taki zestaw ? Wolałbym raczej nie bawić się w zakup i montaż wzmacniacza.

Proszę o ewentualne porady i doświadczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Joseppe napisał:

Jest jeszcze coś zamontowane na podłodze pod przednim fotelem pasażera, przykryte jakby piankową obudową, której nie mogę zdemontować (jakby przyklejona była). Wie ktoś co to za ustrojstwo jest tam zamontowane, wzmacniacz może ???

To jest moduł bluetooth. 

55 minut temu, Joseppe napisał:

Jakie jest połączenie głośników w przednich drzwiach, czy z radia/wzmacniacza do drzwi biegnie jeden kanał następnie rozdzielany na dwa głośniki ?

Tak. Masz to napisane wyżej - głośnik wysokotonowy jest zasilany przez kondensator (najprostsza forma zwrotnicy) z głośnika niskotonowego. Zatem do drzwi wchodzi jeden kanał - 2 kable. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć nieco temat. Również nie działa mi wysokotonowy (sam głośnik sprawny - sprawdzone) - jaki kondensator zastosowano jako zwrotnicę?
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to były kondensatory elektrolityczne 15uF/50V, ale tolerancja takich elementów jest duża więc można zastosować coś w zakresie 10..22uF na napięcie 50V lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bi czy uni polarne ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wybór to bierz unipolarne - bez +/-. 

Edytowane przez nTomek
Pomyłka w nazwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend majowy rozebrałem drzwi pasażera i dobrałem się do głośnika, a raczej kondensatora. W moim przypadku układ miał przerwę na kondensatorze. Wymieniłem go na 10uF 50V i tweeter zaczął gadać :) Przy okazji radzę oczyścić wszystkie styki przy kostce, bo dwa (chyba --) są miedziane i w moim przypadku były zaśniedziałe (plusy były z innego materiału i im nic się nie stało). Podrzucam zdjęcie jak wyglądał mój stary kondensator.

kondensator.jpg

Edytowane przez nTomek
Poprawiłem literkę przy pojemności, bo 'm' to 1000x więcej niż 'u'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności