Skocz do zawartości
dirve

AID zmiana grafiki / VCDS / błąd out of range..

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, multisync napisał:

A to ja mam tylko Ambient BEZ Plusa, więc nie mam opcji zmiany koloru.

Gdzieś w OBDeleven, dokładniej w sterowniku 17 (Zestaw wskaźników) widziałem opcję związane z kolorami, niestety nie mogę powiedzieć więcej na ten temat bo akurat te opcję były nie przetłumaczone z "bardzo trudnego języka" :crazy: Myślę że warto je przejrzeć, może akurat uda się zmienić kolor samego AID

 

2 godziny temu, dirve napisał:

Hmm .. nie mam opcję ze zmianą kolorów ambiente i może tutaj jest pies pogrzebany - mam oświetlenie ambiente tylko białe  :( .

Kolega Marek napisał że też posiada Ambient bez "Plusa" więc myślę że to nie jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w starym CC dało się  to zrobic ;) z odpowiednią wersja SW  licznika. Mozliwe ze w AID tez musi byc  odpowiedni SW ?

 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I okazuje się że nie każdy AID ma ten sam soft i u mnie nie ma możliwość zmiany grafiki :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, KacperVip napisał:

Gdzieś w OBDeleven, dokładniej w sterowniku 17 (Zestaw wskaźników) widziałem opcję związane z kolorami, niestety nie mogę powiedzieć więcej na ten temat bo akurat te opcję były nie przetłumaczone z "bardzo trudnego języka" :crazy: Myślę że warto je przejrzeć, może akurat uda się zmienić kolor samego AID

Znalazłem już i sprawdziłem gdzie trzeba zakodować aby można było zmieniać kolory (oprócz listew) bez Ambiente Plus. Podaję poniżej zapożyczone ze strony http://www.vwwatercooled.com.au

"Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Int. light, 2nd generation - Instrumententafelbeleuchtung mehrfarbig - Set to Active
Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Interior light, light configuration - Ambient_Farbliste_HMI - Set to Active
Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Ambientelicht Farbliste - Set your RGB Values for all 10 Colour options (Rotwert = Red, Gruenwert - Green, Blauwert = Blue)

Once you have applied the codings reset the Infotainment unit (hold power button down until system reboots) then go into Car - Settings - Background Lighting and you can switch from Brightness Setting to Colour Setting. Change the colour here changes it in the Discover Head Unit as well as the AID.

When you press the Car button and then the Settings button down the right hand corner of the radio you should have an option for Background Lighting. In there you should be able to switch between brightness and color options."
 

Efekt w załączeniu :-)

IMG_2513.jpg

IMG_2514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znudziły mi się już te oryginalne grafiki a te pokazywane tutaj są super. Czy ktoś Waw dysponuje sprzętem i mógłby mi przekodowac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MY2016 można wybrać tylko Variant 1 i 2... 3 i 4 niedostępne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej porównać adaptacje  VCDS  i wersje SW licznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z MY2016 bez Ambientu zmienił na wariant 3 lub 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AID mogę ustawić Variant 1,2,3 zaś 4 nie jest obsługiwany. Gdy wchodzę w Tube Version mam info z OBD ze funkcja jest niedostępna. 

Chcialbym też zmienić animację początkową aby była dostosowana do zmienionego wyglądu zegarów, jednak gdy ustawiam warianty (jest ich chyba 8 ) w długim kodowaniu (start Screen) to nic się zmienia. W rezultacie animacja startowa jest ze starymi zegarami, po czym wygląd przełącza się na zmieniony. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2017 o 19:22, multisync napisał:

Znalazłem już i sprawdziłem gdzie trzeba zakodować aby można było zmieniać kolory (oprócz listew) bez Ambiente Plus. Podaję poniżej zapożyczone ze strony http://www.vwwatercooled.com.au

"Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Int. light, 2nd generation - Instrumententafelbeleuchtung mehrfarbig - Set to Active
Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Interior light, light configuration - Ambient_Farbliste_HMI - Set to Active
Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Ambientelicht Farbliste - Set your RGB Values for all 10 Colour options (Rotwert = Red, Gruenwert - Green, Blauwert = Blue)

Once you have applied the codings reset the Infotainment unit (hold power button down until system reboots) then go into Car - Settings - Background Lighting and you can switch from Brightness Setting to Colour Setting. Change the colour here changes it in the Discover Head Unit as well as the AID.

When you press the Car button and then the Settings button down the right hand corner of the radio you should have an option for Background Lighting. In there you should be able to switch between brightness and color options."
 

Efekt w załączeniu ?

IMG_2513.jpg

IMG_2514.jpg

Cześć

próbowałem wykonać tą zmianę, odnalezłem w menu wyżej wymienione opcje jednak gdy chciałem dokonać zmiany aplikacja poprosiła mnie o wprowadzenie loginu.

@multisync Jaki login należy wprowadzić aby zatwierdzić zmiany w OBD11 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest ktoś z Wrocławia lub okolic kto może pomóc w zmianie wyświetlania AID?

Drugie pytanie - czy można włączyć opcję opuszczania lusterka prawego na biegu wstecznym? 

Passat - maj 2016, wersja highline bez pełnej skóry.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1: kilka osób się znajdzie, w tym ja - ale to dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.


Ad. 2: highline w sumie powinien to mieć w standardzie, ale jeśli nie ma, to można włączyć i sprawdzić czy zadziała.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2019 o 09:25, Łukasz b8 napisał:

 

@multisync Jaki login należy wprowadzić aby zatwierdzić zmiany w OBD11 ?

 

31347

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, saper_wroc napisał:

Ad. 2: highline w sumie powinien to mieć w standardzie, ale jeśli nie ma, to można włączyć i sprawdzić czy zadziała.

MY16 nie miał w standardzie. Można zakodować, ale będzie się co jakiś czas rozjeżdżać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, saper_wroc napisał:

Ad. 1: kilka osób się znajdzie, w tym ja - ale to dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.


Ad. 2: highline w sumie powinien to mieć w standardzie, ale jeśli nie ma, to można włączyć i sprawdzić czy zadziała.

 

Dzięki za odpowiedź. Chętnie umówię się na weryfikację. Jeśli możesz odezwij się jak już będziesz miał czas w przyszłym tygodniu. Tel. 668 183 110

Pozdrawiam

6 godzin temu, Macmaciek napisał:

MY16 nie miał w standardzie. Można zakodować, ale będzie się co jakiś czas rozjeżdżać. 

Też dotarłem do takiej informacji. Wg posiadanej wiedzy trzeba było zamówić pełną skórę, żeby mieć opuszczane prawe lusterko, pomimo opcji składania i podgrzewania lusterek. Dziwnie, ale tak niby to działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, archie20 napisał:
16 godzin temu, Macmaciek napisał:

MY16 nie miał w standardzie. Można zakodować, ale będzie się co jakiś czas rozjeżdżać. 

Też dotarłem do takiej informacji. Wg posiadanej wiedzy trzeba było zamówić pełną skórę, żeby mieć opuszczane prawe lusterko, pomimo opcji składania i podgrzewania lusterek. Dziwnie, ale tak niby to działało ?

Trzeba było zamówić pakiet siedzenia 2 (pełna elektryka). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś podzieliłby się instrukcją dla kodowania przez VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, batman91 napisał:

Witam, czy ktoś podzieliłby się instrukcją dla kodowania przez VCDS?

Wejdź w zestaw wskaźników i szukaj w adaptacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem  17-Instruments --> Adaptation --> ENG153766-Tube_version

 

Niestety wyskakuje komunikat w pozycji  wyboru value = ERROR: Channel Not Available 

 

Ktoś się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, batman91 napisał:

Wybrałem  17-Instruments --> Adaptation --> ENG153766-Tube_version

 

Niestety wyskakuje komunikat w pozycji  wyboru value = ERROR: Channel Not Available 

 

Ktoś się z tym spotkał?

Spróbuj najpierw wpisać kod dostępu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności