Skocz do zawartości
dirve

AID zmiana grafiki / VCDS / błąd out of range..

Rekomendowane odpowiedzi

Hey wszystko,

Przygody z VCDS ciąg dalszy. Na Australijskim forum vagenow znalazłem informację, że można zmieniać "nakładki" na AID.

Gościu zmienił to OBDeleven, a ja znalazłem tą samą funkcję w VCDS, tylko że mogę wybrać Zegary version 1 czyli standard i version 2 , czyli nieznacznie się różnią, szkoda na nich czasu.

Jak wybiera version 3 lub version 4 to pokazuje komunikat - Out of range i nie zmienia mi skróki

Funkcje jest w 17 - adaptation -> i wybierasz IDE02489 display depiction i tam można wybrać version 1, version 2, version 3 i 4 .. 1 i 2 mi działają a 3 i 4 wyskakuje komunikat out of range ...

A chciałbym takie zegary mieć

 

21284574_1547702908585407_1191422033_o.jpg

 

Czy ktoś kto ma VCDS mógł by zobaczyć, czy u niego może wybrać wersję 3 lub 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz odnaleźć wątku, ale kiedyś jakiś kolega chyba z TSI280 chwalił się zdjeciem, że może zmieniać kolorystykę na AID (np. na żółtą), tak normalnie wybierając to z menu. Czy to jest standard w nowych AID czy trzeba mieć np. Ambient Plus czy coś innego żeby mieć taką opcję?

Wydaję mi się, że nie jest to kwestia programowania samego AID który jest tylko wyświetlaczem, ale może wgranie softu z nowszych jednostek dałoby taką możliwość w starszych HeadUnitach, bez konieczności wymiany samego sprzętu? Idąc za ciosem może w DP z MY2015 dałoby radę wtedy odpalić cały App-Connect a nie sam MirrorLink.

Co więcej, ciekawe czy wtedy wchodziłaby w grę wymiana wyświetlacza DP na ten dotykowy z MY2018 skoro możnaby również wgrać sam soft z 2018 do HeadUnit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chwaliłem, to jest cześć zestawu Ambient Plus, kolor AID zmienia się z kolorem listw. Ale gdzieś czytałem ze kolor AID można zmienić kodowaniem na dowolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli mówisz, że zmieniasz z poziomu DP kolor oświetlenia Ambient a za tym idzie kolorystyka zegarów od razu :hmm

no ciekawe, widziałem w nowym Polo AID v2 i tam też można sobie tak żonglować kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Jak mscie Vasa yo moge zdalnie zerknac czy da sie to ogarnac, ewentualnie moge zrobic aktualizacje softu jezeli wystepuje nowszy soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest wg mnie do przemyślenia.

Bo z tego co się orientuję to dla wszystkich Hardwareów wychodzą updaty co jakiś czas,

Pytanie czy dla Hardwaru z MY2015 można zainstalować software z jednostki MY2017 np. żeby była funkcja App-Connect

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja się chwaliłem, to jest cześć zestawu Ambient Plus, kolor AID zmienia się z kolorem listw. Ale gdzieś czytałem ze kolor AID można zmienić kodowaniem na dowolny

 

Tobol, możesz wrzucić fotkę z Twojego systemu infotainment, jakie masz HW, SW i Nr jednostki?

MENU/USTAWIENIA/INFO czy coś takiego :)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema

 

Jak mscie Vasa yo moge zdalnie zerknac czy da sie to ogarnac, ewentualnie moge zrobic aktualizacje softu jezeli wystepuje nowszy soft

 

Hey vasa ? Masz na mysli kabel od vcds ? Z mila checia bym dal ci zdalnie looknac na configi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na jakims portalu aukcyjnym co to jest Vas 5054a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest moje, a chciałbym takie jak ma Tobol ☺️

20170907_172242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma Tobol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda menu wybierania wyświetlenia i stosownie ekran AID w trzech wersjach. Biała wygląda prawie identycznie jak niebieska ;-)

 

IMG_2832.jpg

IMG_2825.jpg

IMG_2826.jpg

IMG_2827.jpg

IMG_2828.jpg

IMG_2830.jpg

IMG_2831.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jest moje, a chciałbym takie jak ma Tobol ☺️

[ATTACH=CONFIG]154962[/ATTACH]

 

IMG_0906.jpg (zdjęcie bardzo stare ale hardware się raczej nie zmieniło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

żeby zmienić grafikę AID, między innymi na taką z pierwszego posta trzeba wybrać inną wersję w "tube version" a nie w "display depiction".

Moje ustawienia to wariant 4 w "tube version" (prędkościomierz wyskalowany do 320) i wersja 3 w "display depiction" (wersja z kropeczkami)

20171105_150445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, KacperVip napisał:

Witam,

żeby zmienić grafikę AID, między innymi na taką z pierwszego posta trzeba wybrać inną wersję w "tube version" a nie w "display depiction".

Moje ustawienia to wariant 4 w "tube version" (prędkościomierz wyskalowany do 320) i wersja 3 w "display depiction" (wersja z kropeczkami)

 

A będziesz uprzejmy i podasz pełną ścieżkę (może też jakieś "print screen-y") ?

Chciałbym spróbować poszukać takich ustawień w OBDeleven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, multisync napisał:

A będziesz uprzejmy i podasz pełną ścieżkę (może też jakieś "print screen-y") ?

Chciałbym spróbować poszukać takich ustawień w OBDeleven.

Pełna ścieżka to: 

  • Zestaw wskaźników 17 -> Adaptacja -> Wskazanie na wyświetlaczu (display depiction) 
  • Zestaw wskaźników 17 -> Adaptacja -> Tube version 

Mam nadzieję że wszystko jest jasne :) 

 

Screenshot_20171105-165528.png

Screenshot_20171105-165538.png

Screenshot_20171105-165600.png

Screenshot_20171105-165610.png

Screenshot_20171105-165619.png

Screenshot_20171105-165627.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już ustawiłem i wszystko działa ;-) Jedynie nie mogę uzyskać w wskazaniu 3 i wariancie 4 koloru niebieskiego a jedynie amber.

Dzięki za wskazówkę.

Edytowane przez multisync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @KacperVip

A wiesz jak w VCDS to zrobić ? Bo widzę  display depiction i mogę wybrać tylko variant 1 lub variant 2 .. 3 i 4 out of range.

Ale tube version nie widzę nigdize ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, multisync napisał:

Jedynie nie mogę uzyskać w wskazaniu 3 i wariancie 4 koloru niebieskiego a jedynie amber.

Kolor AID zmienia się wraz ze zmianą podświetlenia Ambient

 

39 minut temu, dirve napisał:

A wiesz jak w VCDS to zrobić ?

Niestety nie posiadam VCDS-a i nie wiem jak to zrobić :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, KacperVip napisał:

Kolor AID zmienia się wraz ze zmianą podświetlenia Ambient

A to ja mam tylko Ambient BEZ Plusa, więc nie mam opcji zmiany koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. nie mam opcję ze zmianą kolorów ambiente i może tutaj jest pies pogrzebany - mam oświetlenie ambiente tylko białe  :( .

Niestety TUBE VERSION nigdzie nie mam w VCDS :(

Ktoś jest z Warszawy z OBD 11  ?

 

@multisync

Widzę że ty jesteś z Warszawy ? Jak moglibyśmy się złapać, abyś zobaczył czy u mnie kliknie to ? 

Tak jak mówię w Display Desiption mogę zrobić 1 albo 2 i wtedy zmienia mi się wygląda AID, z jednego na drugi .. ale version 3 lub 4 nie mogę użyć ... bo jest out of range., 

 

Edytowane przez dirve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności