Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dean napisał:

Na pewno sam hamuje, tylko niebezpieczeństwo musi być "większe". Mało tego, nawet pasy zaciska ;) Mam zwykły tempomat i FA.

Potwierdzam - doświadczyłem zaciśnięcia pasa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy za pomocą VCDS odblokuję tv/DVD w czasie jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slevy70 napisał:

czy za pomocą VCDS odblokuję tv/DVD w czasie jazdy

DVD - tak (wystarczy OBD11)

TV - to już by trzeba mieć tuner tv... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Macmaciek napisał:

DVD - tak (wystarczy OBD11)

TV - to już by trzeba mieć tuner tv... 

a VCDS mam oryginał , da radę przekodować DVD  ?

 

Edytowane przez slevy70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, loki7777 napisał:

Tak,da.

Opis chyba nawet w tym temacie.

nie znalazłem :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to ross-tech nie daje takiej mozliwosci - moj blad, moze cos mi sie przewidzialo.W obd11 idzie to wlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS daje taką możliwość. Różnica jest tylko taka, że w OBD11 są "aplikacje" czyli gotowe skrypty kodowań. Klikając raz, zmienia kodowania w różnych modułach. Nie trzeba tego robić ręcznie i co najlepsze, wiedzieć gdzie i co się powinno zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dean napisał:

VCDS daje taką możliwość. Różnica jest tylko taka, że w OBD11 są "aplikacje" czyli gotowe skrypty kodowań. Klikając raz, zmienia kodowania w różnych modułach. Nie trzeba tego robić ręcznie i co najlepsze, wiedzieć gdzie i co się powinno zmienić.

To zrobię DVD Free VCDS ? Mozesz podrzucić instrukcję ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problem, bo nikt tej instrukcji nie ma. A jak jest, to trzeba chyba dobrze poszukać. Dlatego OBD11 w takich przypadkach wygrywa, nie pokazuje co i gdzie zmienia, ale zmienia tak, że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS nie zrobi video in motion. Koniec tematu.

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2018 o 14:42, SeBa_ napisał:

Witam kolegów,

czy ktoś może wie czy da się w Passacie B8 aktywować  Adaptive Brakelight funkcję za pomocą VCDSa?
(funkcja znana również jako Emergency Stop Signal lub Emergency Brake Flashing itp).

Witam,

da się to zakodować choć ja zrobiłem to za pomocą OBDeleven, ale VCDS'em też pewnie się da. Działa od ok. 100km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OBD11 jest na to przygotowany skrypt czy trzeba rzeźbić samodzielnie w sterownikach? Masz opis? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba samodzielnie, jakaś instrukcja też się znajdzie?

STG 09

Adaptacje

Aussenlicht_Blinker

Emergency_alert_blinken na active

Crashblinken na active

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2018 o 11:23, Dean napisał:

Na pewno sam hamuje, tylko niebezpieczeństwo musi być "większe". Mało tego, nawet pasy zaciska ;) Mam zwykły tempomat i FA.

dobra, potwierdzone :D dziś miałem zacisk pasów i auto samo zahamowało :D Na szczęście sytuacja nie była niebezpieczna :) ale grunt że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/17/2018 at 12:31 PM, Przemo_w1 said:

Podaję mój przepis na aktywację asystenta pasa ruchu przy pomocy VCDS'a

17-Instruments
07-Coding
Byte 4    Bit 6    LANE MAINTENANCE ASSIST INSTALLED    Enable
Byte 11    Bit 1    LANE MAINTENANCE ASSIST INFORMATION (BAP) INSTALLED/ACTIVE    Enable

A5-Frt Sens. Drv. Assist
07-Coding
Byte 16    Bit 6    HEADING CONTROL ASSIST (HCA) MOBILITY ACTIVE    Enable
Byte 16    Bit 7    HEADING CONTROL ASSIST (HCA) ACTIVE/INSTALLEd (PR-7Y9)    Enable
Security Access: 20103
10-Adaptation
IDE10873 (ADP Personalization BAP) (BAP personalization, not activated)                     Enable (było fabrycznie ustawione)
IDE10872 (ADP-warning intensity lane departure warning) (Warning intensity;. lane depart warning, medium)     Medium (było fabrycznie ustawione)

44-Steering Assist
Security Access: 19249
07-Coding
Byte 3    Bit 0    LANE ASSIST INSTALLED    Enable

5F-Information Electr.
Security Access: 20103
10-Adaptation
ENG122229-ENG117740-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19                            Enable
ENG122227-ENG117506-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning                Enable
ENG122227-ENG117508-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high    Enable

Po wszystkim trzeba zrestartować moduł radia - przytrzymać przez 10s włącznik radia.

Mam świadomość, że nie odkrywam ameryki, ale starałem się uzupełnić opis o informacje, których mi brakowało podczas programowania. 

Po kilku dniach użytkowania uważam że jest to świetny dodatek zwiększający bezpieczeństwo jazdy. Proszę tylko nie oczekiwać, że system sam będzie prowadził samochód tak jak to jest przedstawione często na filmach w sieci.

Witam serdecznie,

dzisiaj spróbowałem zakodować lane assist u siebie w samochodzie jednak coś jest nie tak i nie bardzo wiem jak to ogarnąć - a mianowicie po zrealizowaniu wszystkich kroków jak w opisie powyżej nie można aktywować lane assist - na wyświetlaczu zegarów jest info, że lane assist jest wyłączony - przed zmiana była możliwość włączenia wyłączenia front assist - teraz brak, natomiast a w menu radia nie można go włączyć - jest info natomiast nie da się zaznaczyć,aktywować. Po sprawdzeniu błędów jest jeden w module Adres A5: Czujniki asyst.j.-p.       Plik etykiet: 3Q0-980-65X-A5.clb  /log w załączniku/ no i nie można go skasować. Proszę o pomoc podpowiedź co mogło pójść nie tak i co zmienić. Może któryś z kolegów jest z Krakowa i mógłby wesprzeć pomocą.

 

Log-51826km-line3.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz na zegarach info że lane assist jest wyłączony to daj na kierownicy strzałkę do góry i zobacz czy dasz radę włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, shibby said:

jak masz na zegarach info że lane assist jest wyłączony to daj na kierownicy strzałkę do góry i zobacz czy dasz radę włączyć.

Niestety, przy próbie załączenia/odchaczenia pojawia się info o niedostępne funkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównaj sobie z tym

dla przykładu w A5, bajt 16 bit 6 nie jest w ogóle ruszany i na filmiku jest nieaktywny. Aktywujemy jedynie bit 7. To może być twój problem.

Zauważ też że w adaptacjach "BAP personalization" jest domyślnie włączone a ma być WYŁĄCZONE.

Widzę też, że w opisie dla obd11 adaptację "Warning intensity;. lane depart warning, medium: ustawia się na "selected via menu" a nie sztywno na medium. Pewnie to mało ważne ale chyba lepiej by było to do ustawiania przez menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, shibby napisał:

Widzę też, że w opisie dla obd11 adaptację "Warning intensity;. lane depart warning, medium: ustawia się na "selected via menu" a nie sztywno na medium. Pewnie to mało ważne ale chyba lepiej by było to do ustawiania przez menu.

U mnie Lane Assist działa, ale wybierając "Selected via menu" i tak nie widzę opcji wyboru siły ostrzeżenia w menu. Mam dostępną tylko opcję włączenia Lane Assist oraz to, czy ma prowadzić adaptacyjnie po drodze. W kodowaniu zostawiłem więc Medium.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności