Jump to content
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Recommended Posts

Jakiś czas temu jeździłem B7 w którym po zatrzymaniu np na skrzyżowaniu światła STOP nie świeciły gdy zdjąłem nogę z hamulca, a działał system autohold.

Obecnie mam B8 i jest inaczej. W B8 jak i golfie 7 żony światła świecą cały czas,  aż do momentu ruszenia. W golfie jeszcze ok. Ale B8 ma bardzo jasne LEDY na STOPIE i często widzę,  że kierowcy za mną składają mi życzenia noworoczne,  a nie czas na to jeszcze. 

Ma ktoś pomysł jak to przekodować?

Szukałem i w adaptacjach i kodowaniach w 03 i 09 i nic nie znalazłem. 

Cześć, czy jest może ktoś z Podlasia posiadający sprzęt i wiedzę aby zakodować TJA w B8? Dzięki za info

Witam panowie. Czy da się zakodować włączanie wewnętrznego kierunkowskazu (tego na tylnej klapie)? Mam nadzieję że dobrze to ująłem. Pozdrawiam.

Nie ma kierunkowskazu w wewnętrznej części tylnych lamp, nie ma tam ani diod ani wiązki do tego.

• Thanks 1

Witam, pytanko USB w podłokietniku jak zakoduje android auto to chodi androidauto ale nie ma źródła USB, jak przkuduję na USB to jest pendrive ale nie ma androidauto

DiscoveryMedia, ktoś coś podpowie?

Dzięki pozdrawiam

Po przekodowaniu usb na usb_ipod przestaw w adaptacjach to co poniżej - connection 1 na active..

Screenshot_20201105-203517.png

witam,

czy da się wymusić zakończenie procesu wypalania DPF jakimś parametrem np. gdy chce zgasić silnik, a nie chce robić tego w trakcie dla ochrony oleju przed paliwem .

Mam pytanie, cz da się do MFA dodać informację na ile jeszcze zostało AdBlue w zbiorniku - dziś jechałem Skodą Octavią w której takie info było ?

29 minut temu, perzykt napisał:

Mam pytanie, cz da się do MFA dodać informację na ile jeszcze zostało AdBlue w zbiorniku - dziś jechałem Skodą Octavią w której takie info było ?

IMG_20201113_190408.thumb.jpg.9f3aabd340f397a89b9e6a95697621a6.jpg

2 godziny temu, WooojaS napisał:

IMG_20201113_190408.thumb.jpg.9f3aabd340f397a89b9e6a95697621a6.jpg

Super, ja mam zwykłe zegary i nie mam takiej informacji z poziomu MFA - da się to jakoś doprogramować ?

W dniu 6.11.2017 o 15:41, Dean napisał:

Takiego, który obsłuży Twój samochód. Auto masz z 2016 więc 16.8.3 i wyżej. 

Witam, a dla b8 tsi z 2015?

Hej, czy da się zakodować by tylna kamerka nie odpalała się automatycznie po wrzuceniu R tylko na żądanie, przyciskiem?

Próbowałem długim kodowaniem w module 75-Parking Assistant "Aktywacja sygnalizacji przy parkowaniu" z Automatycznie na Ręcznie, ale to nie działa.

Edited by twinsen

08 - Air Conditioning Unit, Długie kodowanie, "Store recirculation air setting for terminal 15 off" na Save

Screenshot_20201116-131551_OBDeleven.thumb.jpg.8bb205fefd5b5ff693e344e58d6b7c11.jpg

Od tej pory przycisk będzie miał pamięć, czyli będzie działał tak jak wg mnie powinien :> 

W dniu 5.11.2020 o 20:39, saper_wroc napisał:

Po przekodowaniu usb na usb_ipod przestaw w adaptacjach to co poniżej - connection 1 na active..

A co muszę zrobić, by AA działało na USB-C umieszczonym pod podłokietnikiem w schowku?

Czy da się ustawić, by AA działało i tu i tu?

Edited by twinsen

Hmm, nie wiem jaki hub ma MIB 3, do 2 i 2,5 było kilka rodzajów hubów - zależnie od literki końcowej mogły np obsługiwać CarPlay na jednym lub dwóch gniazdach (trzecie, z tyłu tunelu pod nawiewami było tylko gniazdem zasilającym z tego co widziałem).

W B8 2018 AA działa zarówno ze schowka w podłokietniku, jak i z półeczki na telefon, a tam w adaptacjach mam ustawione connection 1 i connection 2 jako activated.

Co do MIB 3 to jak już wspominałem - nie mam pewności co do rodzajów hubów USB, być może działa to na tej samej zasadzie i wystarczy aktywować, a być może ma ograniczenia sprzętowe jak w przypadku CarPlay, gdzie były wersje tylko na jedno gniazdo, mimo np 3 gniazdek fizycznie w aucie.

Edited by saper_wroc

W dniu 13.11.2020 o 21:29, perzykt napisał:

Super, ja mam zwykłe zegary i nie mam takiej informacji z poziomu MFA - da się to jakoś doprogramować ?

Woojas, podasz procedurę zaprogramowania tej funkcji w MFA ?

Przyjaciele, czy ktoś może powiedzieć jak vcds zakodować nową przetwornicę odpowiedzialną za światła mijania?

W dniu 4.03.2018 o 23:38, Eldar napisał:

Widzę że o mnie mowa :D Zapraszam na aktywacje Lane Assist, Sign Assist, Light Assist i Dynamic Light Assist (wycinanie wiązki światła żeby nie oślepiać - potrzeba reflektory LED TOP).

Jakieś inne małe zmiany tez mogę zrobić.

[email protected] 

Witaj 

Interesuje mnie aktywacja lane assist i dekodowanie radia w celu obsługi android auto w Vw Passat rok produkcji 2018 

Proszę o informację jak możemy się skontaktować 

Witam,

Chciałbym zapytać odnośnie Light assist w Golf 7 '14 - mam usterke.

Fabrycznie miałem zamontowane tylko rozpoznawanie znaków. Zakodowałem Light assist i lane assist przez vcds, wszystko działało ok.

W momencie gdy z light assist przestawiłem na Dynamic light assist w sterowniku A5 do teraz podczas pchniecia meanetki pojawia mi sie komunikat na desce "Light assist usterka". Po zmianie w A5 z Dynamic light assist na Light Assist dalej to samo ( light assist usterka). 

I tu mam pytanie czy jesteś w stanie mi pomóc aktywować Light assist?

Co ciekawe, moduł A5 pokazuje brak błędów, natomiast jak robie pełny skan, to moduł A5 zaznacza na czerwono jakby był błąd.

Kodowanie Light assist robiłem tak:

Modul 09 - adaptacja

Menusteuerung Fernlichtassistent Werkseinstellung, ustawione present

Menusteuerung Fernlichtassistent, ustawione present

Modul 09 > kodowanie > Byte 02 > Bit 0-2 " Bi-Xenon z Light Assist" ustawione

Modul A5 > Byte 02 >" Bi-xenon with high beam assist/ light assit "

Czy pomoże ktoś mi jak ustawic Light Assist lub zamiast tego aktywowac Dynamic Light assist? Lampy bixenon skretne z przesłonami.