Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.01.2018 o 17:11, M77 napisał:

czy probował ktos zakodowac ESC SPORT ?

Tak, z tym że ja wybrałem opcję ASR OFF/ESC OFF. Użyłem do tego aplikacji z OBDeleven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2017 o 08:48, szylton napisał:

Dzięki, już znalazłem w wątku o OBD11 :) 
Niestety Passaty z początku produkcji (z AID za szybką i samym MirrorLink (bez AppConnect)) mają sporo ograniczeń w kodowaniu. Nie można zmieniać grafiki AID, chciałem też włączyć dźwięk przy zamykaniu/otwieraniu auta, niby się zakodowało, ale nic nie daje dźwięku... :/

Mam AID bez szybki i udało mi się wyłączyć ten komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie na temat włączania funkcji głosowych ? Dzwoniłem do ASO do za uaktywnienie powedziano mi 1200 zł .trochę drogo.  I zapytałem się o aktywację mirrorlink to powedziano mi 1200 (kod PIN ) + 250 zł robocizna. . Jest możliwość aktywacji tych 2 rzeczy w normalnych pieniądzach ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ML żeby działał to muszą wysłać pismo do VW DE i po otrzymaniu kodu wbijają go do auta. Wydaje mi sie że tego nie można obejść. W przypadku funkcji głosowych nie mam rozeznania. 

Dodam tylko że ML na etapie konfiguracji kosztuje 600 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem używane . Ta funkcja była aktywna przez rok . I jak dzwoniłem do ASO to powiedzieli mi o tym kodzie ( 1200 zł ) plus robocizna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką funkcje masz na myśli, ale:

Ja miałem iPhona i chciałem go podłączyć. Był z tym przez jakiś czas problem. Nic nie działało... Przy serwisie zapytałem o co w tym chodzi. Dostałem informację, że nie mam kodu i trzeba zapłacić za aktywację. Nikt nawet nie pomyślał, że może nie mam złącza usb pod iPhona. Koniec końców sprawdziłem konfigurację auta. Okazało się że nie byłem w błędzie i wszystko powinno działać bo samochód w specyfikacji ma na wyposażeniu app-connect z wyjściem na iPhona. Wadliwy był kabel za pomocą którego chciałem się połączyć. Wiele nie brakowało a bym był zdeterminowany do tego żeby kupić coś co już mam. Wracając do tematu. Jeśli miałeś (bo jak piszesz ktoś korzystał z tego auta przez rok, z tej funkcji- chyba, że coś źle rozumiem) to masz tą funkcję na wyposażeniu lub nie masz. Inaczej jest z car-net które jest w abonamencie na kilka lat.

Co do samego ML to ja bym się mocno zastanowił przed zakupieniem takiego kodu. Sama akcja z tym czy i jak będzie to u Ciebie działało to jest wielki znak zapytania. Ja np. mam iPhona który ma ograniczone funkcję w połączeniu z autem. Podpaliłem się na ML bo chciałem mieć zrzut 1:1 z tego co mam na telefonie. Ostatecznie kupiłem Huawei P10 jako nowy telefon który jest kompatybilny z ML. Super ale... w tym momencie to i tak to nie działa tak jak sobie tego wyobrażałem. Telefon się nie mirroruje, jest jedynie nakładka (czyli tak jak w iPhonie) w której mam mniej dostępnych aplikacji niż przez iPhona. Nawet proste Spotify nie działa :annoyed: Przeglądałem to forum, internet i starałem się różnymi sposobami to obejść. Ostatecznie bez skutku... Teraz korzystam z AA i nie jest ono idealne: działa Google maps, działa Spotify-to na czym mi zależy najbardziej, nie działa Yanosik, a YouTube można specjalnie starać się obejść. Tylko, że co jakiś czas pojawia się jakaś aktualizacja i jak jej nie pobierzesz to apka nie działa.

Podsumowując:

Do ML potrzebujesz mieć w wyposażeniu auta app-connect. Odpowiedni telefon (podobno Sony działa z tym najlepiej). Może się okazać że niektóre aplikacje nie będą działały i będziesz potrzebował OBD eleven które też musisz kupić (na forum jest kolega który jest dystrybutorem). Przeliczysz sobie koszty i zastanowisz się czy i jak bardzo chcesz to mieć w swoim b8.

Ja też chciałem żeby to działało, moja wiedza na tematy oprogramowań jest dość przeciętna więc spędziłem sporo czasu nad tym i ostatecznie nie starczyło mi nerwów lub też stwierdziłem, że mój budżet tego może nie ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thomsoon, @krojcu

Nie wiem czy nie mylicie troche pojęć tutaj. Generalnie są trzy standardy:

  1. Mirror Link -> otwarty standard, każdy telefon może (ale nie musi) go obsłużyć bez znaczenia jaki ma system. Nie działa na Apple / iOS. Działa na większości Androidów (wymaga dodatkowej appki, jak android auto). 
  2. Android Auto -> wymaga Android 5+, ale z mojego doświadczenia często sprawa problemy. Chyba najlepiej działają tutaj telefony bez nakładek na androida (niektóre xiaomi, galaxy S w których można wyłączyć nakładke samsunga). Różnie bywa, niektórym działa pięknie, inni (ja) mają problemy.  Wymaga dodatkowej aplikacji, do ściągnięcia z netu. 
  3. Apple CarPlay -> wymaga iPhone 5 lub nowszego, z mojego doświadczenia nie ma większych problemów Wymaga sprawnego, oryginalnego (lub certyfikowanego) kabla Apple. Większość zamiennych kabli nie zadziała, chyba że będą miały "Apple MFI" / "Apple Certified" na opakowaniu (polecam kable firmy Anker, do kupienia na niemieckim amazonie po 10 euro za szt, szary fajnie pasuje do auta). Chińskie kable CarPlay nie obsługują (w większości nie obsługują nawet szybkiego ładowania). Nie wymaga dodatkowych aplikacji.

Wszystkie te trzy standardy wchodzą w skład usługi którą VW sprzedaje jako "App-Connect". Jest to płatne ponieważ (AFAIK) zarówno AA jak i CarPlay wymaga opłacenia licencji odpowiednim firmom (Google/Apple) i nie sądzę żeby dało się to odblokować w domowych warunkach.

Ani AA, ani CarPlay nie pozwalają na przesłanie ekranu w całości, jedynie wybranych aplikacji. W przypadku CarPlay jest to dosłownie garść aplikacji ograniczona do muzyki, oraz kilka aplikacji systemowych (telefon, wiadomosci, Apple Maps). W przypadku AA jest większy wybór, ale nie jakoś dużo lepiej. W obu przypadkach można instalować nieoficjalne aplikacje które pozwalają na obejście tego limitu (w przypadku iOS wymaga to Jailbreak), warto jednak wiedzieć że tak uruchomione aplikacje pozostawiają wiele do życzenia - nie jest to "widzimisię" producenta tylko brak niskopoziowmymh bibliotek dla programistów które pozwalają na tworzenie softu w tym standardzie (gdzieś czytałem, że kopiowanie ekranu w całości jest niezgodne z jakimiś przepisami ze względów bezpieczeństwa, stąd takie problemy). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpujące informacje na temat MirrorLink są w osobno stworzonych tematach :) Ja aktualnie mam iPhone X (który czeka na jailbreak by mieć odblokowany CarPlay) oraz Sony Xperię Z5 Compact, który idealnie obsługuje MirrorLink i wszystkie aplikacje z Androida. Trzeba tylko zdjąć blokadę MirrorLink in Motion poprzez OBD11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , zależy mi na Auto mapie zamiast ori navi . Bo jest nie zadowalająca , szczególnie małe wsie prowadzi dosłownie w pole i do tego brak asystenta pasa ruchu . Reszta funkcji mnie mało obchodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krojcu napisał:

Powiem tak , zależy mi na Auto mapie zamiast ori navi . Bo jest nie zadowalająca , szczególnie małe wsie prowadzi dosłownie w pole i do tego brak asystenta pasa ruchu . Reszta funkcji mnie mało obchodzi 

Jeśli Auto Mapa to tylko MirrorLink.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inną opcje w tej cenie moduł który emuluje nasz telefon 1:1 , albo moduł w którym jest przeróbka navi na tą z automapą lub jeszcze całkowita przeróbka radia na Androida ale koszt 2500 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam znalezione na superbclub.pl kodowanie Lane Assist dla modeli MY2018:

 

"UDAŁO SIĘ!!!!

Zakodowałem LA w MY18. Poniżej dodatkowe kodowania, które musiałem włączyć żeby zniknęły kody i żeby dało się włączyć asystenta w menu i na Docie - dodatki na czerwono:

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren
STG A5 > Codierung > Byte 00 > Bit 0 - aktivieren

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

STG A5 Adaptacja

Zugriffscode 20103 eingeben
-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert
-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium > from menu) von Mittel auf Auswahl über Menü

- status włączenia HCA - wybór przez Menu
STG F5
-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high) von nicht aktiviert auf aktiviert

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA verbaut") - u mnie był już aktywny
STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 0 - aktivieren

STG 10 - Park Assist > kodowanie > Byte 03 > Bit 5 - aktywny" 

 

Ponoć działa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - posypało mi błedów i nie działa. Ktoś próbował przy pomocy VCDS zakodować LA w B8 MY2018?

Edytowane przez _buli_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, _buli_ napisał:

Niestety - posypało mi błedów i nie działa. Ktoś próbował przy pomocy VCDS zakodować LA w B8 MY2018?

Po usunięciu błędów, restarcie radia i ponownym włączeniu zapłonu też nie działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2018 o 12:17, _buli_ napisał:

Niestety - posypało mi błedów i nie działa. Ktoś próbował przy pomocy VCDS zakodować LA w B8 MY2018?

tak - za pomocą OBD11.

przydatny link:
https://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/lane-assist-freischalten.php

Edytowane przez Lihu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Passata B8 z 2016 roku. Jest aktywny tempomat, adaptacyjne ledy, wykrywanie znaków. Czy w takim wypadku można odblokować Line Assist? Jeżeli tak to co potrzeba, albo czy ktoś w okolicach Śląska jest to w stanie sprawnie zrobić oczywiście za pewne zadość uczynienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest możliwe. Napisz do kolegi Eldar jest z Twoich rejonów więc powinien Ci pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Endrju napisał:

Tak jest możliwe. Napisz do kolegi Eldar jest z Twoich rejonów więc powinien Ci pomóc. 

Taka opcja wchodzi za pomocą VCDSa czy OBD11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że obd11 da radę a i vcds również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2018 o 14:14, Endrju napisał:

Tak jest możliwe. Napisz do kolegi Eldar jest z Twoich rejonów więc powinien Ci pomóc. 

Widzę że o mnie mowa :D Zapraszam na aktywacje Lane Assist, Sign Assist, Light Assist i Dynamic Light Assist (wycinanie wiązki światła żeby nie oślepiać - potrzeba reflektory LED TOP).

Jakieś inne małe zmiany tez mogę zrobić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności