Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.10.2017 o 22:00, tiger918 napisał:

Witam. Jest mozliwosc komputerem powiekszyc palete kolorow w ambiente...mam wszystko w wyposażeniu (albo tak mi sie wydaje;) a ambiente w kolorze bialym.

aha start stop wylaczalem obd11 zmieniajac napiecie akumlatora...jest filmik na youtube.

pozdro.

Mnie się udało uzyskać te 10 kolorów właśnie za pomocą OBD11 ale ja miałem fabryczne Ambient plus (3 kolory). Sprawdź za pomocą OBD11 czy w Control Unit 09 masz możliwość adaptacji  Int. light, 2nd generation, dokładnie tak jak to opisał kolega KacperVip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko do Panów, którzy mają w ambiencie plus aktywowane dodatkowe kolory:

czy po wejściu do samochodu i uruchomieniu zasilania lub ogólnie uruchomieniu silnika, na wyświetlaczu DP kolor podkreśleń i linii wyboru stacji radiowych

jest przez parę sekund inny jak na listwach i AID?

U mnie jak mam wybrany czerwony to na DP mam przez chwilę fabryczny niebieski.

Mam też niezgodność kolorów przy wyborze turkusu i nie wiem jak go określić może morski na listwach w stosunku do AID.

Na AID wyświetlają się poprawnie, a na listwach ustawia się fabryczny niebieski. :|

 

20171126_155916.jpg

Edytowane przez KrakAn
zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem! :)

Wyposażyłem się w końcu w OBD11 i mogę trochę pokodować.
Włączyłem sobie Skandydawskie DRL i teraz kiedy jest dzień a światła mijania chcą mi się z automatu zaświecić, to wyłączam przełącznik na "0" i jeżdżę na samych przednich DLR z włączonymi tylnymi mijania. 
Problemem jest to że na AID wyświetla mi się wielgachny napis "Włącz światła mijania" i nie mogę wyswietlać mapy ani nic innego.

Czy ktoś wie gdzie (w jakim sterowniku) można wyłączyć ten komunikat?? :)

Wnioskuję, że OBD11 zrobię raczej to samo co VCDS, stąd pytanie w tym wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by kodowanie arteona przegladnac Szymon bo w arteonie tez sie zapala to info ale po chwili gasnie i jest tylko maly symbol zarowki kolo licznika przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.12.2017 o 15:44, KrakAn napisał:

Witam,

mam pytanko do Panów, którzy mają w ambiencie plus aktywowane dodatkowe kolory:

czy po wejściu do samochodu i uruchomieniu zasilania lub ogólnie uruchomieniu silnika, na wyświetlaczu DP kolor podkreśleń i linii wyboru stacji radiowych

jest przez parę sekund inny jak na listwach i AID?

U mnie jak mam wybrany czerwony to na DP mam przez chwilę fabryczny niebieski.

Mam też niezgodność kolorów przy wyborze turkusu i nie wiem jak go określić może morski na listwach w stosunku do AID.

Na AID wyświetlają się poprawnie, a na listwach ustawia się fabryczny niebieski. :|

 

20171126_155916.jpg

Próbowałem pozmieniać kolory i też tak mam jak Ty. Przykładowo jeśli na AiD mam ustawiony kolor nazwijmy go seledynowy to listwy świecą w kolorze jasny fiolet. Nie wiem skąd się bierze ta różnica. 

Masz inny wzór zegarów AiD niż ja, masz takie fabryczne czy może coś zmieniłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem przy pomocy OBD11.

Na forum pod tym linkiem jest instrukcja jak to zrobić:

Ja się zastanawiam nad przywróceniem wszystkiego do nastawień fabrycznych bo za tydzień jestem umówiony na przegląd 30k.

Boje się, że jak zobaczą inne zegary będą kopać głębiej.

Chyba, że ktoś kto ma zmienioną grafikę był już w ASO i potwierdzi, że się o takie rzeczy nie czepiali.

A co do różnicy w kolorach na listwach i AID ; jak chciałem zrobić fotkę to się musiałem nagimnastykować bo okiem widać sporą różnicę, a na zdjęciach  praktycznie już nie.

Po przeglądzie jak znajdę trochę czasu to pobawię się  nasyceniem kolorów, może tu leży problem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2017 o 22:08, kriss555 napisał:

Trzeba by kodowanie arteona przegladnac Szymon bo w arteonie tez sie zapala to info ale po chwili gasnie i jest tylko maly symbol zarowki kolo licznika przebiegu

Dzięki, już znalazłem w wątku o OBD11 :) 
Niestety Passaty z początku produkcji (z AID za szybką i samym MirrorLink (bez AppConnect)) mają sporo ograniczeń w kodowaniu. Nie można zmieniać grafiki AID, chciałem też włączyć dźwięk przy zamykaniu/otwieraniu auta, niby się zakodowało, ale nic nie daje dźwięku... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2017 o 12:43, dirve napisał:

Sprawdziłem błędy i wyskoczyło brak kodowania Układ wspomagania kierowania (44)

Wszedłem w sterownik i w długim kodowaniu zmieniłem Asystenta kontroli pasa ruchu z nieaktywnego na Aktywny."

Witam Panowie,

 

Proszę o pomoc - mój VCDS nie pokazuje w tym sterowniku podpowiedzi przy kodowaniu - mam ten sam błąd co kolega powyżej a nie wiem co mam zaznaczyć z uwagi na brak opisu. Proszę o podanie dokładnej lokalizacji opcji "Asystent kontroli pasa ruchu" gdzie mogę go zmienić na aktywny.

 

Z góry dziękuję !

 

Edytowane przez Yogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ma ktoś pomysł jak po kodowaniu sterownik A5 pokazuje błąd "Steering for lane assist not coded" ?

W sterowniku 44 (ma tylko 2 bajty do kodowania) ustawiłem w bajcie 0 na Lane assist installed.

Edytowane przez Eldar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eldar,

Rozumiem, że w sterowniku 44 masz tak:

STG 44 > Byte 3 > Bit 0 - active
STG 44 > Byte 3 > Bit 4 - active

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po próbie kodowania Lane Asist mam następujący błąd:

"znaleziono 1 błąd

1123699 - Magistrala danych

U1121 00 [009] - brak informacji

potwierdzony - testowany od skasowania kodów błędów

ramka zamrożona:

stan błędu: 00000001

priorytet błędu: 6

częstość błędu: 1

wew. Licznik błędów: 40

przebieg...., data..., czas..., temp sterownika...

mid: 01 B5

Camera_state: operational

Engine_Runing_Info: 0

Software_Info_4 1

Software_Info_3 3

Software_Info_2 2

Software_Info_1 0"

 

Na wskaźnikach po próbie włączenia otrzymuje informację Lane Asist niedostępny :(

 

ktoś coś?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na forum masa ludzie korzysta z OBDEleven, takie to fajne? Pożyczyłem od znajomego kabel z VCDS 16.8 czy jakoś tak, ale pokazuje mi ze moj Passat Alltrack RM2018 nie jest wspierany (dziwne, spodziewalem sie ze nie bedzie podpowiedzi ale nie ze w ogole nie da sie nic zrobic). 

Gdzieś też czytałem, że Arteon wymaga najnowszego VCDS a z OBDEleven nie dziala wcale ze wzgledu na jakies grube zmiany w CAN. Prawda to? Czy Passat z RM2018 moze miec ten sam problem?

Waham sie teraz czy kupic to OBDEleven (300zł + muszę kupic jakis telefon z androidem więc razem koło 1000zł) czy tez moze amatorsko sprawdzic sobie nowego VCDS za ten 1200? Kwota wychodzi podobna, jedynie co to telefon z androidem moglbym na stale zostawic w aucie jako hotspot oraz android auto z nawigacją. Jakos zawsze wydawalo mi sie ze VCDS to najlepsza opcja, ale jak widze to 99% poradnikow do B8/S3 zawsze dotyczy OBDEleven...

 

 

 

Edytowane przez shoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos pozmieniali, u mnie w Arteonie z pazdziernika 2017 tez vcds nie dziala(poza odczytem bledow) obd eleven tez na razie odpusc bo tez nie dziala. Kupilem bo b8 2016 i dzialalo super, tu sie wogole nie laczy, nic nie zrobisz...

mamy na forum dystrybutora obdeleven, twierdzi ze zacznie to dzislac jsk vw udostepni firmie nowa baze(podobno maja umowe z vw). Sprawdzalem tez na dwoch nowych tiguanach i tez nie dzialalo

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wstrzymam się takim razie z kupnem czegokolwiek, nie jest mi to w sumie niezbędne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2017 o 09:35, PiotrS napisał:

Eldar,

Rozumiem, że w sterowniku 44 masz tak:

STG 44 > Byte 3 > Bit 0 - active
STG 44 > Byte 3 > Bit 4 - active

STG 44 ma tylko

 

2 bajty - seryjne kodowanie 8107

 

Dnia 21.12.2017 o 22:00, kriss555 napisał:

mamy na forum dystrybutora obdeleven, twierdzi ze zacznie to dzislac jsk vw udostepni firmie nowa baze(podobno maja umowe z vw). Sprawdzalem tez na dwoch nowych tiguanach i tez nie dzialalo

Jakby co to ja jestem dystrybutorem, chętnie odpowiem na pytania związane z OBDeleven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2017 o 00:14, Eldar napisał:

STG 44 ma tylko

 

2 bajty - seryjne kodowanie 8107

 

Jakby co to ja jestem dystrybutorem, chętnie odpowiem na pytania związane z OBDeleven.

To ile mam rabatu u Ciebie ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów wie jak za pomocą vcdsa odkodować Video in motion ? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie.Uruchomiłem Line asist jednak możliwość włączenia jest tylko w menu AID. 

Czy istnieje możliwość uruchomienia załaczania w menu car w Discovery Pro.? 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowałeś radio trzymając min 30 s przycisk włączania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy probował ktos zakodowac ESC SPORT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności