Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z was ogarniał w VCDS zmianę komunikatu o konieczności serwisu na np: 15 dni i 500 km. Nie mogę tego znaleźć w grupie licznik, natomiast udało się zmienić serwis olejowy na 365 dni i 15000 km

 

Edit: zrobione 

Edytowane przez Długi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat wyłączenia ostrzeżenia dźwiękowego podczas otwarcia drzwi kierowcy, przy włączonym zapłonie/silniku? 

W passacie nie mogę tego wyłączyć mimo przestawienia w "17" na brak ostrzeżenia o włączonym zapłonie. Sterownik przyjmuje kodowanie i na tylko włączonym zapłonie cisza, a na włączonym silniku pipczy!

Jest możliwość wyłączenia tego? 

Edytowane przez Marocas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marocas napisał:

Odświeżę temat wyłączenia ostrzeżenia dźwiękowego podczas otwarcia drzwi kierowcy, przy włączonym zapłonie/silniku? 

W passacie nie mogę tego wyłączyć mimo przestawienia w "17" na brak ostrzeżenia o włączonym zapłonie. Sterownik przyjmuje kodowanie i na tylko włączonym zapłonie cisza, a na włączonym silniku pipczy!

Jest możliwość wyłączenia tego? 

Ze względów bezpieczeństwa (jakieś dyrektywy unijne) VAG zablokował możliwość wyłączenia tego. Ale nie znam jeszcze tunera który by to obszedł :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 21:36, Długi napisał:

Kto z was ogarniał w VCDS zmianę komunikatu o konieczności serwisu na np: 15 dni i 500 km. Nie mogę tego znaleźć w grupie licznik, natomiast udało się zmienić serwis olejowy na 365 dni i 15000 km

 

Edit: zrobione 

Daj znać jak to zrobiłeś? Chętnie bym to samo ustawił. Mam obdeleven ale może znajdę po jakichś wskazówkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2024 o 23:20, dawidb33 napisał:

Daj znać jak to zrobiłeś? Chętnie bym to samo ustawił. Mam obdeleven ale może znajdę po jakichś wskazówkach. 

korzystam z vcds, znalazlem w opcjach licznika, występuje jako "minimalna droga do serwisu" oraz "minimalny czas do serwisu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/19/2017 at 6:20 PM, kicol said:

Witam!

 

Po próbie kodowania Lane Asist mam następujący błąd:

"znaleziono 1 błąd

1123699 - Magistrala danych

U1121 00 [009] - brak informacji

potwierdzony - testowany od skasowania kodów błędów

ramka zamrożona:

stan błędu: 00000001

priorytet błędu: 6

częstość błędu: 1

wew. Licznik błędów: 40

przebieg...., data..., czas..., temp sterownika...

mid: 01 B5

Camera_state: operational

Engine_Runing_Info: 0

Software_Info_4 1

Software_Info_3 3

Software_Info_2 2

Software_Info_1 0"

 

Na wskaźnikach po próbie włączenia otrzymuje informację Lane Asist niedostępny :(

 

ktoś coś?

 

 

Jakby ktoś dokodowywał Lane Assist i miał tak jak ja (i najwyraźniej kolega) Park Assist, to " 10 - Park Assist > kodowanie > Byte 03 > Bit 5 - aktywny" jest kluczowe żeby zniknął błąd 1123699 i Lane Assist działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności