Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

RM2020, 2.0tsi, wgrałem gotową aplikację za 100 kredytów. Była promocja ostatnio 150 za 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie chodzi o kase, ale żeby zadziałało bo potem ciężko te kredyty odzyskać. Dzięki za info, czyli masz wersje po fl to u mnie też powinno zadziałać. W polifcie są zupełnie inne kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz widze ze tworce obd11 calkiem na łeb jeb.... Mam wersje PRO i mam sporo darmowych kredytów ale teraz widze ze 100zl da ci 100 kredytow i ceny dongla i licencja na rok to kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja widzi jakie auto jest podpięte więc chyba jeżeli miałoby nie działać to nie powinno być aplikacji🤔 do HBA ... Aczkolwiek mam większość usprawnień które są w obd11 i pokazuje nie je jako aplikacje. Sprawdziłem też komponenty i niektóre mają już nowsze oprogramowanie ..

 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2022 o 12:53, twinsen napisał:

Przypuszczam że HBA to to samo bez wycinania wiązki w tych słabszych lampach LED.

HBA to high beam assist czyli asystent świateł drogowych, a po naszemu to po prostu automatyczne przełączanie "krótkie-długie" i chyba nic ponad to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być ? Opisałem działanie wyzej. Jedziesz sam to włączy długie, nadjeżdża samochód wyłącza, przejedzie to znowu włącza itp. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz HBA w obd11 😉 polecam aktywować sobie większą czułość pedału gazu. Wreszcie jest normalnie 😉 ... Może nawet zbyt responsywnie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wielu sie wypowiadalo ze to nic nie daje. 

Ja zmienialem ustawienia w 1,8tsi DSG i bez roznicy.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem w OBD11 gotową aplikacją i w 2.0 TSI DSG od razu poczułem różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu to działa. U mnie w roczniku 2020 nic to kodowanie nie daje. Ja się posiłkuję PedalBoxem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym sie wieśvag kierował wprowadzając te dwa ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działało, kiedyś. W starszych autach wiem że to działa, koledze z paskiem z 2015 chyba to działało.

Ale mnóstwo opcji zostało historycznie, ale już firmware danej jednostki sterującej tego nie obsługuje, albo jest to zablokowane poziom wyżej.

Są chyba 4 poziomy dostępu do parametrów w sterownikach, do 2 z nich mają dostęp interfejsy typu OBD11 czy VCDS. Do dwóch pozostałych nie.

Jeśli przenieśli niektóre ustawienia poziom wyżej, to sterownik po prostu dane ustawienie olewa. Część z tych rzeczy jest wymuszona np. przez prawo.

I tak np. pikanie na otwarte drzwi przy włączonym silniku jest obecnie zablokowane w ustawieniach w których można grzebać. Czasami koderzy są

w stanie zmodyfikować parametry poprzez reflash obszaru pamięci w których te stałe ustawienia siedzą. A pewne rzeczy nie działają, bo nie ma ich

obsługi w firmware starownika, no to jak tam nie ma to ustawienie tego gdziekolwiek nic nie daje. Tak mi to ktoś kiedyś tłumaczył.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Lagi na pedale gazu - nie wiem jak to nazwać , ale działa 

Problem dotyczy głównie skody superb i jej opóźnienia na pedał gazu, ale jak przestawiłem to u siebie to passat dostał nowe życie .. muskasz gaz i passat idzie ogniem

Opis:

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

i na Bit 0-2 wybierasz z manufacet skoda/vw/seat na audi i cuda się dzieją.
 

Witam podpowie ktos co odchaczyc w moim przypadku?

 

24397704-CF77-4DC3-B402-93F76773D814.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2022 o 13:01, Filutek napisał:

muskasz gaz i passat idzie ogniem

Nie wiem w jakim.silniku, bo w 1.8tsi idzie słabo, nawet na sporcie nie ma tej czułości na gaz.

Co innego w seryjnym audi Q5 2.0tdi 190ps. Byłem w szoku, że w zwykłym trybie od razu skrzynia reagowała redukcja biegu na muśnięcie gazu. W pasztecie w trybie drive wciskam gaz do połowy i z uporem maniaka silnik męczy się od niskich obrotów zamiast redukcja i ogień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.8TSI DSG z 2016r komputer nawet nie przyjął tego kodowania. Ponoć to częsta sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jericho napisał:

Nie wiem w jakim.silniku, bo w 1.8tsi idzie słabo, nawet na sporcie nie ma tej czułości na gaz.

Co innego w seryjnym audi Q5 2.0tdi 190ps. Byłem w szoku, że w zwykłym trybie od razu skrzynia reagowała redukcja biegu na muśnięcie gazu. W pasztecie w trybie drive wciskam gaz do połowy i z uporem maniaka silnik męczy się od niskich obrotów zamiast redukcja i ogień.

poprawiasz punkty przezucenia biegów w skrzyni i rura :)

wizita u tunera się kłania 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w DESauto (mieszkańcom Gdańska i okolic polecam!), żeby wgrali mi kilka modów. Niestety, na którym mi najbardziej zależało raz działał, a raz nie. Chodzi o automatyczne rozkładanie lusterek dopiero podczas zapłonu. Czy da się to zrobić, żeby działało to zawsze, a nie randomowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B8 chyba nie ma takiej możliwości.

Osobiscie nie znalazłem przyczyny przez którą te lusterka raz otwieraj się po zapłonie, a raz odrazu po otwarciu ale zakodowałem to do kilku passatów i w każdym taka sama sytuacja.

W skodzie superb 3 działa to bez najmniejszego problemu. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, leszekgd napisał:

Ostatnio byłem w DESauto (mieszkańcom Gdańska i okolic polecam!), żeby wgrali mi kilka modów. Niestety, na którym mi najbardziej zależało raz działał, a raz nie. Chodzi o automatyczne rozkładanie lusterek dopiero podczas zapłonu. Czy da się to zrobić, żeby działało to zawsze, a nie randomowo?

Ja też byłem dwa miesiące temu u chłopaków z tym samym problemem, ale też niestety się nie udało. Po tym jak zamkniesz i po chwili wrócisz to się nie rozłożą (ale też nie zawsze) a jak wrócisz po kilku minutach to jednak i tak się rozkładają na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo ten "bajer" z Audi jest bardzo funkcjonalny. Ile razy otwieram drzwi w aucie po to, żeby tylko coś z niego wyjąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności