Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Kiedyś przewinęło mi się kodowanie, fizycznego ograniczenia prędkości (pedał gazu) w zależności od rozpoznanego znaku z ograniczeniem prędkości przez kamerę. Szukałem, ale teraz nie mogę tego odnaleźć. Czyli kamera rozpozna znak 50km/h i szybciej nie pojedziesz wciskając pedał gazu. Może ktoś coś?!

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że do ograniczenia prędkości do dozwolonej służy opcja ""uwzględniaj dopuszczalną prędkość" w ustawieniach ACC. Dzisiaj z ciekawości włączyłem ją i nic się nie stało, to znaczy mogłem jechać szybciej, mimo że wg nawigacji i Sign Assist dopuszczalna prędkość była niższa (wiem: naraziłem się na spory mandat ;) , jechałem ponad 70km/h przy ograniczeniu do 50 km/h)

W takim razie pytanie: do czego służy ta opcja "uwzględniaj dopuszczalną prędkość". Dodam, że mam fabryczne ACC do 210 km/h, czyli nie jest to efekt jakiegoś błędnego kodowania.

Z drugiej strony takie mechaniczne odcięcie możliwości przyspieszenia, mogłoby być w niektórych sytuacjach niebezpieczne, choćby przy wyprzedzaniu.

ACC.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc na tempomacie aktywnym, samochód sam powinien dostosowywać prędkość do znaków drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej... Nie przesadzaj. Gdy auto nie czyta znaków to jak miałoby się dostosować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ysebulba napisał:

Jadąc na tempomacie aktywnym, samochód sam powinien dostosowywać prędkość do znaków drogowych.

Z tego co zauważyłem, że jak się włączy ograniczenie prędkości to acc się wyłącza, chyba ,że coś źle zrobiłem, bo żadnych innych efektów nie widziałem z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest opcja tylko w autach z kamerą za szybą która czyta znaki tu masz fragment tekstu promocyjnego .

 

"Ale to nie koniec. Aktywny tempomat ACC dostosowuje się nie tylko do innych aut na drodze, ale i znaków. Dzięki kamerze potrafi odczytać ich treść, a dodatkowo analizuje dane w nawigacji. W ten sposób twój Passat choćby na drodze krajowej zwolni do 70 km/h, jeśli pojawi się takie oznakowanie.

I najlepszy bajer: często obowiązujące ograniczenie ma się nijak do prędkości, z którą naprawdę można jechać. Czyli co ci z ograniczenia do 90 km/h, jeśli przed tobą znajduje się rondo? Albo co z "pięćdziesiątki", jeśli zbliżasz się właśnie do górskiej nawrotki?

Fot. Volkswagen

Nowy Passat jest na tyle nowoczesny, że potrafi analizować takie dane i samodzielnie dobrać odpowiednią prędkość. Dzięki temu masz pewność, że nie wpadniesz na rondo z zabójczą prędkością. Że przed górskim wirażem samochód sam zwolni np. do 25 km/h. Chociaż to nie wynika z treści znaków."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lukass napisał:

Z tego co zauważyłem, że jak się włączy ograniczenie prędkości to acc się wyłącza, chyba ,że coś źle zrobiłem, bo żadnych innych efektów nie widziałem z tego.

A gdzie włączasz to ograniczenie prędkości? W ACC ta opcja na fotce powyżej? Ja to zaznaczyłem i mogłem jechać szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ysebulba napisał:

To jest opcja tylko w autach z kamerą za szybą która czyta znaki tu masz fragment tekstu promocyjnego .

 

"Ale to nie koniec. Aktywny tempomat ACC dostosowuje się nie tylko do innych aut na drodze, ale i znaków. Dzięki kamerze potrafi odczytać ich treść, a dodatkowo analizuje dane w nawigacji. W ten sposób twój Passat choćby na drodze krajowej zwolni do 70 km/h, jeśli pojawi się takie oznakowanie.

I najlepszy bajer: często obowiązujące ograniczenie ma się nijak do prędkości, z którą naprawdę można jechać. Czyli co ci z ograniczenia do 90 km/h, jeśli przed tobą znajduje się rondo? Albo co z "pięćdziesiątki", jeśli zbliżasz się właśnie do górskiej nawrotki?

Fot. Volkswagen

Nowy Passat jest na tyle nowoczesny, że potrafi analizować takie dane i samodzielnie dobrać odpowiednią prędkość. Dzięki temu masz pewność, że nie wpadniesz na rondo z zabójczą prędkością. Że przed górskim wirażem samochód sam zwolni np. do 25 km/h. Chociaż to nie wynika z treści znaków."

Tylko pytanie czy to się tyczy też przed liftów ? Bo z tego co wiem po lifcie można faktcyznie  auto może według nawigacji i znaków dostować prędkości i nawet niby na światłach wyhamować.  

2 minuty temu, JanekM napisał:

A gdzie włączasz to ograniczenie prędkości? W ACC ta opcja na fotce powyżej? Ja to zaznaczyłem i mogłem jechać szybciej.

Ja ten ogranicznik włączałem na kierownicy na przycisku, bodajże  skrót "lim" czy jakoś tak. dawno się tym nie bawiłem, więc nie pamiętam już dokładnie, ale chyba będę musiał spróbować znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na Ruskim forum że tak ale trzeba zmienić radar . Chyba arteony z przed liftu już to miały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można uruchomić w przedlifcie, trzeba zmienić Radar na 3qf zdjąć CP wgrać kody swap i zakodować. Musi być kamera z TJA i nawigacja. 

https://vwcoding.ru/MQB/pACC/

Edytowane przez tomolowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączyłem ten ogranicznik z kierownicy i działa, jak się ustawi prędkość to szybciej nie pojedzie chyba, że się mocno wciśnie gaz do oporu to wtedy "zapipa" i można przyśpieszyć, ale jak włączy się ten LIM to ACC nie działa. A w ustawieniach AC nie mam tej opcji uwzględnij dopuszczalną prędkość, tylko niżej w czytaniu znaków  powiadomienia o przekroczeniu prędkości można wybrać - więc może to co Ty masz to to samo, że jak przekroczysz prędkość to alb będzie sygnał dźwiękowy albo coś się pojawi.

IMG_20220108_120417.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 8.01.2022 o 11:54, Lukass napisał:

W takim razie pytanie: do czego służy ta opcja "uwzględniaj dopuszczalną prędkość". Dodam, że mam fabryczne ACC do 210 km/h, czyli nie jest to efekt jakiegoś błędnego kodowania

Do PACC. Jaki masz nr. radaru? W niektórych można to zakodować ale nie działa, być może jest tak u ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Q0 907 561 D Taki nr radaru mam,  ale tej opcji nie mam widocznej.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł jak ustawić aby można było otwierać i zamykać szyby z pilota ? Patrzyłem według poradników na YT, to w module 46 w ogóle nie mogłem się połączyć vdsem a zaś w module 9 nie mogłem znaleźć nić odpowiadającego za opuszczanie  i zamykanie szyb z pilota.

 

Również internety piszą aby wyłączyć automatyczne ryglowanie zamków też trzeba wejść w moduł 46 komfortu w który nie mogę wejść oraz w module 9 centralnej elektryce z którą połączyłem się nie mogłem znaleźć żadnej opcji odnośnie ryglowania zamków.

 

Patrzyłem na dwóch kablach na jednym oryginalnym i na drugim chińczyku żadnych z nich nie mogłem sobie poradzić z tymi funkcjami, natomiast udało mi się wyłączyć pikanie pasów oraz ustawić test zegarów przy włączaniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domykanie szyb jest ustawione domyślnie. Wysiadasz, dłużej przytrzymujesz klawisz ryglowania i szyby idą w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym domykaniem to chyba właśnie nie ejst domyślne, ja z tego co pamiętam musiałem to włączyć w menu w Dp gdzie są okna i wycieraczki  bo było to wyłączone i dopiero po włączeniu działało. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SeBa_ napisał:

Domykanie szyb jest ustawione domyślnie. Wysiadasz, dłużej przytrzymujesz klawisz ryglowania i szyby idą w góre.

niestety to nie działa po sprawdzałem a za chiny nie mogę połączyć sie z modułem 46 a w module 9 nie widzę opcji do włączania domykania szyb z pilota.

Edytowane przez youras88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@youras88

Według mnie trzeba szukać w bloku 09 w adaptacjach. U mnie działa opcja zamykania i otwierania szyb z pilota. Porównaj sobie adaptacje, na zdjęciu poniżej udostępniam moją konfigurację. 

 

Zrzut ekranu 30-01-2022 10.53.30.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@youras88

Znalazłem swoje notatki jak wymieniałem BCM z AK na BM. Wystarczy, że przestawisz Komfort oeffnen na active.

 

 

WhatsApp Image 2021-07-06 at 09.56.40.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności