Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Pompon napisał:

No właśnie nie działa, otwieranie taka ale zamykanie nie :/

A przypadkiem nie dotykasz klamki od wewnątrz?  Aby móc zamknąć należy dotknąć palcem w wyżłobienie, nie chwytając za klamkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, batman91 napisał:

A przypadkiem nie dotykasz klamki od wewnątrz?  Aby móc zamknąć należy dotknąć palcem w wyżłobienie, nie chwytając za klamkę ;)

Nie nie, robię to tak jak Bozia przykazała ;) Jest w ogóle jakaś opcja kodowania tego? Bo w radiu przywróciłem do ustawień fabrycznych zamykanie i otwieranie z tej niemocy ale nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaskoczyło.

Faktycznie jest tak, że trzeba nacisnąć sam przycisk ale musi być u mnie spełnione kilka warunków:

1. palec ani klamka nie mogą być mokre

2. trzeba zasłonić cały przycisk, na pół nie reaguje

3. muszę odczekać tak trzymając ok 2 sekundy, nie reaguje to tak szybko jak przy otwieraniu

 

Generalnie jest to strasznie niewygodne, bo muszę wygiąć rękę, żeby kciukiem zasłonić cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem oświetlenie na nogi podpiąłem pod BCM teraz chciałbym aktywować tą funkcje.  Co muszę przestawić w Adaptacja BCM żeby się świeciły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Pompon napisał:

Dobra, zaskoczyło.

Faktycznie jest tak, że trzeba nacisnąć sam przycisk ale musi być u mnie spełnione kilka warunków:

1. palec ani klamka nie mogą być mokre

2. trzeba zasłonić cały przycisk, na pół nie reaguje

3. muszę odczekać tak trzymając ok 2 sekundy, nie reaguje to tak szybko jak przy otwieraniu

 

Generalnie jest to strasznie niewygodne, bo muszę wygiąć rękę, żeby kciukiem zasłonić cały.

Przykładaj zewnętrzną część dłoni (tak jakbyś chciał zegarek porzyłożyć ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Stałem się posiadaczem Passata 1.8 kombi, z 2017 roku. Tak śledzę to forum i ten temat, stąd moje pytanie, czy ktoś był z okolic Katowic albo Warszawy co podjął by się aktywowania lane assist i innych funkcji ,które można zakodować w tym aucie. W aucie jest FA,ACC high, i czytanie znaków, nawigacja Discover Media Pro w pełni dotykowa.

Z góry dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nowy użytkownik B8 2.0 TDI 150KM DSG.

Wziąłem się od razu za kodowanie, nabyłem OBDeleven i utknąłem na Line Assist. Piszecie w tym wątku że Wam poszło to kodowanie. Korzystam ze wskazówek które umieściliście i niemieckiej instrukcji dostęnej na onedrive.

W jednym z początkowych kroków kodowania jest zmiana:

STG A5 Codierung

Byte 16 Bit 7 aktivieren. Próbuję ustawić tę wartość ale pojawia się błąd: funkcja przerwana, silnik pracuje. Taka sama sytuacja występuje przy Byte 00 Bit 0 (chociaż w niektórych instrukcjach tego kroku nie ma). Pozostałe parametry przyjmuje system bez problemu. Z pominięciem bajt'u 16, bit'u 7 wyskakuje mi "usterka systemu Line Assist" w samochodzie.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Ewentualnie poproszę o wskazówki jeżeli macie doświadczenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lukass napisał:

Cześć wszystkim

Stałem się posiadaczem Passata 1.8 kombi, z 2017 roku. Tak śledzę to forum i ten temat, stąd moje pytanie, czy ktoś był z okolic Katowic albo Warszawy co podjął by się aktywowania lane assist i innych funkcji ,które można zakodować w tym aucie. W aucie jest FA,ACC high, i czytanie znaków, nawigacja Discover Media Pro w pełni dotykowa.

Z góry dzięki za info :)

Mogę pomóc w okolicy Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Eldar napisał:

Mogę pomóc w okolicy Kalwarii Zebrzydowskiej. 

To super, dzięki za odzew to odezwę się na priv  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem RAIN CLOSING -  robiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

Wyczytałem że problemem może być mój czujnik deszczu RLHS - poniżej zrzuty z VCDS

Ma ktoś może pomysł jak to rozwiązać ?

IMG20210516232021.jpg

IMG20210516232044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto by to w B8 uruchomił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, perzykt napisał:

Mam problem z uruchomieniem RAIN CLOSING -  robiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

Wyczytałem że problemem może być mój czujnik deszczu RLHS - poniżej zrzuty z VCDS

Ma ktoś może pomysł jak to rozwiązać ?

Dokładnie tak. Problemem jest Twój czujnik deszczu. Zmień go na 8UO955559C i funkcja zacznie działać. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asystent pieszych. 

Udało się komuś uruchomić? 

Ma ktoś instrukcje  kodowania  w autach po 2019r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2021 o 19:01, perzykt napisał:

Mam problem z uruchomieniem RAIN CLOSING -  robiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

Wyczytałem że problemem może być mój czujnik deszczu RLHS - poniżej zrzuty z VCDS

Ma ktoś może pomysł jak to rozwiązać ?

 

 

Czytałem na zagranicznych forach, że RC zaczęło działać po restarcie ustawień DM/DP do ustawień domyślnych (po ówczesnym kodowaniu RC). Może coś w tym jest, bo u mnie nawet nie wiem kiedy przestało działać KeyLess (tylko drzwi pasażera), być może po zmianie jakiegoś kodowania. Już miałem kupować klamkę, ale po resecie DP (jak mi zaliczyło zwiechę) zaczęło działać z powrotem (reset był jeszcze przed kodowaniem RC). Jak będę miał wenę, aby konfigurować DP jeszcze raz po resecie, to napisze czy pomogło

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje pomocy z zakodowaniem LA i TJA w B8 MY17. Z osprzętu mam wszystko co potrzebne czyli  ACC i rozpoznawanie znaków. Próbowałem to zrobić zgodnie z tym filmikiem:

 

Ale niestety skończyło się na info ze lane assist jest obecnie niedostępne, a w module 44 błąd U112100 - magistrala danych, brak informacji. Może ktoś na południu Polski (Katowice -Kraków) mógłby pomóc?

@Eldar?

Edytowane przez Stachuu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2021 o 16:44, ryger napisał:

Czytałem na zagranicznych forach, że RC zaczęło działać po restarcie ustawień DM/DP do ustawień domyślnych (po ówczesnym kodowaniu RC). Może coś w tym jest, bo u mnie nawet nie wiem kiedy przestało działać KeyLess (tylko drzwi pasażera), być może po zmianie jakiegoś kodowania. Już miałem kupować klamkę, ale po resecie DP (jak mi zaliczyło zwiechę) zaczęło działać z powrotem (reset był jeszcze przed kodowaniem RC). Jak będę miał wenę, aby konfigurować DP jeszcze raz po resecie, to napisze czy pomogło

Co to jest DM/DP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discovery Media i Discovery Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Deo napisał:

Discovery Media i Discovery Pro

Robiłem reset, opcja RC do wyboru pojawiła się, odhaczyłem żeby była aktywna i mimo to nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc zakodować panel klimatyzacji dotykowy? Gdzieś w okolicach Warszawy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Lane assist + acc, czy ktoś może próbował aktywować tym sposobem TJA ?

 

Aktywacja Traffic Jam Assist (TJA) (wymagana kamera A5 + ACC)
Wybierz sterownik A5 (camera)
Kodowanie
Bajt 16, Bit 5 (STA)
Wybierz sterownik 13 (Adaptive Cruise Control)
Kodowanie
Bajt 01, Bit 3 Traffic_jam_dependent_linear_tracking -> activated
Bajt 01, Bit 4 Assistent_for_traffic_hold_up -> activated
Bajt 02, Bit 0 Automatic driveaway by pretrigger -> activated
Bajt 02, Bit 1 Automatic driveaway after short stop -> activated
Bajt 02, Bit 2 Driveaway by triggerleaver -> activated
Bajt 02, Bit 4 Curve_assistent -> activated
Bajt 03, Bit 5 Traffic_jam_assistant_in_car_menu -> activated
Bajt 04, Bit 2 Emergency_assist ->installed
Bajt 04, Bit 7 Dense_traffic -> activated
Bajt 06, Bit 3 Emergency_steer_assist -> activated
Niektóre z bitów mogą być już aktywne. Pozostaw je aktywne.
Wybierz sterownik 44 (Układ wspomagania kierowania)
Dostęp bezpieczeństwa (19249)
Kodowanie
Bajt 02, Bit 0 Heading control assistant -> active
Bajt 06, Bit 0 Traffic jam guidance assist -> active
Wybierz sterownik 5F
Dostęp bezpieczeństwa (20103)
Adaptacje
Fahrzeug funktionsliste BAP2 generation erweiterung:
Front_traffic_assist_0x41 -> activated
Front_traffic_assist_0x41_msg_bus -> terminal 15
Vehicle configuration:
VZA pro: On
Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności i zaakceptowaniu każdej zmiany w miarę jej
wprowadzania, należy zresetować DM. Po ponownym uruchomieniu wyłącz samochód, a
następnie wysiądź z samochodu i zablokuj go. Poczekaj 5 minut, a następnie wróć do
samochodu, uruchom go i jedź na jazdę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności