Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak włączyłem Personalizacje 1.x nie pokazuje mi obrazka samochodu na zegarach.

Jest to Seat Tarraco.

W ustawieniach Radia(5F) tam gdzie jest status samochodu i można wybrać kierowcę tez brak ikonki. Po prostu puste pole.

Czy ma na to wpływ profil1.x może na 2.x będzie dobrze?

137564276_3981122165255856_6192561554069765958_o.jpg

 

20210112_181337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uważaj,  zrobiłem wszystko po kolei i myślałem, że jest ok. Najpierw wywaliło błąd amortyzatorów a potem już się posypało i nawet przywrócenie sterowników z historii nie pomogło. O kosztach kasowania błędów w serwisie nawet nie wspomnę.

Jeżeli nie masz doświadczenia w długim kodowaniu to poproś kogoś o pomoc.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 20:20, marcinkansy napisał:

Możesz podesłać kodowanie LA dla b8 2015? Dopiero zakupiłem obd11.

 

 

Robiłem wg instrukcji z pierwszego posta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 13:21, twinsen napisał:

08 - Air Conditioning Unit, Długie kodowanie, "Store recirculation air setting for terminal 15 off" na Save

 

Screenshot_20201116-131551_OBDeleven.thumb.jpg.8bb205fefd5b5ff693e344e58d6b7c11.jpg

 

Od tej pory przycisk będzie miał pamięć, czyli będzie działał tak jak wg mnie powinien :> 

A co muszę zrobić, by AA działało na USB-C umieszczonym pod podłokietnikiem w schowku?

Czy da się ustawić, by AA działało i tu i tu?

Witajcie. Jestem tu nowy i nie widziałem tematu by się przywitać - więc jakby co przywitam się tutaj ;).

Odpowiadając na twoje pytanie o usb-c i Android Auto - dla większej wygody sprawdź czy AA nie będzie Ci działało bezprzewodowo tj. bez kabli. Z wcześniejszych postów doczytałem że masz MIB3. Miałem okazję niedawno "poustawiać" znajomemu wszystko w nowyn Tiguanie po lifcie wyposażonym w Composition Media MIB3 z fabryczną opcją App Conmect. We Connect, profile kierowców i inne pierdoły. VW się tym nie chwalił, sprzedawcy ASO też nie wiedzą co sprzedają - a Android Auto pracuje bez kabli. Gdzieś czytałem że pracują nad bezprzewodowym CarPlay'em ale nie AA. Zainstaluj najnowszy soft AA w telefonie i sprawdź.

Edytowane przez Sajmons123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pomimo Androida 11, w aucie AA tylko po kablu. Szukam kogoś kto wie co trzeba zrobić by uaktualnić metodę połączenia na bezprzewodową.

Edytowane przez mkpol
Ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam passata z maja 2018. Wydaje mi się że mam wszystkich asystentów ale nie mam navi. Czy jest możliwość włączenie czytania znaków drogowych?

PS. Udało mi się włączyć czytanie znaków drogowych przez VCDS.

Edytowane przez borus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy jest możliwość podniesienia prędkości dla ACC ( obecnie 160 km/h ) ??

Drugie pytanie dotyczy automatycznego składania lusterek przy zamykaniu auta ( keyless ) . Chciałbym aby działało to tylko poprzez przytrzymanie przycisku pilota . Jak to zakodować ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Lukasb8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1: Jest to zablokowane kodem SWAP, więc nie tak łatwo to zrobić (można ew. zmienić na 210) - musiałbyś np. Eldara spytać czy jest w stanie ci to ogarnąć, bo kiedyś o tym wspominał.

Ad.2: 09/adaptacje/Access control 2/Funk Spiegelanklappung Modus - zmienić z "by look command" na "by convenience operation" (dla aut MY14-16)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Pytanie o B8 2020r model 2021r

Gdy jest Front Assist z funkcją awaryjnego
hamowania City to czy bez rozbudowy można aktywować Aktywny Tempomat?

Gdy ma Lane Assist czy można aktywowac bez rozbudowy o kolejne czujniki automatyczne światła drogowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2021 o 20:25, saper_wroc napisał:

Ad.1: Jest to zablokowane kodem SWAP, więc nie tak łatwo to zrobić (można ew. zmienić na 210) - musiałbyś np. Eldara spytać czy jest w stanie ci to ogarnąć, bo kiedyś o tym wspominał.

Ad.2: 09/adaptacje/Access control 2/Funk Spiegelanklappung Modus - zmienić z "by look command" na "by convenience operation" (dla aut MY14-16)

 

Bardzo dziękuję za pomoc , nawet nie muszę zamykać z pilota - wystarczy przytrzymać dłużej dłoń na klamce i też się domykają szyby i lusterka ?

 

Jeśli chodzi o tempomat to właśnie chodzi mi o zmianę na 210 km/h . To już wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak dalej kwestia SWAP-kodów, więc dalej zabawa dla kogoś kto potrafi to zabezpieczenie złamać ;)

 

Jak akumulator będzie słaby to prawdopodobnie przestanie ci działać domykanie szyb i chowanie lusterek po przytrzymaniu przycisku/klamki - trzeba wtedy tylne szyby przyuczyć, a finalnie zmienić akumulator ;)

 

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znajdzie się na forum kolega z VCDS-em żeby zakodować elektryczną klapę w B8 z okolic Katowic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie ale sytuacja mnie wkurza więc muszę znaleźć sposób na to ? automatyczne wyciszanie muzyki ( audio BT ) przy powiadomieniach na telefon . Da się to wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat trzeba zrobić w Androidzie, np. w programie jakiego ja używam - ReplaIO, jest taka opcja by się to nie wyciszało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2021 o 12:40, Kucharp napisał:

Cześć. 

Pytanie o B8 2020r model 2021r

Gdy jest Front Assist z funkcją awaryjnego
hamowania City to czy bez rozbudowy można aktywować Aktywny Tempomat?

Gdy ma Lane Assist czy można aktywowac bez rozbudowy o kolejne czujniki automatyczne światła drogowe? 

Co do ACC to nie wiem. Natomiast automatyczne drogowe to na pewno można. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2021 o 12:40, Kucharp napisał:

Gdy jest Front Assist z funkcją awaryjnego
hamowania City to czy bez rozbudowy można aktywować Aktywny Tempomat?

na pewno musisz wymienić przyciski na kierownicy by mieć przycisk do aktywacji ACC (określenie odległości). Potrzebne jest też podpięcie do serwerów VW. U siebie też o tym myślałem ale jak liczyłem jakiś rok temu to zabawa kosztowałaby mnie ok 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare stron wcześniej jest o ustawieniach włączenia alarmu ruckmeldungi itd.

Kiedyś miałem octavie i tam jak drzwi któreś nie były zamknięte do końca to przy zamykaniu pojawiał sie inny dźwięk.

Czy powyższy linkiem da radę ustawić tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam problem z uruchomieniem trybu serwisowego wycieraczki w radiu. Robię to wg. instrukcji eldara. Wszystko zaadoptowane ale nie mam tej opcji w radiu. Jakieś pomysły? (Reset radia zrobiony, przynajmniej tak mi się wydaje).

20210305_183733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 w radiu nie widziałem tego trybu, ale aby go aktywować wystarczy zgasić zapłon i niezwłocznie pociągnąć dźwigienkę wycieraczek w dół, jak na jednorazowe wytarcie szyby - wycieraczki zatrzymają się na górze szyby w pozycji serwisowej.

Powrót do położena spoczynkowego - włączyć zapłon i ponownie jednorazowo uruchomić wycieranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi. 

Mam jeszcze pytanie 

Co i jak trzeba zakodować żeby uruchomić Light Assist(Automatyczne długie) dla Led Basic gdy  Lane Assist już jest. 

Z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności