Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Po przekodowaniu usb na usb_ipod przestaw w adaptacjach to co poniżej - connection 1 na active..

Screenshot_20201105-203517.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy da się wymusić zakończenie procesu wypalania DPF jakimś parametrem np. gdy chce zgasić silnik, a nie chce robić tego w trakcie dla ochrony oleju przed paliwem .

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, cz da się do MFA dodać informację na ile jeszcze zostało AdBlue w zbiorniku - dziś jechałem Skodą Octavią w której takie info było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, perzykt napisał:

Mam pytanie, cz da się do MFA dodać informację na ile jeszcze zostało AdBlue w zbiorniku - dziś jechałem Skodą Octavią w której takie info było ?

IMG_20201113_190408.thumb.jpg.9f3aabd340f397a89b9e6a95697621a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WooojaS napisał:

IMG_20201113_190408.thumb.jpg.9f3aabd340f397a89b9e6a95697621a6.jpg

Super, ja mam zwykłe zegary i nie mam takiej informacji z poziomu MFA - da się to jakoś doprogramować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2017 o 15:41, Dean napisał:

Takiego, który obsłuży Twój samochód. Auto masz z 2016 więc 16.8.3 i wyżej. 

Witam, a dla b8 tsi z 2015?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy da się zakodować by tylna kamerka nie odpalała się automatycznie po wrzuceniu R tylko na żądanie, przyciskiem?

Próbowałem długim kodowaniem w module 75-Parking Assistant "Aktywacja sygnalizacji przy parkowaniu" z Automatycznie na Ręcznie, ale to nie działa.

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

08 - Air Conditioning Unit, Długie kodowanie, "Store recirculation air setting for terminal 15 off" na Save

 

Screenshot_20201116-131551_OBDeleven.thumb.jpg.8bb205fefd5b5ff693e344e58d6b7c11.jpg

 

Od tej pory przycisk będzie miał pamięć, czyli będzie działał tak jak wg mnie powinien :> 

W dniu 5.11.2020 o 20:39, saper_wroc napisał:

Po przekodowaniu usb na usb_ipod przestaw w adaptacjach to co poniżej - connection 1 na active..

 

A co muszę zrobić, by AA działało na USB-C umieszczonym pod podłokietnikiem w schowku?

Czy da się ustawić, by AA działało i tu i tu?

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem jaki hub ma MIB 3, do 2 i 2,5 było kilka rodzajów hubów - zależnie od literki końcowej mogły np obsługiwać CarPlay na jednym lub dwóch gniazdach (trzecie, z tyłu tunelu pod nawiewami było tylko gniazdem zasilającym z tego co widziałem).

W B8 2018 AA działa zarówno ze schowka w podłokietniku, jak i z półeczki na telefon, a tam w adaptacjach mam ustawione connection 1 i connection 2 jako activated.

Co do MIB 3 to jak już wspominałem - nie mam pewności co do rodzajów hubów USB, być może działa to na tej samej zasadzie i wystarczy aktywować, a być może ma ograniczenia sprzętowe jak w przypadku CarPlay, gdzie były wersje tylko na jedno gniazdo, mimo np 3 gniazdek fizycznie w aucie.

 

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 21:29, perzykt napisał:

Super, ja mam zwykłe zegary i nie mam takiej informacji z poziomu MFA - da się to jakoś doprogramować ?

Woojas, podasz procedurę zaprogramowania tej funkcji w MFA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele, czy ktoś może powiedzieć jak vcds zakodować nową przetwornicę odpowiedzialną za światła mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2018 o 23:38, Eldar napisał:

Widzę że o mnie mowa :D Zapraszam na aktywacje Lane Assist, Sign Assist, Light Assist i Dynamic Light Assist (wycinanie wiązki światła żeby nie oślepiać - potrzeba reflektory LED TOP).

Jakieś inne małe zmiany tez mogę zrobić.

[email protected] 

Witaj 

Interesuje mnie aktywacja lane assist i dekodowanie radia w celu obsługi android auto w Vw Passat rok produkcji 2018 

Proszę o informację jak możemy się skontaktować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać odnośnie Light assist w Golf 7 '14 - mam usterke.

Fabrycznie miałem zamontowane tylko rozpoznawanie znaków. Zakodowałem Light assist i lane assist przez vcds, wszystko działało ok.

W momencie gdy z light assist przestawiłem na Dynamic light assist w sterowniku A5 do teraz podczas pchniecia meanetki pojawia mi sie komunikat na desce "Light assist usterka". Po zmianie w A5 z Dynamic light assist na Light Assist dalej to samo ( light assist usterka). 

I tu mam pytanie czy jesteś w stanie mi pomóc aktywować Light assist?

Co ciekawe, moduł A5 pokazuje brak błędów, natomiast jak robie pełny skan, to moduł A5 zaznacza na czerwono jakby był błąd.

 

Kodowanie Light assist robiłem tak:

Modul 09 - adaptacja

Menusteuerung Fernlichtassistent Werkseinstellung, ustawione present

Menusteuerung Fernlichtassistent, ustawione present

Modul 09 > kodowanie > Byte 02 > Bit 0-2 " Bi-Xenon z Light Assist" ustawione

Modul A5 > Byte 02 >" Bi-xenon with high beam assist/ light assit "

 

Czy pomoże ktoś mi jak ustawic Light Assist lub zamiast tego aktywowac Dynamic Light assist? Lampy bixenon skretne z przesłonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie czy poza zakodowanie automatycznego zamykani da się tez zakodować automatyczne otwieranie po zbliżeniu się z kluczykiem keyfree do auta wraz z sygnałem światłami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2020 o 23:06, twinsen napisał:

Co jeszcze jest fajnego w tym module:

function_configuration_radio:

- Hybrid_Radio_addional_online_data na AKTYWOWANO

- online_radio na 'native_hmi_only'

@twinsen mialem dzis troche czasu i pobawilem sie tym i mam dodatkowe pytanie.

Twoje adaptacje zadzialaly ale radio nie potrafi pobrac listy stacji - dostaje komunikat, że radio nie jest dostępne i aby sprobowac później. Poza tymi dwoma opcjami cos jeszcze zmieniales? Czy może zdarzały Ci się podobne komunikaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć We Connect pełne, opłacone z tego co wiem.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam WeConnect Plus i aktywny pakiet danych. Sądziłem, że może coś jeszcze robiłeś o czym nie wspominałeś. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź zrób restart MIBa. I potem poczekaj trochę.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Staram się zakodować Lane Assist w b8 2015r . Wszystko wydaje się poprawnie zrobione tyle , że w STG 44 nie mam w ogóle byte 3 . STG A5 wywala błąd "układ kierowniczy - interfejs asystenta kontroli pasa ruchu niezakodowany" i tego błędu nie mogę skasować . LA pojawiło się w menu ale oczywiście nie można go włączyć.

Kodowanie przez obd11

Edit : dzisiaj po odpaleniu błąd już mogłem usunąć i LA działa . Magia ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności