Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, tomolowski napisał:

To jeszcze chyba zależy jakie radio bo u mnie w 3Q0 035 874 B wszystko poza zakresem .

Ja mam rok produkcji 2019, ale rok modelowy 2020, stąd być może jest to u mnie a u Ciebie np. nie. Warto zatem dodać, że prawdopodobnie moje radio znajduje się jeszcze tylko w Tiguanie też MY2020.

Jak ktoś kupi najnowszego Passata/Tiguana, to moje mody powinny działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli u ciebie siedzi MIB 2,5 raczej,stąd różnica. Mógłbyś podać nr.jednostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomolowski napisał:

Czyli u ciebie siedzi MIB 2,5 raczej,stąd różnica. Mógłbyś podać nr.jednostki

Z tego co obczaiłem po numerach sprzętu, to jest MIB3. Będę w aucie zrobię fotkę seriali i firmware i wrzucę tutaj.

image.thumb.png.b217d647608f5403ea2bd838516110d6.png

 

Dobra znalazłem, to coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sprawdzać u Ciebie na 100% jest MIB 3 .A to już całkiem inny świat w porównaniu z tym co jest w naszych autach.

Edytowane przez Ysebulba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ysebulba napisał:

Nie musisz sprawdzać u Ciebie na 100% jest MIB 3 .A to już całkiem inny świat w porównaniu z tym co jest w naszych autach.

No ale jak pisałem - jak ktoś kupi teraz autko i będzie chciał to WiFi na 5GHz to już wie jak - sprawdziłem, działa ;-)

Od siebie zadam pytanie - jeśli ktokolwiek wie gdzie mogą być ustawienia modułu GSM i jego modemu, bo u mnie niestety pracuje tylko w trybie 3G, przynajmniej prędkości o tym świadczą (5-8 MBit download i tyle samo upload). Chciałbym sprawdzić czy przypadkiem nie da się włączyć LTE. Bo modem na pewno ma LTE, tylko pewnie zablokowane jak połowa rzeczy które każdy sobie musi poustawiać pod siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ysebulba napisał:

Nie musisz sprawdzać u Ciebie na 100% jest MIB 3 .A to już całkiem inny świat w porównaniu z tym co jest w naszych autach.

No wszystko jasne? ale nr.jednostki  mógłbyś wrzucić chociaż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomolowski napisał:

No wszystko jasne? ale nr.jednostki  mógłbyś wrzucić chociaż. 

A to nie jest to co na zdjęciu? Gdzie tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś podpowie jak wyłączyć  dźwięk  który towarzyszy pojawianiu się wyskakujących informacji (błędu ) na wyświetlaczu. Mam vcds lecz w kodowaniu długim licznika nie mam opisów .Sprawa dotyczy

AUDI A4 B9 2016 rok ale chyba będzie to samo co w passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Wifi - w jaki sposób z tego korzystać. Radio łączy się z telefonem poprzez HotSpot ale żadne funkcje wymagające internetu nie działają. Do czego można używac tego HotSpota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć wykupioną w VW usługę Car-Net za jedyne 350PLN/rok

Wtedy będziesz miał m.in pokazywane w nawigacji korki, wyszukiwanie punktów POI itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Freddie napisał:

Musisz mieć wykupioną w VW usługę Car-Net za jedyne 350PLN/rok

Wtedy będziesz miał m.in pokazywane w nawigacji korki, wyszukiwanie punktów POI itp.

 

 

Ta usługa nie nazywa się już Car-Net tylko We Connect i jest zawsze na 3 pierwsze lata za darmo przy zakupie nowego samochodu.

Oczywiście zakładam ze spora część użytkowników tego forum kupiła auta od Niemca który płakał jak sprzedawał,

ale są też tacy którzy kupują auta nowe (bądź biorą w leasing jak jak) w polskich salonach i mają tę usługę "ot tak".

I do nich jest skierowana moja modyfikacja. Jutro jak potwierdzę, wrzucę jeszcze aktywację modułu LTE, bo znalazłem to i faktycznie jest trochę szybciej.

Mam nadzieję że źle zrozumiałem, ale te 350/na ROK to nie jest jakaś wygórowana kwota jeśli chce się korzystać z funkcji oferowanych przez producenta.

Jeśli źle zrozumiałem, to przepraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak źle zrozumiałem, więc przepraszam ponownie - wyświetlił mi się tylko ostatni post i wkurzyłem się na sformułowanie "jedynie 350 zł".

W starszych autach, o ile nie ma to trzeba dołożyć slot na kartę SIM wraz z taśmą i tym zajmują się odpowiednie warsztaty elektroniczne np. Eldar z Barwałdu.

Dużo też zależy od radia i czy ma modem. Wtedy wkłada się np. dowolnego prepaida i jest sieć, nie trzeba mieć od VW usług wykupionych.

Inna sprawa jest właśnie w nowszych autach, tylko z e-sim. Ja jestem niestety skazany na Cubic Telcom. Reszta jak w opisie parę postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Co do nazewnictwa - Kliknij w link podany wyżej przeze mnie i doczytaj

2) kolega perzykt jak widać ma samochód z 2015r więc raczej nie pyta o Wifi w Passacie z 2020r, ale nie chcę być jego adwokatem, więc niech się sam wypowie

3) Tak źle zrozumiałeś.

 

P.S. Fajnie, że wrzucasz tu modyfikacje jakie odkryłeś. Niestety po tonie powyższej wypowiedzi mam wrażenie, że czujesz się lepszy od innych użytkowników forum co "kupili od Niemca, który płakał jak sprzedawał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moje auto jest z 2015 z polskiego salonu - kupiłem go z firmy z Wawy i poprzedni właściciel raczej się cieszył a auto ma pełną historię serwisową :-).

Chciałbym wiedzieć jako używać WiFi w moim aucie i jakie ma możliwości moje radio w tym zakresie - nazwa audio wg specyfikacji sprzedawcy to "Composition Colour":

image.png.888eed12589e6077768734001556d707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że dla "Compoition Colour" Wifi nic nie wnosi.

 

Sprawdź tu Link, ale jak "przeklikałem" Passata 2015r bez nawigacji to mam rezultat: "We Connect i Car-Net niestety nie są dostępne do Twojego pojazdu"

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 00:31, twinsen napisał:

Inna sprawa jest właśnie w nowszych autach, tylko z e-sim

Zaraz, zaraz.... w nowym Arteonie 2020... mogę udostępnić net poprzez HotSpot z Iphone’a i radio internetowe gra..znaczy net jest....?

wiec chyba nie jesteśmy skazani na E-sim?

pytanie tylko jak mogę sprawdzić i zrobić aktualizacje online....?

mieli i mieli i nic z tego nie wynika

Czy jest tutaj ktoś z Poznania, okolic lub Ew  Dlsl czy zach pd Polski , kto ogarnia kodowania i pomógł by mi w tym temacie? Będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy orientuje się ktoś jak ustawić tylną kamerę w B8 kombi aby się szybciej zamykała? Albo jak wymusić zamknięcie na żądanie? Odwożę dzieci do szkoły, i żeby wyciągnąć coś z bagażnika muszę gasić samochód i czekać  aż się to gówno zamknie. Jest to mega irytujące.

 

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie u mnie jest tak, że jak wrzucę P to od razu się zamyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja mam manual ... 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności