Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

ACC to aktywny tempomat, a tryby jazdy zmieniają ustawienia zawieszenia, skrzyni, silnika itd. Trochę odrębne sprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, ale to o czym pisze kolega powyżej jest w sekcji ostawień ACC i kolega nie ma guzika.

Jakby miał guzik to my masz racje i wtedy tryby ustawiaja silink i skrzynie do jazdy a nie ACC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2020 o 22:13, drastic napisał:

Witam wszystkich, mam paska z 2017 ale po lificie ściągniętego z niemiec. W Discover Pro miałem w ustawieniach Samochodu > Asystentów możliwość wyboru trybu jazdy (Eco, Standard, Comfort, Sport) jednak pogrzebałem nieco w kodowaniu i opcja zniknęła. Co ciekawe nie mam przycisku Drive Mode. Czy wie ktoś, co może odpowiadać za przywrócenie tej fukcji?

Moduł 13, kodowanie długie, Bajt 3, bit 7 (Change Drive_pmode_selection)

Ew. jeszcze wybór ostatniego użytego dystansu:

Module 13
Adaptacje
Distance Basic Setting Option na ACTIVE
 

Po obu przytrzymaj guzik power przez ok 10sek (aż się radio uruchomi ponownie).

Jakby chciał "hasło" to 20103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tak jak to bywa z komputerami. Trzeba wyjść wejść i działa.

Miałem aktywne Moduł 13, kodowanie długie, Bajt 3, bit 7 (Change Drive_pmode_selection).

Odznaczyłem, zapisałem a potem na nowo zaznaczyłem i zapisałem.

Działa.

W dniu 19.08.2020 o 08:37, noogman napisał:

tak wiem, ale to o czym pisze kolega powyżej jest w sekcji ostawień ACC i kolega nie ma guzika.

Jakby miał guzik to my masz racje i wtedy tryby ustawiaja silink i skrzynie do jazdy a nie ACC.

A wiesz że masz rację, miałem coś takiego jak tutaj... ale szlag to trafił.

gAKGc4N.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób w B8 można włączyć funkcję automatycznej aktywacji DLA po włączeniu auta aka. Automatic DLA activation?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, drastic napisał:

W jaki sposób w B8 można włączyć funkcję automatycznej aktywacji DLA po włączeniu auta aka. Automatic DLA activation?

Spróbuj.

moduł 09, adaptacje (oczywiście najpierw daj sobie dostęp 31347)

ENG141650-ENG116639-Fernlicht_assistent-Fernlichtassistent Reset -> not active

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy da się zrobić tak, żeby tylne kierunkowskazy migały podwójnym paskiem led? Tak jak to odbywa się w Golfach R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o coś takiego ?

 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to (adpatacja 09), ewentualnie jakby czasem mrugał inny segment lampy to musisz to samo zrobić dla numerów innych.

LED_rear.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Ciekawe skąd w B8 weźmie ten drugi pasek kierunkowskazu żeby go aktywować. Nie dogadacie się o jakie auto chodzi, co chcecie zrobić tylko piszecie takie bzdury :)

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 10.08.2020 o 14:42, Mat B8 napisał:

Pytanko wie moze ktos jak zakodowac aby szyby po zamknieciu auta sie same zamykaly jest tak opcja ?

Mam jeszcze drugie pytanie czy w przypadku manuala 2.0 tdi 190km ten "lag na pedale gazu" działa ?

Spróbuj tego:

09 - Central Electrics

kod dostępu 31347

Adaptations
ZV Komfort Freigabenachlauf FH bei Tueroeffnen Abbrechen -> “Not Active” (domyślnie powinno być: Active).

Nie próbowałem czy i jak działa więc przetestuj.

12 godzin temu, Eldar napisał:

Taaa... Ciekawe skąd w B8 weźmie ten drugi pasek kierunkowskazu żeby go aktywować. Nie dogadacie się o jakie auto chodzi, co chcecie zrobić tylko piszecie takie bzdury :)

Może robił jakąś przekładkę lamp i kombinuje - chyba GTE miał pełne kierunkowskazy z tyłu ?

https://forum.obdeleven.com/thread/1873/tail-light-coding

Edytowane przez d4r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli miganie tymi dwoma paskami:

image.png.1a36c685296cf9763e3c6d81e21c2e70.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są światła pozycyjne, czerwone, nie bardzo widzę sens migania nimi w trakcie jazdy (pomijam kwestię legalności takiej przeróbki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku nie było pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, saper_wroc napisał:

To są światła pozycyjne, czerwone, nie bardzo widzę sens migania nimi w trakcie jazdy (pomijam kwestię legalności takiej przeróbki).

Ale przecież przy włączonym kierunku pozycja zmienia kolor na pomarańczowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są 2 zupełnie osobne ledy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, perzykt napisał:

Ale przecież przy włączonym kierunku pozycja zmienia kolor na pomarańczowy ?

Po zmianie tylnych lamp z CL na HL i niedokładnym przekodowaniu masz nawet szansę mieć równocześnie czerwony i pomarańczowy ten pasek, bo nie gasną wtedy diody pozycyjne, a odpala kierunkowskaz na swoich żółtych diodach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem u siebie lusterka na składane elektrycznie. Odznaczyłem VCDSem kodowanie w drzwiach pasażera i kierowcy. Lusterka składają się po przekręceniu przęłącznika od lusterek. Nie mogę sobie jednak poradzić z zakodowaniem lusterek tak aby składały się z pilota. Ktoś podpowie? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 21:31, perzykt napisał:

Mam inne pytanie dotyczące lusterka po stronie pasażera. Mam elektryczne siedzenia przednie, a kierowcy jest z pamięcią. Od paru dni mam taką przypadłość, zamykam auto z pilota na parkingu, potem otwieram, wsiadam i odpalam, wrzucam wsteczny a lusterko nie ustawia się na wstecznym w pozycji jak zaprogramowałem - łapie jakąś swoją dziwną pozycję. Dopiero jak wcisnę przycisk pamięci na fotelu dopiero zaczyna reagować prawidłowo. Nic takiego się nie dzieje jak samochód stoi otwarty w garażu i odpalam go na drugi dzień.

czy może to być spowodowane np. słabszym akumulatorem - ostatnio sterowniki łapią błędy za niskiego napięcia ?

Czy ma ktoś jakiś pomysł z tym temacie - czy może to być problem z samym silnikiem od dosuwania i odsuwania fotela do kierownicy ?

Zauważyłem, że nie za każdym razem fotel dojeżdża do zaprogramowanej pozycji - dopiero po wciśnięciu przycisku pamięci dojeżdża o kilka milimetrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności