Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w moim pastuchu podczas uruchamiania side assist i asystenta wyjazdu mam taki komunikat, czy to oznacza ze brak tej funkcji? Line assist działa popranie.

unnamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz takie lusterko. Jak masz tzn że możesz mieć side assist. Jeżeli nie masz to side assist nie masz w aucie, a jest w jakiś sposób zakodowany

lusterko.jpg.118f946dbc0b4ec8b36033a9851b6558.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś uszkodzenie systemu side assist , musisz się podłączyć jakimś interfejsem i zczytać błędy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc . Pozdrawiam wszystkich. Jestem w trakcie zakupu B8 190 dsg highline I mam pytanie Czy w kazdym i dzie zakodowac line asist. Dlaczego pytam bo sa dwa do wyboru. I jeden bez line asist ma grzana szybe i discovery pro. Ten z line asist nie ma szyby i discovery media. Ten co ma line asist ma tez side asist. Ale to raczej mi nie potrzebne zalezy mi na line asist 

 

Prosze o info. Jutro musze dokonac wyboru

 

Moge tez wrzucić pliki z wyposazeniem.

Edytowane przez Idealsound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Line assist zakodujesz jeśli masz na przedniej szybie, nad lusterkiem trójkątna kamerę . Po wyposażeniu podejrzewam ze oba mają

 

Tak, ma tą kamerę. Da się zakodować .9C6E2389-77C2-455B-89E6-B1D894BA481C.thumb.jpeg.47603be6b27c58475d18a7b55a9318f8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2020 o 08:04, Noetra napisał:

Dlatego zanim się zakoduje opcję automatycznego ryglowania "warto" zakodować możliwość otwarcia auta z pilota gdy silnik jest włączony bo bez tego trzeba zdejmować zaślepkę z klamki i otwierać z kluczyka ;)

Jest już coś takiego tylko w języku niemieckim 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3AE6945C79E4C9E!17729&authkey=!AMn8y885S2R-6Xg&page=View&wd=target(5G - VW Golf 7 VFL.one|b6967d74-c256-42eb-b36e-686dee05f678%2FMode Schalter Gelbe Leuchte deaktivieren|9886faaf-1a37-4c94-8132-fbf5a59532b3%2F)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/5/2020 at 12:18 PM, Ysebulba said:

Masz jakieś uszkodzenie systemu side assist , musisz się podłączyć jakimś interfejsem i zczytać błędy .

Sprawdziłem kody błędów i mam takie coś, czy wiecie jak mi pomóc?

- Sterownik asystenta zmiany pasa ruchu (automatyczna kalibracja niemożliwa) C1114F0

- Zakłócenie kamery C110400

- Magistrala danych odebrana wartość usterki U112300 / U112200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz DLA to lepiej tego nie włączaj, bo rozwalisz konfigurację świateł.

Do HBA potrzeba ledów i przynajmniej tej małej kamerki w lusterku (trójkątna też może być, ale to raczej będzie inna konfiguracja niż w aplikacji, bo aplikacja ma ustawienia pod małą kamerę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o HBA (high beam assist) czyli automatyczne światła długie, a o HBM (high beam memory) czyli zapamiętywanie automatyki długich świateł (HBA lub DLA). Mam top ledy z DLA, użyłem tej aplikacji już dawno temu i działa spoko. Wyłącza się tylko jak pokręcę pokrętłem od świateł ale jego używają częściej pracownicy ASO podczas przeglądu niż ja sam, więc to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Kupiłem ODB11 standardowe. Próbowałem to zrobic ale w sterowniku ACC nie mam lini z Brand logic w kroku3 (step3).

Czy jak dokupię PRO to to ogarnę. Nie chce wiecej kasy wydać.

 

Dzieki za informację

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu po aktywacji Lap Timer nie widzę tego w NAVI - kodowanie sterownik przyjmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lap timer jest widoczny w liczniku, ale nie każdy licznik go pokazuje.

Na pewno działa na AID w MY2018, na zwykłym w MY2016 nie wyświetla niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie dotyczące lusterka po stronie pasażera. Mam elektryczne siedzenia przednie, a kierowcy jest z pamięcią. Od paru dni mam taką przypadłość, zamykam auto z pilota na parkingu, potem otwieram, wsiadam i odpalam, wrzucam wsteczny a lusterko nie ustawia się na wstecznym w pozycji jak zaprogramowałem - łapie jakąś swoją dziwną pozycję. Dopiero jak wcisnę przycisk pamięci na fotelu dopiero zaczyna reagować prawidłowo. Nic takiego się nie dzieje jak samochód stoi otwarty w garażu i odpalam go na drugi dzień.

czy może to być spowodowane np. słabszym akumulatorem - ostatnio sterowniki łapią błędy za niskiego napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 2017

Błąd Acc,funkcja niedostępna, jak poprawnie kodowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko wie moze ktos jak zakodowac aby szyby po zamknieciu auta sie same zamykaly jest tak opcja ?

Mam jeszcze drugie pytanie czy w przypadku manuala 2.0 tdi 190km ten "lag na pedale gazu" działa ?

Edytowane przez Mat B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2020 o 14:42, Mat B8 napisał:

Mam jeszcze drugie pytanie czy w przypadku manuala 2.0 tdi 190km ten "lag na pedale gazu" działa ?

 Mam taki sam silnik i skrzynie, ja żadnej różnicy nie zauważyłem, wróciłem do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2020 o 14:42, Mat B8 napisał:

Pytanko wie moze ktos jak zakodowac aby szyby po zamknieciu auta sie same zamykaly jest tak opcja ?

Nie ma opcji aby szyby po zamknięciu auta same się zamknęły. Zamkną się tylko po przytrzymaniu guzika zamykania na pilocie. Tą opcję włącza się poprzez car -> ustawienia -> otwieranie i zamykanie -> otwieranie komfort. ustawiasz na: wszystkie okana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam paska z 2017 ale po lificie ściągniętego z niemiec. W Discover Pro miałem w ustawieniach Samochodu > Asystentów możliwość wyboru trybu jazdy (Eco, Standard, Comfort, Sport) jednak pogrzebałem nieco w kodowaniu i opcja zniknęła. Co ciekawe nie mam przycisku Drive Mode. Czy wie ktoś, co może odpowiadać za przywrócenie tej fukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli użyłeś VCDS to w folderze "Debug" masz zapisane, co tam zmieniałeś. Wystarczy wrócić do poprzednich ustawień.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie to jest wybór trybów jazdy tylko ustawienia ACC. Mam to samo i tez myślałem ze to sa tryby jazdy. Te ustawienia sie chyba odnoszą jak samochód ma przyspieszać do ustalonej prędkości jak samochód przed nim zjedzie na bok. Cos w tym rodzaju, trudno wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności