Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jedynym tego powodem jest przełączenie pokrętła świateł z AUTO na którekolwiek inne położenie - choćby na moment. Ale nic innego tego nie kasuje samo z siebie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, jeśli przekręcę pokrętło to się automatyczne długie wyłączają. Samo nie znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój przypadek jest dosyć ciekawy.

A możecie mi pokazać Wasze kodowanie tej funkcji ?

 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, dużej filozofii w tym nie ma:

09 - Adaptacje - assistance light functions (dla MY16)

fernlichtassistent reset - not active.

 

Dorzucam też niżej dla MY18

Screenshot_20200501-100926.png

Screenshot_20200501-101433.png

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a dokodowywał ktoś automatyczne długie na zwykłych lampach ? Kamerę z przodu mam trójkątną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów wie jak zmienić obrazek kombi na sedan?

IMG-1118.thumb.jpg.befadcac1fd3cf70b5025940fb9339dd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sedanie jak na screenie pomiędzy VW i EU - zapewne będzie to któreś z tych ustawień.

Edit: w 3 sedanach które miałem podpięte jest tak samo, w różnych navi, więc to na pewno będą te ustawienia.

Screenshot_20200507-104502.png

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wyświetlania ilości zatankowanego paliwa. Dziś się tym bawiłem. Obdeleven zrobił aktywację. Jednak w zbiorniku mam 1/4 paliwa a pokazuje mi 50 litrów. Czy to trzeba jakoś poprawić. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w teorii jest ilość paliwa do zatankowania, a nie ilość paliwa w baku, więc nie kłamie aż tak.

Aczkolwiek jest to całkowicie niemiarodajne wskazanie, bo zazwyczaj tankuję 5-10 l więcej niż sugeruje komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część,

Mam problem przy kodowaniu profili kierowcy bo nie potrafię w VCDS znaleźć opcji:

Personalisierung:
Personalisierung_Profilfunkion:
profiles_active
Profil_Variante:
Konto (v.2.0)
Personalisierung_aktiv:
active

To jest w adaptacji albo w kodowaniu? Pozostałe parametry mam widoczne w adaptacjach. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kodowaniu długim.

Przy czym polecam raczej konto v 1.1 - 2.0 czasem resetowała ikony w radiu przy zmianie kierowcy (przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start stop wyłączyłem zmianą napięcia ale tak dziś patrzę a w sterowniku silnika w adaptacjach jest IDE04158 - aktywacja funkcji Start-Stop...

próbował ktoś w ten sposób wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2019 o 08:40, shibby napisał:

@Ziga ja stosowałem ten opis (co prawda pbd11 ale w vcds powinno być podobnie)

 

Panowie, można zmienić przebieg km jaki jest ustawiony do następnej wymiany oleju? Jeżdżę na longlifie ale olej wymieniam co 20tysiecy i tyle chciałbym ustawić jako licznik do następnej wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem LA i kurcze po jakimś czasie pojawiają się błedy U1122 i U1123 w sterownikach:

10: Asyst.park./kierow.

13: Reg.dystansu

A5: Czujniki asyst.j.-p.

Ktoś coś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

może fajnie było by założyć jakiegoś google docsa i zebrac tam te wszystkie mody w raz z opisem ? 

łatwiej bedzie to przeglądać i dodwać nowe. Obecnie jest trochę groch z kapustą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

Mam zakodowane LN oraz TFA. Domyślnie w radiu jest włączone. Przy jeździe po mieście LN nie jest potrzebne, więc wyłączam (np w radiu, lub menu). Następnie po ponownym uruchomieniu auta LN jest aktywny, czyli nie zapamiętuje mi ostatniego stany (wyłączenia). Czy ktoś może przerabiał temat i wie co trzeba zmienić? (posiadam ODB11).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2020 o 19:42, saper_wroc napisał:

Jeśli masz bezkluczykowe otwieranie/zamykanie auta to można to zakodować, ale zamknie się od razu po wyjściu z kluczykiem, niezależnie od tego czy silnik pracuje, czy nie.

 

Dlatego zanim się zakoduje opcję automatycznego ryglowania "warto" zakodować możliwość otwarcia auta z pilota gdy silnik jest włączony bo bez tego trzeba zdejmować zaślepkę z klamki i otwierać z kluczyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 14:54, dsta napisał:

Pytanko,

Mam zakodowane LN oraz TFA. Domyślnie w radiu jest włączone. Przy jeździe po mieście LN nie jest potrzebne, więc wyłączam (np w radiu, lub menu). Następnie po ponownym uruchomieniu auta LN jest aktywny, czyli nie zapamiętuje mi ostatniego stany (wyłączenia). Czy ktoś może przerabiał temat i wie co trzeba zmienić? (posiadam ODB11).

Zobacz czy w A5 masz w długim kodowaniu tak ustawione jak na screenie, ja nie musiałem nic zmieniać żeby pamiętało ostatni status, ale to może być to.

W adaptacjach cl_15 personalization też sprawdź

_20200530_235839.JPG

Screenshot_20200531-003552.png

Edytowane przez saper_wroc
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super., wielkie dzięki. O to chodziło. Chociaż nie chciało wejść za pierwszym  razem ( funkcja niedostępna), ale po ponownym połączeniu z ODB11 zadziałało. 
A czy wiesz jak zrobić automatyczne Coming Home? Niestety w sterowniki 9, w adaptacjach (długiego kodowania nie mam) nie migę znaleźć. Szukam różnych opcji: Comfort..., Komfort, Illumination...,Coming...

Nie mogę nic znaleźć

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aussenlicht uebergreifend w adaptacjach 09 jeśli masz auto MY17 i nowsze - potem coming home verbaustatus na automatic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności