Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Jest trójkątna kamerka (nie w stopce lusterka) na przedniej szybie?

Jeśli jest to powinno dać radę.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak czy jest możliwość kodowania LA czy trzeba dokładać coś

20200323_144347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ‚odwrócenie’ działania przycisku? Jeżeli tak to w b8 tego się zrobić nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry. A taki temat - gong powiadomienia - jest możliwosc zmiany? Np. Na ten z Audi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, a co gorsza nie ma nawet jak ściszyć lub pogłośnić obecnego gongu - przynajmniej nie z poziomu OBD11/VCDS...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sterownik jest ten sam co w audi zapewne... To skąd on bierze ten gong? Musi mieć w sobie, a może by tak sterownik podmienić i przekodować... 

Czy gong z zegarów nie pochodzi w sumie... Tu gorzej. 

Edytowane przez WooojaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z zegarów - na AID gong jest bardzo głośny, na zwykłym liczniku zdecydowanie cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Próbowałem dziś poprawić ten lag na pedale gazu (zmiana VW na Audi), ale robiąc wszystko jak w tutorialu dostaję (31)Funkcja niedostępna. Czy ktoś wie o co może chodzić?

PR2016, MY2017, 1.8DSG

 

92552352_1512414615590525_6728125797430722560_n.jpg

Edytowane przez dsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie również wyskoczył ten sam błąd, jednakże po kilku próbach udało mi się przestawić na „audi”.

Moje spostrzeżenie, wydaje mi się że „podpowiadacz” zmiany przełożenia biegów później sugeruje zmianę biegu na wyższy.

Ale to bardzo subiektywne zdanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich.

Kodowanie VCDS-em  Lane Assist dla B8 2016, rok modelowy 2017 - tak jak u kol. Przemo_w1,
tylko że kodowanie:
"...IDE10872 (ADP-warning intensity lane departure warning) (Warning intensity;. lane depart warning, medium)     Medium (było fabrycznie ustawione)..."  spowoduje brak możliwości wyboru w menu...
tu musi być zakodowane tak jak w poście kol. dirve z początku tego wątku: "von Mittel auf Auswahl über Menü" czyli zmiana z poziomu "średni" - na "wybór poprzez menu"
Działa LA jak należy...

Załozyłem też hak elektryczny, zakodowany działa jak złoto, teraz jeszcze tylko papierologia i urząd, jak otworzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym pasku pokaże się menu siły reakcji, zależy od softu w navi.

Na starej navi nie miałem, po wymianie i zakodowaniu tak jak poprzednio, menu się pojawiło.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy jest na forum jakiś uprzejmy kolega który za porządny trunek pomoże uruchomić w zwykłej wersji comfortline co się da? Jestem z Piaseczna

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy co ten comfortline ma na pokładzie, bo w podstawie to za dużo nie poszalejesz, chyba że był obkupiony pakietami dodatkowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony jestem w tym temacie ale ma front assist, top ledy z tymi mądrymi długimi, rozpoznawanie znaków. Czyli ma radar w znaczku i kamere za lusterkiem. Ma czujniki przód tył ale kamery nie ma, czujnika martwego pola też nie ma. Tempomat ma zwykły. Niestety ma start stop który chciałbym wyłączyć, może uda się line assist włączyć, czytałem że można też coś z pedałem gazu zadziałać i wrzucając wsteczny spowodować żeby się lusterko obniżało. Pewnie bez podłączenia wiele się nie dowiem

 

Edytowane przez osin1112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisałeś to Lane assist, obniżane lusterko i S&S da radę spokojnie ogarnąć, do tego jeszcze kilka drobiazgów typu staging licznika, tło navi, doświetlanie zakrętów przeciwmgielnymi (o ile są w aucie) itp. też się da zrobić, ale najlepiej jest całą listę modów z neta pobrać i siąść z nią w aucie, bo część działa a część nie, to już subiektywna sprawa co komu podpasuje i przede wszystkim zadziała.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  mam obd 11  Passat b8 2016r. Prosze o pomoc jak zakodowac profile kierowców u mnie niestety tego nie ma a by sie przydało, oraz zaufanie świateł stop przy gwałtownym hamowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Personalizacja:

09 Central Electric

Security access: 31347

Kodowanie długie:
Personalisierung_Profilfunkion:
profiles_active
Profil_Variante:
Konto (v. 1.x)

Adaptacje:
Personalisierung_aktiv:
active
Aktivierungsoption_im_HMI-Menue_sichtbar:
active
Benutzerkontenverwaltung_in_HMI-Menue_sichtbar:
active
Personalisierungsfunktionen_in_HMI-Menue_sichtbar:
active
Anzahl_Benutzerkonten:
4
Automatische_ Schluesselzuordnung:
not active
PSO_FSG_Setup2_Bit_1:
active
PSO_FSG_Setup2_Bit_2:
active
PSO_FSG_Setup2_Bit_3:
not active
PSO_FSG_Setup2_Bit_4:
not active

Potem jeszcze w klimatyzacji (08), kamerze (A5) i ew. w kalkulatorze pamięci foteli (36) trzeba zaznaczyć że jest personalizacja żeby pamiętały ustawienia kluczyków

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jakiś czas temu zrobiłem sobie programowanie dzięki któremu nie ginie opcja AUTO świateł długich po wyłączeniu samochodu. Działa to w zasadzie nieźle ale czasami przy rozruchu samochodu to ustawienie się kasuje i ginie ikonka z zegarów.

Czy powodem może być spadek napięcia na AKU w czasie rozruchu - nie dzieje się to zawsze ani często ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności