Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Ad1: dzięki - nie ukrywam że możliwość odblokowania właśnie tej opcji skłoniło mnie do ostatecznego nabycia OBD11, a tu lipa :/

Ad2: ustawione od dziś mam na "strong" i myślę że masz rację - auto inaczej jedzie w zakrętach, ale czy oby nie poprawia mu się trakcja na prostej drodze przy mocnym starcie??? Wg. mojej dzisiejszej oceny jakby tak to wyglądało.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBD11 można zdjąć blokadę prędkości z mirrorlink i video, ale to nie to samo co aktywacja od zera niestety :-P

Ad 2: tak to powinno się zachowywać, aczkolwiek ja tam nie polecam walki z autem w zakrętach, bo ESP nie zawsze pomoże jak coś się schrzani, zwłaszcza że zbliża się zima i specyficzne warunki drogowe ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2019 o 00:58, saper_wroc napisał:

OBD11 można zdjąć blokadę prędkości z mirrorlink i video, ale to nie to samo co aktywacja od zera niestety :-P

Ad 2: tak to powinno się zachowywać, aczkolwiek ja tam nie polecam walki z autem w zakrętach, bo ESP nie zawsze pomoże jak coś się schrzani, zwłaszcza że zbliża się zima i specyficzne warunki drogowe ;-)

 

Niestety nie doczytałem i myślałem że odblokowanie to odblokowanie ? 

co do drugiego punktu to różnica w zakrętach jest zauważalna lecz przy ostrzejszej jeździe (wyższej prędkości) -  jeśli chodzi o zimę, to masz rację - nie warto ryzykować (swoją drogą seryjnie montowane opony 215/55/17 wydają się zbyt wąskie do tej mocy i zbyt często zrywają przyczepność)

Edytowane przez Bartek60001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartek60001 napisał:

Niestety nie doczytałem i myślałem że odblokowanie to odblokowanie ?

A podaj typ jednostki i wersję softu w navi (chyba że znasz producenta sprzętu od razu), o Ci powiem czy jest szansa na ominięcie ASO przy aktywacji Mirror Linka

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, saper_wroc napisał:

A podaj typ jednostki i wersję softu w navi (chyba że znasz producenta sprzętu od razu), o Ci powiem czy jest szansa na ominięcie ASO przy aktywacji Mirror Linka

W załączniku (mam nadzieje że o to chodzi)

20191209_212847.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciągle rozwiązania i nie mogę za bardzo znaleźć przyczyny . Czy da rade jakos VCDS zakodować rozpoznawanie znaków żeby nie wyskakiwał ciągle błąd - O ograniczeniu działania ?? Mam Tourana 5T 2016r z duża kamerą . Rozpoznawanie znaków zakodowałem wdl instrukcji znalezionej w necie bo tutaj na forum nie mogłem znaleźć i niestety ciągle po ruszeniu wyskakuje ten komunikat i rozpoznawanie ogólnie nie działa . Zrobiłem aktualizacje map i dalej to nic nie daje . Przy podłączeniu VCDS wyskakuje błąd w navigacji o starym oprogramowaniu . Czy to ma jakiś wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może mieć wpływ.

Jaka to navi i jaki soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2019 o 16:01, saper_wroc napisał:

Hmm, może mieć wpływ.

Jaka to navi i jaki soft?

Urządzenie nr. 3Q0035846 

SPRZET : 820 

Oprogramowanie 0624

Radio database 1.7.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Delphi z wydania które miało problemy z obsługą znaków - problem tu znany i opisany przez Deana.

Kiedyś VW wymieniał navi na TechniSat, bo nie mieli innego rozwiązania.

Ponoć od niedawna (kilka miesięcy) jest możliwa aktualizacja oprogramowania która przywraca rozpoznawanie znaków, aczkolwiek ja tematu już nie zgłębiałem, bo u mnie wymienili navi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że jak wymieniali na Technisata to nie w ramach gwarancji tylko trzeba było dopłacać za ten interes . 
Postaram się zadzwonić do serwisu we Wrocławiu bo akurat mam najbliżej i się dowiedzieć , jak się czegoś dowiem to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na TechniSat była w ramach gwarancji (miałem wykupioną na 4 lata), nic nie dopłacałem.

To właśnie z Centrum VW we Wrocławiu się dowiedziałem o tym że teraz jest już update.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć - Passat z końca 2016 roku, kamera w lusterku - Kodował już ktoś Light assist? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem wrocic do oryginalnego wygladu zegarow i nie jestem w stanie tego zrobić. Możecie podpowiedzieć jaki variant grafiki i wyglądu macie ustawiony. Miałem ustawione zegary na 320km i ruchome kropeczki. Wygląd oryginalny bardziej mi się podobał i chciałbym do niego wrócić. Jedyne co otrzymałem to to ale to nie to samo co oryginal

20191221_164018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko koduje przez vcds-a i utknąłem na tym etapie

Security Access: 20103
10-Adaptation
IDE10873 (ADP Personalization BAP) (BAP personalization, not activated)                     Enable (było fabrycznie ustawione)
IDE10872 (ADP-warning intensity lane departure warning) (Warning intensity;. lane depart warning, medium)     Medium (było fabrycznie ustawione)

Security Access: 20103 - gdzie to się wpisuje jak to odblokować ??

Czy komuś udało się to zakodować vcds-em?? Posiadam passata B8 rocznik 2016 '

dzieki za info

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wpisac najpierw security access pozycja pod adaptacją a pozniej adaptacje.  Pozdro 

Edytowane przez beno83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów (lub koleżanek) posiadający B8 MY18 lub nowszy (ale przed liftem) z pakietem drogowym byłby w stanie udostępnić backup z obd11  następujących modułów? :

 

09 Central electric 

13 adaptive cruise control 

17 dashboard 

19 gateway 

4B multifunction module 

5F information control unit 

A5 front sensor driver assistance system 

Uprzedzając pytania.Nie, nic nie zepsułem :) 

Z racji długich „zimowych” wieczorów wzięło mnie na lekkie grzebanie w kodowaniach i nie ukrywam ze analiza takiego backupu mogłaby być mi bardzo pomocna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2019 o 11:21, Major napisał:

założyłem takie  do Golfa 7  tydzien temu 

  z zewnątrz ok.... 

ale jak siedzisz  jako  kierowca, to ten  mały kwadracik co jest w obudowie lusterka  od strony szkła , co widzisz ze mruga .... w przypadku tych pływających  dymionych mruga tyle co nic 

leeeeedwo to w nocy widac 

w dzień widzisz tylko kierunki na zegarach 

 

 

...taki minus 

Też tak miałem sprawdź przy zapalonym silniku czy one działają poprawnie bo umnie nie dochodziły do końca te paski przy zapalonym silniku, a przy zgaszonym było ok i musiałem nowszą wersje a Ali zamawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pawswi napisał:

Też tak miałem sprawdź przy zapalonym silniku czy one działają poprawnie bo umnie nie dochodziły do końca te paski przy zapalonym silniku, a przy zgaszonym było ok i musiałem nowszą wersje a Ali zamawiać

moja tym jeździ, czasem ja ... 

i nie ma znaczenia czy zapalony czy nie 

zostawiłem tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie A programował ktoś ledy lampy tylne w pasku b8 ?

Ja dziś się bawiłem bo znalazłem opis na jakieś sekwencje to migały nie tak jak powinny  ???

 

Chyba dobrze to kodowalem Ale jak wbilem lewy kierunek to migacz  lewy z tyl pracował A lampa prawa miGała obrysem jak by drl. Strony się powaliły jak by  Sekwencje jakieś .

Pewnie tam siedzą całe ustawienia  żeby pobawić się tylnymi lampami w pasku b8 led

Screenshot_20200125-180419_Chrome.jpg

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Było to już mówione parę razy. Nasze lampy nie będą migać pływająco.. Nie potrafią. Tylko najnowsze lub jakieś chińskie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności