Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

 U mnie niestety nie da się nic zmienić w trybie offroad, nie wiem czemu.

A co do rain closing 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

RLHS nie domyka szyb w deszczu.

dziękuję, dobranoc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy któremuś z szanownych kolegów udało się kodowanie line assist w B8 MY19 z PLA? Przejrzałem wiele kodowań ale  wszystko to dla starszych roczników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2019 o 12:25, Eldar napisał:

Można zakodować miganie na zmianę na klapie i karoserii.

Możesz podpowiedzieć jak to zakodować? 

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2019 o 23:28, enriquez napisał:

 Na to źródło wcześniej nie trafiłem. Wielkie dzięki Enriquez.

Z pomocą powyższego oraz kodowania ze strony ascoding.ch udało mi się uaktywnić LA za pierwszym razem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kodowaniem LA. Passat 2016.

Tzn udało mi się zakodować LA natomiast zdeaktywował mi się FrontAsist. W zegarach zarówno FrontAsist jak i LA dało się aktywować, a działał tylko LA. W Dicovery Media przy FontAssit był napis: funkcja niedostępna.

Udało mi się zatwierdzić wszystkie kroki z instrukcji oprócz tej pozycji:

-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert  - VCDS informował iż zmienił na aktywne natomiast status pozostawał nie aktywne.

Postanowiłem przywrócić pierwotne ustawienia:

nie udało mi się przywrócić: 

-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert - na aktywne i obecnie jest nie aktywne

Na chwilę obecną w DM nie mogę wejść w Asystentów - funkcja niedostępna.

Czy ktoś może wie co poszło nie tak. Z góry dzięki.

 

Doczytałem iż należy jeszcze zresetować radio. U mnie po naciśnięciu i przytrzymaniu włącznika nic się nie dzieje.

Może ktoś jest z okolic Tarnobrzega, kto pomógł by mi to ogarnąć. (oczywiście nie za free)

Edytowane przez GRENEK9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja trochę się zmieniła.

Zaprogramowałem ponownie Lane asist. LA działa tak jak powinno mimo nie aktywnej funkcji "ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19)".  LA można aktywować zarówno z pozycji zegarów jak i DM. Okazało się iż Front Assist również działa. FA można aktywować z pozycji zegarów, natomiast w DM pozycja FA wyświetla się ale po kliknięciu dostaje informację o tym iż funkcja jest nie dostępna.

Ktoś może ma jakiś pomysł jak sprawić aby można było aktywować FA zarówno z zegarów jak i DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wytlumaczy ktos jak dodac kolory ambiental. W instrukcji z tego postu zakodowalem 2 z 3 rzeczy z czego 3 to kolory których nie wiem jak dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Wawy zakoduje mi parę ukrytych funkcji? 

Pacjent z 2015 roku comfortline 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja VCDS jest wymagana do MY2019 (produkcja 10 2018)? Bo właśnie zainstalowałem 18.9.0 i krzyczy, że auto nieobsługiwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2017 o 12:43, dirve napisał:

Hey,

Stwierdziliśmy z Dean (Marcin), że nie będziemy wiedzy trzymać tylko dla siebie lub wiedza która leży na zagranicznych forach , ale pomożemy użytkownikom passatów, aby mogli pomodzić swoje bryki. Dodatkowo zebraliśmy tutaj pomoc z tutejszych tematów.

Chciałbym aby w tym wątku było kilka zasad ustalonych z góry

1) Każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność. Autorzy postów, nie odpowiadają za szkody, które użytkowników sobie sam wyrządził

2) Umieszczamy tylko i wyłącznie gotowe przetestowane rozwiązania

 

Model: Passat B8 / 2015 (MY2016) / 2.0 TDI 150 HP / HIGHLINE

1) LANE ASSIST - dziękujemy MARIOMC !!!

This one works on MY16/MY17 cars:

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

STG A5 Adaptacja

Zugriffscode 20103 eingeben

-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert

-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium) von Mittel auf Auswahl über Menü

STG 5F

-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold _high) von nicht aktiviert auf aktiviert

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA)

I tak jak pisałem wszystko się pojawiło, ale przy próbie włączenia wyskakiwał komunikat ze System nie może być aktywowany. Dodatkowo to co ja jeszcze musiałem zmienić w swojej 2016

Sprawdziłem błędy i wyskoczyło brak kodowania Układ wspomagania kierowania (44)

Wszedłem w sterownik i w długim kodowaniu zmieniłem Asystenta kontroli pasa ruchu z nieaktywnego na Aktywny."

 

2) Lagi na pedale gazu - nie wiem jak to nazwać , ale działa

Problem dotyczy głównie skody superb i jej opóźnienia na pedał gazu, ale jak przestawiłem to u siebie to passat dostał nowe życie .. muskasz gaz i passat idzie ogniem

Opis:

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

i na Bit 0-2 wybierasz z manufacet skoda/vw/seat na audi i cuda się dzieją.

 

3) Automatycznie zamykanie drzwi - dotyczy tylko użytkowników pełnego keyfree (bezkluczykowy system)

!Uwaga! według niektórych źródeł to auto zamykanie drzwi jest częściowe , tzn zamyka, ale nie składa lusterek i nie aktywuje alarmu. U mnie lusterka się składają i lampka od alarmu miga. Nie wiem jaka jest prawda, u mnie działa.

05: Acc/Start Auth.

07 - Coding

Byte 2 Bit 4,

Locking for Door Slamming active - tick it

Then

05: Acc/Start Auth.

16 - Security Access: enter 20103

10 - Adaptation

Change:

(5)-internal_passive_entry_exit_byte1-passive_exit_door_slam_lock

To Active

 

Mody które na mnie czekają, jak będę miał czas to to sprawdzę,

ESP całkowicie OFF (można wybrać), dezaktywać start/stop w pełni, tryb offroad, dogranie czytania znaków drogowych (ja to mam, poszukuje chętnego który chciał by mieć - warunek kamera, i radar) etc. Jak ktoś chce w Wawie/ Piasecznie zakodować zapraszam na PW.

Zachecamy do komentowania i dzielenia sie swoimi opiniami :)

 

Witam. A czy przerabialiscie KEYLESS ? Mam b8 i bardzo mi tego brakuje bo się przyzwyczaiłem w b 7 da się to ogarnąć? Może wiecie gdzie znajdę opis tego jak zrobić takiego moda

Witam. Czy w b 8 jest możliwość dołożenia KEYLESS bardzo mi tego brakuje. Może ktoś to przerabiał 

Edytowane przez toczarn
Zmiana samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zgłębiałem temat w A4 B8 i tam trzeba było zmieniać klamki i ogólnie było sporo roboty. W Passacie odpada przynajmniej przycisk do uruchamiania silnika, ale boję się, że niewarta skórka wyprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2019 o 17:52, wit007 napisał:

Jaka wersja VCDS jest wymagana do MY2019 (produkcja 10 2018)? Bo właśnie zainstalowałem 18.9.0 i krzyczy, że auto nieobsługiwane.

przeglądnąłem swój ori vcds i napisane iż dopiero teraz dodano MY2019. Aktualna wersja PL 19.6 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Blop napisał:

przeglądnąłem swój ori vcds i napisane iż dopiero teraz dodano MY2019. Aktualna wersja PL 19.6 ;) 

Dzięki. Doczytałem, że z kablem powinienem dostać właśnie 19.6, ale dziwnym trafem nie było jej na płycie. Ściągam i mam nadzieję że będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Posiadam ACC z kamerą, udało mi się z sukcesem zakodować LA (za pomocą OBD11).

Chciałbym jednak dodać jeszcze funkcję TJA oraz EA.

 

Czy komuś udało się to zrobić, można prosić o jakąś instrukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tengo nie zrobisz posiadając tylko obd11. Rozmawiaj z kolegą eldar on Ci to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2019 o 08:18, scooby napisał:

Cześć wszystkim,

 

Posiadam ACC z kamerą, udało mi się z sukcesem zakodować LA (za pomocą OBD11).

Chciałbym jednak dodać jeszcze funkcję TJA oraz EA.

 

Czy komuś udało się to zrobić, można prosić o jakąś instrukcję?

Hej

Moje auto jest z tego samego roku, możesz podać instrukcję kodowania LA?

Dziękuje z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie LA udało się zakodować wg. poniższej instrukcji:

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")
STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren
STG A5 > Codierung > Byte 00 > Bit 0 - aktivieren

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen
STG A5 Adaptacja
Zugriffscode 20103 eingeben
-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert
-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium > from menu) von Mittel auf Auswahl über Menü

- status włączenia HCA - wybór przez Menu
STG F5
-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high) von nicht aktiviert auf aktiviert

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA verbaut") - u mnie był już aktywny
STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 0 - aktivieren

STG 10 - Park Assist > kodowanie > Byte 03 > Bit 5 - aktywny (tego modułu nie mam)

Na koniec kasowanie błędów (chyba w A5 wystąpił) i restart radia (POWER przez 10s, wyłączy się i uruchomi ponownie).

 

Kolegę ELDARa można prosić o pomoc w dokodowaniu TJA, EA i PA?:)

Mój sterownik A5 to: 3Q0 980 654 G, SW:0231.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! Zapraszam do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności