Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.05.2019 o 18:22, saper_wroc napisał:

Ja mam, działa ;)

09 - Central Electrics

Kodowanie

Personalisierung:
Personalisierung_Profilfunkion:
profiles_active
Profil_Variante:
Konto (v.2.0)
Personalisierung_aktiv:
active
Aktivierungsoption_im_HMI-Menue_sichtbar:
active
Benutzerkontenverwaltung_in_HMI-Menue_sichtbar:
active
Personalisierungsfunktionen_in_HMI-Menue_sichtbar:
active
Anzahl_Benutzerkonten:
4
Automatische_ Schluesselzuordnung:
not active
PSO_FSG_Setup2_Bit_1:
active
PSO_FSG_Setup2_Bit_2:
active
PSO_FSG_Setup2_Bit_3:
not active
PSO_FSG_Setup2_Bit_4:
not active

A do tego:

STG08 Air Conditioning

Kodowanie:

Personalisation - active

 

Zmieniałem to co wyboldowane, bo były inne wartości - reszta była już fabrycznie ustawiona jak na instrukcji.

Efekt - działa :D

Oczywiście po aktywacji trzeba sobie od zera ustawić pod siebie wszystko, więc warto spisać co i jak było ustawione wcześniej (od radia począwszy, a na ustawieniach świateł i klim skończywszy)

Wielkie dzięki za dokładny opis. Będzie to pierwsza zmiana jaką planuje zrobić jak tylko uporam się z moim odb11. Właśnie sobie uświadomiłem ze w sterowniku 9 nie mam żadnych opisów a kodowanie to same zera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2017 o 14:18, KacperVip napisał:

 

Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Ambientelicht Farbliste - Set your RGB Values for all 10 Colour options

  Pokaż ukrytą zawartość

20171006_133438.thumb.jpg.09d5e36e58d961ca596656f4c1a66771.jpg20171006_133305.thumb.jpg.426e037a2e766d5b4f37b2ad034214a7.jpg20171006_133247.thumb.jpg.1ef8e7686268d75678ba778d7be344d1.jpg20171006_133242.thumb.jpg.c022dce736732a6fd1fa2111e00c71c4.jpg20171006_133234.thumb.jpg.ffe12d4055c28a86244e01f8c12e64d5.jpg20171006_133521.thumb.jpg.87714566c41d0f2d2ba6f1a84d9bcf07.jpg20171006_133455.thumb.jpg.d23f379e879d0b165f133290c0e67c10.jpg

 

Nie moge u siebie znaleźć tego wiersza :(

ktoś odpowie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem działanie takiego oto myku, coś ala substytut pedału Audi ale zmienia się dodatkowo działanie wspomagania. Warto spróbować:

The complete coding looks like this:

44 module (steering assist)

Security access: 19249

Adaptations

Select channel: 'Driving profile switchover'

Change from 'Incremental: controlled over time' to 'Direct: controlled over threshold value'

 

Dyskusja tutaj:

https://www.briskoda.net/forums/topic/429208-linear-acceleration-mod-aka-free-tuning-vcdsobdeleven/

 

 

... mam nadzieję, że nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam nadzieję, że nie za bardzo odejdę od wątku ...
Chciał bym kupić interfejs diagnostyczny do mojej B8, by mieć możliwości o których piszecie powyżej
(idealnie było by, gdyby można było go również wykorzystać w Maździe i Fordzie, ale VW ma priorytet):

SKANER DIAGNOSTYCZNY V-SCAN OBD2 MINI UNIWERSALNY
Interfejs diagnostyczny OBDeleven PRO VAG
Interfejs diagnostyczny VAG OBDeleven PRO Bluetoot
ELM327 Bluetooth BT OBD2 + PL SDPROG Android + Win
Interfejs iCar PRO WiFi OBD2 ELM327 Vgate - ID49
Interfejs WOW SNOOPER 2019 5.00.8R2 CDP TCS VCI BT

Proszę o podpowiedź,
Budżet do 500PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono . 
Fakt nie posiadam Passata a Tourana z 2016r i interesuje mnie włączenie Lane Assist , Sign Assist , TJA Assist . 
Auto posiada DSG , ACC , Front Assist , Adaptacyjne LEDY , Czujnik deszczu . Czy jest opcja aby te wszystkie opcje włączyc poprzez VCDS 18.9 ? 
Jeżeli chodzi o LA to widze jest pare instrukcji ale nie znalazłem nigdzie info jak uruchomić Sign assist i TJA poprzez VCDS . 

Jest ktoś w stanie naprowadzić?

Edit : 
Dzisiaj zakodowałem sobie LA oraz SA bez problemów wszystko działa . 

Jaka jest różnica między Light Assist a Dynamic Light assist . Aktualnie mam zaznaczone Dymanic Light assist a w Navi nie idzie zaznaczyć opcji Light assist - wyskakuje funkcja niedostępna . Czy te 2 opcje się wykluczają ? 

Może ktoś poinstruować jak aktywować TJA , Emergency Assist oraz Side assist ?

Dodatkowo czy dodanie kolorów oświetlenia Ambiente jest możliwe w Touranie 2016r czy dopiero jest opcja możliwa od 2017+ ? Teoretycznie wszystko zrobiłem zgodnie z opisem ale nie mam opcji wybrania koloru ambiente , w vcds na każdym kolorze jest Adptacja E1 . Ew w jaki sposób nadpisać kolor poprawnie gdyż np jak chce zmienić na czerwony : #ff1a1a wyskakuje błąd ? 

Edytowane przez Arczello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można ustawić otwieranie klapy bagażnika z pilota dopiero po otworzeniu całego auta z pilota? 

Gdy noszę pilota w kieszeni i np kucnę to zaraz mam otwartą klapę bagażnika.  Ten guzik od klapy na pilocie jest wypukły i dlatego niechcący się wciska. Nie raz się zdarzyło że rano wychodzę z domu i klapa jest otwarta.  

Ewentualnie żeby klapa po jakimś czasie sama się zamknęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przypomni instrukcje do kodowania spalania ... 

Komputer mi przekłamuje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2018 o 11:23, Dean napisał:

Na pewno sam hamuje, tylko niebezpieczeństwo musi być "większe". Mało tego, nawet pasy zaciska ;) Mam zwykły tempomat i FA.

U mnie jest acc i front assist a ani nie hamuje ani nic nie wyświetla w trakcie zagapienia

Edytowane przez xplone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2019 o 18:57, dirve napisał:

Ktoś przypomni instrukcje do kodowania spalania ... 

Komputer mi przekłamuje. 

 

Tego szukasz? 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2019 o 23:05, Dean napisał:

Tego szukasz? 
 

 

A może tego ;)

17 Zestaw wskaźników
Adaptacje
Customize consumption indicator
Domyślnie 100 
Zakres 85 (%) - 115 (%)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś sposób jak uruchomić kierunkowskazy dynamiczne w lampach LED rocznik 2015 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia kodowania, a wymiany lampy na taką która obsługuje dynamiczne kierunkowskazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.05.2019 o 14:04, sPRYTny.com napisał:

Nie moge u siebie znaleźć tego wiersza :(

ktoś odpowie? :)

Rozumiem, że masz pakiet Ambient Plus, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2019 o 23:59, perzykt napisał:

Czy ma ktoś sposób jak uruchomić kierunkowskazy dynamiczne w lampach LED rocznik 2015 ?

Widziałem na AliExpress dynamiczne kierunkowskazy do lusterek. Koszt około 158zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Freddie napisał:

Widziałem na AliExpress dynamiczne kierunkowskazy do lusterek. Koszt około 158zł

 

 

założyłem takie  do Golfa 7  tydzien temu 

  z zewnątrz ok.... 

ale jak siedzisz  jako  kierowca, to ten  mały kwadracik co jest w obudowie lusterka  od strony szkła , co widzisz ze mruga .... w przypadku tych pływających  dymionych mruga tyle co nic 

leeeeedwo to w nocy widac 

w dzień widzisz tylko kierunki na zegarach 

 

 

...taki minus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2019 o 14:08, saper_wroc napisał:

To nie kwestia kodowania, a wymiany lampy na taką która obsługuje dynamiczne kierunkowskazy.

Mam u siebie lampy full LED z funkcją dynamic. Czy te lampy mogą mieć taką opcję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

Wtedy VW dopiero przymierzał się do dynamicznych kierunkowskazów w tylnych lampach (Arteon i Golf 7 FL - 2017).

Passat dostał dynamic indicator dopiero po ostatnim liftingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2019 o 16:33, Tomczosi napisał:

Jeszcze pytanie, dlaczego w informacje offroad, nie mogę zmieniać wskazań i nie mam temp. Płynu i oleju, kodowanie sprawdzałem kilka razy

20190502_163015.jpg

Właśnie mam to samo. Ktoś już ten problem rozwiązał? Kodowalem w ten sposób: 

 

Select 5F-Infotainment
Enter Adaptation – 10 and set the following three channels to active
 

ENG122227-ENG117566-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_compass

ENG122227-ENG117568-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_compass_over_threshold_high

ENG122229-ENG117732-Car_Function_List_BAP_Gen2-compass_0x15


Reset the infotainment unit to factory defaults and restart the unit.

 

Zakodowałem również rain closing, opcja pojawiła się w radiu, jest zaznaczona i niestety nie działa. Gdzieś wyczytałem, że trzeba ustawić dzwignie wycieraczek na auto by działało, próbowałem i nie działa. Po zamknięciu drzwi odczekałem ponad 30 min.kodowałem: 

Select 09-Cent. Elect.
Enter Long Coding on the RLFS slave module and enable bit 2 of byte 0 (no labels exist for me). NB many suggest enabling bit 1 of byte too but this function appears to be for lights on in rain and not auto rain closing.

Enter Security Access – 16 and provide security code 31347
Enter Adaptation – 10 and set the first two channels to permanent and the last to active:
 

IDE08542-ENG125655-Access control 2-Regenschliessen_ein_aus

IDE08542-ENG125656-Access control 2-Regenschliessen_art

IDE08542-ENG122186-Access control 2-Menuesteuerung Regenschliessen (enables the rain closing menu option in the infotainment unit)


Reset the infotainment unit to factory defaults and restart the unit.

 

Oba kodowania sprawdzone, wszystko wygląda ok. Kodowalem vcds.

Jakieś podpowiedzi?

 

Edytowane przez Kur2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zmieniać wskaźniki w Offroadzie przesuwając je góra/dół. Kodowałem przez obd11 wg opisu ze strony eldara.

Natomiast z kodowaniem Rain closing mam ten sam problem, zakodowane, opcja w menu jest zaznaczona ale okna się nie domykają z automatu. W golfie 6 miałem to w standardzie i działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności