Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Może i tak, ale grzebałem VCDS w Audi i się przyzwyczaiłem ;) 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakodować obd11 wyłączenie ostrzeżenia dźwiękowego podczas otwarcia drzwi kierowcy, przy włączonym zapłonie? 

Jest gotowa aplikacja w obd i mam ustawione na off ale sygnał dźwiękowy cały czas jest. 

Ktoś wie.gdzie to znaleźć w adaptacjach lub w długim kodowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szukałem rozwiązania tego problemu w A4 B8. I jedynym wyjściem było odcięcie dopływu prądu do głośniczka w zegarach. Ale może w Passacie jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2019 o 09:28, Radzioo napisał:

Witam,

Od tygodnia posiadam B8 2.0 TDI DSG + ACC. Od tego czasu udało mi się za pomocą OBD11 (i instrukcji dostępnych na tym forum) uruchomić Lane Assist (które działa od 60+ KM). Próbowałem więc także uruchomić TJA, jednak tutaj mi coś nie wychodzi. Proszę więc o wskazówki, co sprawdzić tj. mając włączone LA co należy  uruchomić aby TJA działało.

Mam także wrażenie że Front Assist nie działa jak powinien - tzn. mam zaznaczonego checkboxa w Discover Pro, jednak na AID nie widzę tej opcji w menu Asystenci. Zdarza mi się podjechać blisko innego auta i nie pokazuje się żadne ostrzeżenie. Dzisiaj jechałem B8 bez AID - i tam na liczniku w menu Asystenci była zaznaczona opcja Front Assist, a po zbliżeniu się do innego auta - ostrzeżenie uaktywniło się. Również proszę o podpowiedzi co powinienem sprawdzić. 

też tak mam jak  Ty opisałeś - w AID w asystentach mam ACC , nie ma tam FA . FA mogę z poziomu radia wyłączyć/włączyć. Dodam że nic jeszcze nie grzebałem :) Natomiast FA na pewno działa - miałem się okazję przekonać na drodze. Doszedłeś do tego o co kaman  dlaczego nie ma FA na AID ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam AID i w asystentach mam FA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być FA na AID 8E380375-0069-44F7-8B38-772F6BF2E0B6.thumb.jpeg.524c535f35fc5145e14b056ab9deac78.jpeg

Może jak kodowałeś to sobie wyłączyłeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do OBD Eleven - to działa tylko z Androidem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wit007 napisał:

Jeszcze co do OBD Eleven - to działa tylko z Androidem?

Na dziś tak. W przyszłości ma być apka na ios, ale jeszcze nikt jej nie widział. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipa, czyli muszę zostać przy VCDS ;) W sensie kupić nowszą wersję niż mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2019 o 09:45, Ysebulba napisał:

Powinien być FA na AID 8E380375-0069-44F7-8B38-772F6BF2E0B6.thumb.jpeg.524c535f35fc5145e14b056ab9deac78.jpeg

Może jak kodowałeś to sobie wyłączyłeś .

na tym filmie co prawda nie ma AID a widać że gość ma do wyboru tylko LA na wyświetlaczu pomiędy zegarami  pomimo że ma Front Assist...  dziwne :)

https://www.youtube.com/watch?v=K44ZFekaJDw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja FA miałem fabrycznie, LA dokodowałem sobie samodzielnie.

IMG_20190416_151320.thumb.jpg.5a3184ce7cbe9ff1146b37e378d1b6ae.jpg

21 godzin temu, wit007 napisał:

To lipa, czyli muszę zostać przy VCDS ;) W sensie kupić nowszą wersję niż mam

https://obdeleven.com/nextgen/?fbclid=IwAR376Yl2_hmcdiWI_pmVYwBulSgArQsjyFwmBzm_j8sie7J56v9ow_BLPQA

skoro już jest preorder na nową wersję wspierającą również IOS to może warto się wstrzymać z zakupem? Zapewne @Eldar poinformuje Nas gdy aplikacja IOS będzie dostępna a nowa wersja OBD11 w sprzedaży :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to musisz miec chyba kamerke w lusterku bo ja mam front assist ale to jest chyba czujnik w zderzaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój stan wiedzy FA działa właśnie za pomocą kamerki przy lusterku. Jest ona też wymagana do LA. Natomiast w zderzaku (dokładnie za emblematem jest radar do ACC. Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, shibby napisał:

na mój stan wiedzy FA działa właśnie za pomocą kamerki przy lusterku. Jest ona też wymagana do LA. Natomiast w zderzaku (dokładnie za emblematem jest radar do ACC. Czy się mylę?

Tak, mylisz się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Eldar napisał:

Tak, mylisz się :D

to mnie popraw bym nie żył w błędzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar: Front Assist , ACC, rozpoznawanie pieszych (przeniesiony z kamery w nowszych rocznikach, brak sterowania przez menu)

Kamera: Lane Assist, rozpoznawanie znaków, Light Assist, Traffic Jam Assist, Emergency Assist, rozpoznawanie pieszych (pierwsze lata produkcji, system sterowany przez menu)

Takie są główne funkcje. Oczywiście radar i kamera wspierają się nawzajem jeśli są oba zainstalowane.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Eldar napisał:

Możliwe.

@ Eldar - Czy możliwe jest (jeśli tak, poproszę o info jak) przekodowanie AID tak, by na lewym zegarze w środku zużycie było nie o uruchomienia tylko długodystansowe albo ewentualnie od ostatniego tankowania? Strasznie mnie to wkurza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2019 o 16:46, kudelka.robert napisał:

Czy moliwe ze mam front asist ale

nie mam acc? Na kierownicy mam tylko przycisk CNL

ja mam FA i nie mam ACC. Na kierownicy mam właśnie CNL zamiast przycisku do określania dystansu.

Dnia 16.04.2019 o 16:31, Eldar napisał:

rozpoznawanie pieszych (pierwsze lata produkcji, system sterowany przez menu)

to można dokodować przez obd11? Analogicznie jak LA? Czy to cięższa sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności