Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie zapamiętuje stan, czyli jak wyłączę z FIS lub radia to po ponownym odpaleniu auta LA jest wyłączone. Też sam kodowałem LA za pomocą obdeleven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od tygodnia posiadam B8 2.0 TDI DSG + ACC. Od tego czasu udało mi się za pomocą OBD11 (i instrukcji dostępnych na tym forum) uruchomić Lane Assist (które działa od 60+ KM). Próbowałem więc także uruchomić TJA, jednak tutaj mi coś nie wychodzi. Proszę więc o wskazówki, co sprawdzić tj. mając włączone LA co należy  uruchomić aby TJA działało.

Mam także wrażenie że Front Assist nie działa jak powinien - tzn. mam zaznaczonego checkboxa w Discover Pro, jednak na AID nie widzę tej opcji w menu Asystenci. Zdarza mi się podjechać blisko innego auta i nie pokazuje się żadne ostrzeżenie. Dzisiaj jechałem B8 bez AID - i tam na liczniku w menu Asystenci była zaznaczona opcja Front Assist, a po zbliżeniu się do innego auta - ostrzeżenie uaktywniło się. Również proszę o podpowiedzi co powinienem sprawdzić. 

Edytowane przez Radzioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radzioo napisał:

mam zaznaczonego checkboxa w Discover Pro, jednak na AID nie widzę tej opcji w menu Asystenci.

to brakuje czegoś w kogodaniu. Ja mogę włączać FA zarówno z kierownicy jak i radia. Ostrzeżenie nie zawsze wyskakuje. Auto musi wykryć niebezpieczną sytuację by FA zadziałał.

TJA nie kodowałem u siebie bo nie mam ani ACC ani DSG. Zatem tu nie podpowiem.

 

@Eldar na twoim kanale YT był filmik z kodowaniem LA, działał na 100% bo się na nim wzorowałem. Teraz widzę, że filmik usunąłeś. Mógłbyś go udostępnić forumowiczom?

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aktywacje TJA zapraszam do mnie. ;) OBDeleven nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Po aktywacji Lane Assist w menu Discovery Pro pokazały się opcje Side Assist i rozpoznawania martwego pola. Tych modułów nie ma w moim aucie, więc chciałbym je usunąć także z DP. Czy ktoś wie które bity / adaptacje odpowiadają za te opcje? 

Podpowiedzcie proszę jak sprawdzić czy Front Assist działa, czy można przeprowadzić jakiś test - najlepiej za pomocą OBD11 :). Jak pisałem wcześniej, w menu DP opcja jest dostępna i włączona - a na AID nie ma jej w menu Asystenci. Kilka razy podjechałem blisko innego auta i nie pokazało się żadne ostrzeżenie.

 

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.  

Edytowane przez Radzioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego FA w AID nie masz od początku czy zniknęło po dokodowaniu LA? W OBD11 masz historię zmian, polecam przejrzeć co i gdzie zakodowałeś, bo może ustawiłeś coś źle albo coś pominąłeś.

Jak pisałem wyżej, ja miałem oryginalnie tylko FA (i mogłem włączać/wyłączać zarówno w radiu jak i AID). Dokodowałem LA i też mam dostępny z AID i radia.

@Eldar ponowię prośbę, na twoim kanale YT był filmik z kodowaniem LA, działał na 100% bo się na nim wzorowałem. Teraz widzę, że filmik usunąłeś. Mógłbyś go udostępnić forumowiczom?

chodzi mi o filmik: https://youtu.be/M4Dx9VltNgs

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest takie wsztstko banalne jak sie wydawac by moglo.

Z moim egzemplarzem Krystian zdalnie przez VCDS tez sobie nie poradzil...wszystko to kwestia pewnie indywidualna konkretnych sterownikow....itp...

Nie jest z tym tak latwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jadąc na trybie "S" sport na AID pojawia się co jakiś czas komunikat "ustaw położenie dźwigni w zakres "D". Czy może orientuje się ktoś jak wyłączyć taki komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek76 napisał:

Witam.Jadąc na trybie "S" sport na AID pojawia się co jakiś czas komunikat "ustaw położenie dźwigni w zakres "D". Czy może orientuje się ktoś jak wyłączyć taki komunikat?

chyba EKO RADY trzeba wyłączyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Major napisał:

chyba EKO RADY trzeba wyłączyć 

Tak to wiem ,a nie można tylko tego komunikatu gdzieś w adaptacjach wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Prusiak,

U siebie to przekodowałem tak, że po odpaleniu LA jest zawsze wyłączony. Trzeba włączyć jak się chce skorzystać. Instrukcja poniżej.

Po jakimś czasie używania zastanawiam się czy nie wrócić do ustawienia standardowego, czyli żeby po ponownym uruchomieniu pamiętał stan sprzed wyłączenia silnika. W mieście masz wyłączone ale jak jedziesz gdzieś autostradą i się zatrzymasz, nie musisz po każdym postoju ponownie włączać.

Tak czy inaczej, kodowanie OBD11 jest następujące:

Lane Assist – Auto off after ignition

                  Control Unit A5 (Front Sensors Driver Assistance System) -> Security access: 20103 -> Adaptation ->

                                    Switch-on condition, lane depart. warn. -> on (setting via menu) [Default]

                                    Personalization of lane dept. warning CL. 15 on -> Not activated [Default: Last setting]           

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych w sobotę 9 luty będę w Warszawie w godzinach 7-16 z możliwością kodowania.
Jak ktoś chętny na DLA , TJA i inne bajery to proszę o kontakt 660 829 619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eldar a we Wrocławiu nie bywasz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2018 o 13:41, pkucharc napisał:

Witam

Witam

Dziś zmieniłem u siebie na Manufacet "Audi" i nic się nie zmieniło. Może dla tego że ja mam już zmodyfikowaną mapę "chip". 

 

Także to dziś zmieniłem bo wkurza mnie tzw lag... ale różnicy nie widzę :( Mam silnik CUAA

Jak czasem trzeba szybko wyskoczyć to po nacisnięciu gazu trzeba jeszcze zaczekać ?

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2019 o 20:03, grus napisał:

...

Tak czy inaczej, kodowanie OBD11 jest następujące:

Lane Assist – Auto off after ignition

                  Control Unit A5 (Front Sensors Driver Assistance System) -> Security access: 20103 -> Adaptation ->

                                    Switch-on condition, lane depart. warn. -> on (setting via menu) [Default]

                                    Personalization of lane dept. warning CL. 15 on -> Not activated [Default: Last setting]           

Pzdr.

Dzięki za wskazówki, to było to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można w passacie b8 zakodować taki ala dynamiczny kierunkowskaz z tyłu?  Diody włączają się jedna po drugiej.

 

Jak wyłączyć ostrzeżenie dźwiękowe podczas otwarcia drzwi przy włączonym zapłonie?

Przez Obd11 

Edytowane przez blazio1946

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zakodować miganie na zmianę na klapie i karoserii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja VCDS jest wymagana do B8 MY 2019? Bo mam jakąś starą (bodaj 12-12) i jest oczywiście za stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej nabyć obdeleven?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności